Lider okręgówki nie zwalnia tempa. Korona Łaszczów i Orkan Bełżec też zwycięskie.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą w zamojskiej klasie okręgowej piłkarze Huczwy Tyszowce, którzy w niedzielę podejmowali Grom Różaniec. Goście kolejkę wcześniej doznali klęski na swoim boisku z Unią Hrubieszów, przegrywając 0:6, więc do Tyszowiec udali się z wolą sprawienia niespodzianki i zmazania plamy sprzed tygodnia.

Niestety dla nich nie udało im się wywalczyć, choćby punktu, ale trzeba przyznać, że podopiecznym trenera Marcina Łysia zwycięstwo nie przyszło wcale łatwo, jak wskazuje końcowy wynik, gdzie miejscowi wygrali 5:2. Najwięcej kontrowersji w tym meczu wzbudziła sytuacja z 85 minuty, kiedy to przy wyniku 3:2 dla Huczwy, arbiter główny podyktował „jedenastkę” za faul na Damianie Ziółkowskim, o co spore pretensje do sędziego mieli przyjezdni. Nie zmienia to faktu, że zwycięstwo gospodarzy jest w pełni zasłużone dzięki czemu w ligowej tabeli, mają 6pkt przewagi nad głównym konkurentem do awansu Unią Hrubieszów i 8 nad Victorią Łukowa Chmielek. 

Huczwa Tyszowce – Grom Różaniec 5:2 (3:1)
Bramki: Okalski 1′, Denkiewicz 15′, Ziółkowski 22′, 85′-z karnego , Karaszewski 87′ – Kusiak 10′, Kaproń 55′.

Huczwa: Kierepka – Misztal, Anioł, Materna, Okalski (64′ Wybranowski) – Denkiewicz (46′ Gilarski), Sioma (85′ Rejs), Bubeła, Raczkiewicz (55′ Baran) – Ziółkowski, Droździel (55′ Karaszewski).


W pozostałych meczach z udziałem drużyn z powiatu tomaszowskiego padły następujące rezultaty:

Igros Krasnobród – Orkan Bełżec 1:2 (1:2)
Bramki: Fil 33′ – Wiciejowski 27′, Kawałko 33′.

Orkan: Nowicki – Kołodziejski (87′ Skulik), Kowal, Błyskoń, Karol Czachor – Bajwoluk, Michał Czachor, Kawałko (70′ Nowosad), Wiciejowski (75′ Krupa) – Ozkavak (76′ Stadnicki), Kudlicki.

***

Korona Łaszczów – Sokół Zwierzyniec 1:0 (1:0)
Bramka: Borowiak 10′.

Korona: Mac – Hawryluk (46′ Wojnarski) – Krawczyk, Mosurec, Kuźniarski – Jamroż, Śrótwa (80′ Nizio), Kielar, Huzar, Stefanik (83′ Tyski) – Borowiak (63′ Brytan).

Aktualna tabela