Trener Marek Sadowski nie poprowadzi od nowego sezonu Tomasovii

Sobotni mecz z Ładą 1945 Biłgoraj był ostatnim w roli trenera Tomasovii dla Marka Sadowskiego, który nie przedłuży upływającej z końcem czerwca umowy.

Trener Marek Sadowski po raz pierwszy poprowadził zespół Tomasovii 11 września 2016 roku (wtedy Tomasovia zajmowała odległe 11 miejsce z zaledwie 8 punktami na koncie) przeciwko Stali Kraśnik i można powiedzieć, że błyskawicznie zadziałał syndrom tzw. „nowej miotły” , ponieważ nasz zespół wygrał 1:0. Dalsza część rundy jesiennej również była udana dla „niebiesko-białych”, gdyż w pozostałych 10 spotkaniach podopieczni trenera Sadowskiego uzbierali 28 punktów i z dorobkiem 36 oczek zimę spędzili na 5 miejscu. Wiosna również była udana dla tomaszowian, podczas której zdobyli 31 punktów i z dorobkiem 67 zajęli ostatecznie 4 miejsce. Podczas dopiero co zakończonego sezonu Tomasovia uzbierała 52 punkty i w końcowej klasyfikacji uplasowała się o oczko wyżej niż rok wcześniej, czyli na 3 miejscu. A jak wygląda bilans trenera Marka Sadowskiego w liczbach odkąd, prowadził Tomasovię?

U siebie:

 

Zwycięstwa – 18
Remisy – 7
Porażki – 2
Bramki strzelone – 73
Bramki stracone – 23

Wyjazd:

Zwycięstwa – 15
Remisy – 5
Porażki – 8
Bramki strzelone – 54
Bramki stracone – 39

Łącznie:

 

Spotkań – 55
Zwycięstwa – 33
Remisy – 12
Porażki – 10
Bramki zdobyte- 127
Bramki stracone – 62

Największym sukcesem zespołu Tomasovii pod wodzą trenera Marka Sadowskiego było bez wątpienia zdobycie Pucharu Polski na szczeblu Okręgu Zamojskiego w 2017 roku. Trenerowi Sadowskiemu dziękujemy za pracę w naszym klubie.