Turniej mini piłki siatkowej z okazji Święta Niepodległości

Turniej Niepodległości w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt jest już tradycją naszego miasta. Przez wiele lat organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Sokół 3” działający przy Szkole Podstawowej nr 3, natomiast od sześciu lat rolę gospodarza pełni Uczniowski Klub Sportowy „ Start” działający przy Szkole Podstawowej nr 2, a od trzech lat jest to Turniej Niepodległości o Puchar Dyrektora Szkoły. Turniej rozegrany został 25 listopada 2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Tomaszowie Lubelskim. Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim Pan Jarosław Korzeń. W Turnieju rywalizowało 41 zespołów z uczniowskich klubów sportowych z Przemyśla, Jarosławia, Świdnika, Lubyczy Królewskiej i naszego miasta.

W kategorii „dwójek”- rocznik 2007 uczestniczyło 18 zespołów, a wśród nich najlepszy okazał się zespół gospodarzy UKS „Start” Tomaszów Lubelski, drugie miejsce zajął UKS Remis Świdnik i 3 miejsce zajął UKS „15” Przemyśl. W kategorii „ trójek” – rocznik 2006 startowało 11 zespołów, pierwsze miejsce zajął UKS „Remis” Świdnik, drugie miejsce UKS „ Start” ze Szkoły Podstawowej nr 2 i miejsce trzecie UKS „ 15” z Przemyśla. W „czwórkach” – rocznik 2005 wystąpiło 12 zespołów. Pierwsze miejsce zdobył MKS San Pajda Jarosław, drugie miejsce UKS „ Sokół 3” ze Szkoły Podstawowej nr 3 i trzecie miejsce UKS „Remis” Świdnik.
Wszystkim drużynom zostały wręczone dyplomy i słodycze, a trzy najlepsze zespoły w każdej kategorii wiekowej otrzymały puchary. Najlepszą zawodniczką Turnieju w kategorii „ dwójek” została nasza wychowanka Ewa Jarczak , w kategorii „ trójek” Kinga Tracichleb zawodniczka UKS „Remis” Świdnik i w „ czwórkach” Oliwia Hołowaty zawodniczka MKS San Pajda Jarosław. Dziewczęta otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Turniej miał charakter towarzyski, przebiegał w przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze.