Tabasco lepsze od Rachań – wyniki V kolejki „Tomaszowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki”

W środowy wieczór rozegrana została V kolejka spotkań w ramach „Tomaszowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki”. Była to ciekawa kolejka, ponieważ doszło w niej do spotkania drużyn, które zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Mowa tutaj o pojedynku pomiędzy Tabasco, a Rachaniami. Pierwsze dwa sety tego zaciętego spotkania drużyna Tabasco rozstrzygnęła na swoją korzyść, jednak w trzecim górą byli siatkarze z Rachań i kwestia końcowego wyniku wciąż była otwarta. Niestety dla zespołu z Rachań czwarty set należał do ich przeciwników, którzy zwyciężyli do 18 i w całym meczu 3:1.

Zgodnie z przewidywaniami problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miał lider rozgrywek zespół Old Boys Tomasovia, który zmierzył się z ZS nr 2. Młodzi siatkarze starali się jak umieli przeciwstawić liderowi, lecz ten był dla nich zdecydowanie za silny. Najbardziej emocjonujący i zacięty mecz był pomiędzy Centrum GSM i Budowlanymi Lubycza Królewska, gdzie do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Drużyna Centrum GSM mimo prowadzenia w pierwszym secie 23:20 nie potrafiła utrzymać tej przewagi i ostatecznie uległa swoim rywalom do 24. Po kolejnych dwóch setach wydawało się, że złapali oni odpowiedni rytm, ponieważ te sety zakończyły się ich zwycięstwami. Jednak w czwartym secie siatkarzom Centrum GSM praktycznie nic nie wychodziło co umiejętnie wykorzystali Budowlani odskakując na bezpieczną przewagę punktową, której nie oddali już do końca. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był, więc tie-break.

Piąty set rozpoczął się bardzo dobrze dla Budowlanych, którzy prowadzili nawet różnicą czterech punktów. Drużyna Centrum GSM nie zamierzała składać bronić i zdołała doprowadzić do remisu 9:9, a następnie 11:11. Niestety dla niej końcówka należała do przeciwników i to Budowlani zgarnęli dwa punkty do ligowej tabeli. Po pięciu kolejkach na prowadzeniu są siatkarze Old Boys Tomasovia, którzy wyprzedzają Tabasco oraz Rachanie. Więcej informacji na temat rozgrywek znajduje się na stronie organizatorów ligi tss.tomaszow.info