Krzysztof Majdański z KPP w Tomaszowie Lubelskim zdobył puchar Fair Play w tenisie stołowym

44 zawodników z całego województwa wystartowało w zmaganiach o tytuł najlepszego tenisisty stołowego wśród lubelskich policjantów. Zawody objęte zostały honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Roberta Szewca, a ich organizatorem był Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Lublinie wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja KMP w Lublinie. Natomiast indywidualnie najlepszymi tenisistami wśród lubelskich policjantów okazali się funkcjonariusze z KMP w Lublinie: Janusz Stróżak i Artur Cękalski.

W minioną sobotę tj. 10.02.2018 r. odbył się IV Turniej Wojewódzki Policjantów w Tenisie Stołowym – „Firlej 2018”. Zawody zostały przeprowadzone na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Firleju. Ich organizatorami byli: Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie. Zawody objęte zostały honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Roberta Szewca.

Po uroczystym otwarciu turnieju przez przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów woj.  lubelskiego  odbyła się rywalizacja indywidualna w trakcie której po obliczeniu punktów zdobytych przez poszczególnych  zawodników zostały wyłonione miejsca drużynowe. Łącznie w turnieju udział wzięło  44 sklasyfikowanych  zawodników, 14 drużyn reprezentujących z 12 jednostek policji naszego  województwa.

Mecze pokazały, że zawodnicy prezentowali bardzo wysoki poziom sportowy i konkurencja do zwycięstwa była bardzo duża. Po kilkugodzinnej rywalizacji zwyciężył Janusz Stróżak z KMP w Lublinie. Drugi był Artur Cękalski również z KMP w Lublinie. Trzecie miejsce zajął Wojciech Mróz z KMP w Chełmie.

Natomiast w klasyfikacji drużynowej w wyniku bardzo zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna z KMP w Lublinie. II miejsce zajęła drużyna z KMP w Chełmie. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy reprezentujący KMP w Zamościu.

Zawodnikiem Fair Play turnieju został Krzysztof Majdański z KPP w Tomaszowie Lubelskim. Puchar fair Play oraz nagrodę  ufundował i wręczył gość honorowy turnieju Pan Mirosław Guziński – trener I ligowego zespołu  tenisistów stołowych Broń Radom.

Puchary, medale oraz nagrody rzeczowe za miejsca od 11 do 1 wręczali: insp. Robert Szewc Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie, Pan Dariusz Firczuk Zastępca Wójta Gminy Firlej, nadkom. Robert Filipowicz Komendant Komisariatu Policji w Kocku, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. lubelskiego, nadkom. Marek Bocian vice Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Lubartowie. Asysty przy wręczaniu pucharów, medali  nagród udzielał  Piotr Wiszniewski  wiceprzewodniczący ZT NSZZ Policjantów KMP w Lublinie.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu zawodów.