Potrącenie młodego rowerzysty

Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj w miejscowości Dobużek gm. Łaszczów. 9-letni rowerzysta wyjeżdżając z drogi polnej na jezdnię wjechał pod nadjeżdżający pojazd. Chłopiec z obrażeniami trafił od szpitala. Policja apeluje o zachowanie bezpieczeństwa na drodze ze szczególnym zwróceniem uwagi na poruszające się po drogach dzieci i młodzież oraz zapewnienie im właściwej opieki.

 Z ustaleń policjantów wynika, że około godziny 11 w miejscowości Dobużek kierujący rowerem 9-letni mieszkaniec Zamościa wyjeżdżając z drogi polnej  na jezdnię  nie zachował ostrożności i wjechał pod nadjeżdżający samochód osobowy m-ki Renault Laguna. Pojazdem kierowała 23- letnia mieszkanka gminy Telatyn.

W wyniku wypadku chłopiec kierujący rowerem z obrażeniami ciała  został przetransportowany do szpitala. Kierująca pojazdem kobieta była trzeźwa.

Policja apeluje o zachowanie bezpieczeństwa na drodze ze szczególnym zwróceniem uwagi na poruszające się po drogach dzieci i młodzież oraz zapewnienie im właściwej opieki.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski