Lekkoatleci Tomasovii najlepsi w województwie! (relacja + zdjęcia)

W iście wiosennej scenerii na podmokłych trasach biegowych przy I LO w Chełmie 10 marca 2018r. odbyły się Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych. W zawodach startowali zawodnicy TKS „TOMASOVIA”, którzy przywieźli trzy złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale.

W pierwszym biegu w kategorii klas III – IV dziewcząt 2 miejsce zajęła Ewa Jarczak, 3 miejsce Magdalena Puźniak, 4 miejsce Witkowska Paula, 6 miejsce Martyna Jarczak, 7 miejsce Fabiana Chudyga, Wiktoria Koper 13, Małgorzata Bronikowska 22, Emilia Nowak 25, Klarysa Bumbul 34, Maja Gałaszkiewicz 49. W tej samej kategorii klas III – IV wśród chłopców Mistrzem Województwa został Michał Kurzępa. Koledzy Michała odpowiednio uplasowali się na miejscach, Wiktor Wałczyk 13, Tomasz Ławrynowicz 15, Szymon Bundyra 18 i Maciej Szuta 21.

Wszyscy wymienieni zawodnicy są uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. W kategorii klas V – VI dziewcząt srebrny medal wywalczyła Joanna Fus, Martyna Ujma 4 miejsce (SP 3 Tomaszów Lub.) i Konstancja Karwan 5 miejsce ( SP 2 Tomaszów Lub.). W kategorii młodziczek Katarzyna Dziura zajęła 12 miejsce, Aleksandra Stepuch 18. W tej samej kategorii wiekowej z bardzo dobrej strony zaprezentował się Dawid Cielniak zajmując wysokie 4 miejsce, Kacper Kostrubiec 10, Szymon Łasocha 17. Mistrzynią województwa w kategorii juniorek młodszych na dystansie 2500m została Maja Jasińska, 5 miejsce zajęła Żaneta Smutniak, 8 miejsce Marlena Mróz , 9 miejsce Weronika Szczerba.

W tej samej kategorii wśród chłopców na dystansie 3500m brązowy medal zdobył Patryk Luty, Maciej Skalski 6 miejsce, Mateusz Dorosz 11, Wojcieh Cichoń 14. Wielką niespodzianką mistrzostw województwa było zwycięstwo Roberta Wiatrzyka w kategorii juniorów na dystansie 4000m. W tej samej kategorii 3 miejsce zajęła Aleksandra Słoboda w biegu na 3000m. W kategorii klubowej TKS „Tomasovia” zajęła zaszczytne I miejsce.

1.TKS „Tomasovia” 63 pkt., 2. „Agros” Zamość 54pkt., 3. AZSUMCS Lublin 32 pkt., 4. MKS „Żak” Biała Podlaska 31pkt. 5. , LKS „Znicz” Biłgoraj 29pkt. 6. , KS „Wisła” Puławy 27pkt., 7. MKS „Unia „ Hrubieszów 25pkt., 8. MKL „Nefryt” Lubartów 24pkt., 9. MKS „Agros” Chełm 19pkt.

Szkoleniowcami są Tomasz Wawrzusiszyn i Mirosław Fus oraz współpracują z Tomasovią Panie – Ewa Bukała – Witkowska i Małgorzata Gdańska w ramach programu lekkoatletyka dla każdego.