Pół tuzina goli w kolejnym meczu kontrolnym. Kryształ Werbkowice – Tomasovia 3:3

W trzecim meczu kontrolnym piłkarze Tomasovii zmierzyli się w Zamościu z ligowym rywalem Kryształem Werbkowice, który to zespół w minionym sezonie zakończył rozgrywki na szóstym miejscu. Piłkarze obu drużyn mimo trudnych upalnych warunków pogodowych stworzyli ciekawe widowisko, w którym padło pół tuzina goli.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli tomaszowianie za sprawą rzutu wolego wykonywanego przez Marcina Żurawskiego, który oddał bezpośredni strzał na bramkę Kryształu, po którym futbolówka odbiła się od jednego z piłkarzy stojących w murze i wpadła obok zaskoczonego golkipera rywali do bramki. Kilka minut później był już remis, po tym, jak zdaniem arbitra zawodnika z Werbkowic sfaulował Radosław Łeń i rywale mieli rzut karny. Doświadczony Stanisław Rybka nie zwykł marnować takich okazji i był remis 1:1. W 41 minucie piłkarze Tomasovii przeprowadzili ładną akcję, po której gola zdobył jeden z zawodników testowanych i wydawało się, że tomaszowianie zejdą na przerwę prowadząc. Jednak tuż przed przed przerwą piłkarze z Werbkowic otrzymali kolejny rzut karny, którego na gola zamienił ponownie Stanisław Rybka.

021

Po godzinie gry zespół Kryształu objął prowadzenie za sprawą bramki zdobytej przez Norberta Myszkę. Piłkarze Tomasovii nie zamierzali się poddawać czego efektem, był gol zdobyty na kwadrans przed końcem przez Pawła Kielara. Podopieczni trenera Marka Sadowskiego do końca starali się zdobyć zwycięskiego gola, ale nie udało im się wykorzystać żadnej ze stworzonych sytuacji bramkowych i mecz zakończył się rezultatem remisowym. Tak jak we wcześniejszych meczach, tak i teraz w zespole Tomasovii było testowanych kilku zawodników w tym m.in. napastnik, który strzelił gola oraz bramkarz. Niebawem okaże się, którzy piłkarze przekonali do siebie sztab szkoleniowy, a którzy nie.

029

Podczas wczorajszego meczu w barwach „niebiesko-białych” wystąpił Damian Szuta, który był przymierzany do gry w Orlętach Radzyń Podlaski, ale nadal będzie występował w drużynie Tomasovii. Treningi z naszym zespołem podjął również Wojciech Gęborys, który ostatnio występował w klubie z Radzynia Podlaskiego. Jeśli chodzi o ubytki to prawdopodobnie w Lechii Tomaszów Mazowiecki ( III liga grupa I – 5 miejsce w sezonie 2016/17) swoją przygodę piłkarską będzie kontynuował Przemysław Orzechowski. W nowym sezonie w barwach Tomasovii kibice naszej drużyny nie zobaczą również Arkadiusza Smoły, który postanowił poszukać sobie klubu bliżej Warszawy, gdzie studiuje.

Następny mecz kontrolny piłkarze Tomasovii rozegrają 2 sierpnia, kiedy to na swoim boisku podejmą III – ligową Stal Rzeszów, której trenerem jest, były szkoleniowiec tomaszowian Bogdan Bławacki.