Multimedalista Jakub Darmochwał

Jakub Darmochwał z Miejskiego Klubu Sportowego „Pogoń” Tyszowce został multimedalistą Mistrzostw Europy Seniorów i Młodzieżowców. Podczas zawodów, które odbyły się w Gruzji, tyszowianin zdobył aż cztery medale, dwa złote i dwa brązowe.

Zawodnik „Pogoni” wygrał rywalizację w kategorii wagowej do 92 kilogramów w grupie seniorów i młodzieżowców do 21 lat, a także wywalczył trzecie miejsce w kategorii do 92 kilogramów w wśród młodzieżowców do 23 i w kategorii drużynowej. – Mistrzostwo Europy zdobyte przez Jakuba to ogromny sukces zarówno dla reprezentacji narodowej, jak i małego klubu z Tyszowiec. Warto dodać, że były to jedyne złote krążki w rywalizacji mężczyzn dla naszej reprezentacji – podkreśla trener Daniel Chwastek.

Gdy Jakub Darmochwał zdobywał trofea w Gruzji wśród seniorów, zapaśnicy „Pogoni” walczyli w Chełmie w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików i Młodziczek w Zapasach, w którym zdobyli dwa medale. Srebrny wywalczyła Jagoda Gniwek w kategorii wagowej do 67 kilogramów, natomiast w kategorii do 73 kilogramów Michał Stawarski stanął na trzecim stopniu podium. W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników i zawodniczek z najlepszych klubów Polski, Białorusi i Ukrainy Z udanego występu swoich podopiecznych zadowolony jest trener „Pogoni” Daniel Chwastek. – Jakub Darmochwał w tym roku swoją formą zaskoczył wszystkich. Został Mistrzem Polski w grupie młodzieżowców i seniorów w sumo, wygrał większość Pucharów Polski w sumo, zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w zapasach, a na koniec został Mistrzem Europy Seniorów.
Jeśli chodzi o start młodzików i młodziczek w Chełmie to także cenne doświadczenie rywalizacji na poważnym, ogólnopolskim turnieju, które powinno procentować w przyszłości – ocenia trener Chwastek.

Przed jego zawodnikami kolejne wyzwania. Już w najbliższy weekend Jakub Antoszewski wystartuje w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie będzie walczyć w kategorii do 100 kilogramów w zapasach zarówno w stylu wolnym, jak i w klasycznym.