Nie taki lider straszny…

W ramach 8 kolejki spotkań o mistrzostwo II ligi siatkarki TKS Tomasovia po dobrym meczu uległy liderowi rozgrywek WTS Solna Wieliczka 1-3. Poziom meczu na pewno nie rozczarował zgromadzonych kibiców. Długie wymiany piłek i bardzo silne ataki były przeplatane niewiarygodnymi obronami w polu.

Tylko pierwszy set nie wyszedł zawodniczkom Stanisława Kaniewskiego. Tomaszowianki przestraszyły się lidera rozgrywek, który do tej pory przegrał tylko z AGH Kraków i stracił tylko trzy sety. Ta część meczu to popis gry zawodniczek z Wieliczki, szczególnie wyróżniała się silnymi zbiciami środkowa A. Król.

W drugim secie do głosu zaczęły dochodzić zawodniczki TKS. Ten set był najbardziej wyrównanym i mecz przebiegał punkt za punkt. Sygnał do zwycięstwa dała najlepsza w zespole Tomasovii zawodniczka Katarzyna Marcyniuk. Co chwilę kibice mogli oglądać jej potężne ataki ze skrzydeł jak i drugiej linii.
W trzecim secie graliśmy podobnie jak w drugim, bardzo wyrównany mecz, jednak końcówka należała do bardziej doświadczonych zawodniczek z Wieliczki.
Bardzo źle bo od 0-8 zaczął się czwarty set i naszym zawodniczkom do końca nie udało się odrobić strat.
Trener Stanisław Kaniewski z różnych powodów dokonał dwóch zmian w wyjściowej szóstce w stosunku do wcześniejszych meczy. Od pierwszej minuty na placu gry zameldowały się Diana Romaszko – Piwko oraz Patrycja Kaniewska. Na szczególne słowa pochwały zasłużyła ta druga, która w wyniku kontuzji E. Szymańskiej bardzo dobrze poradziła sobie na rozegraniu i dobrze dyrygowała grą swoich koleżanek.
Bardzo dobre zawody zagrały Małgorzata Hajduk, Sylwia Bielecka oraz wcześniej wspomniane Kaniewska i Marcyniuk.