Krynice: Jest przetarg na solary

Gmina Krynice ogłosiła przetarg na zakup i montaż kolektorów słonecznych. Oferty są przyjmowane do 26 lutego, a wszystkie zestawy mają być zamontowane do końca wakacji.

Firma, która złoży najkorzystniejszą propozycje ma dostarczyć i zainstalować 88 zestawów solarów, które będą współfinansowane ze środków unijnych. Koszt będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu, ale już teraz wiadomo, że większość będzie stanowić dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. 

Zakup i montaż kolektorów słonecznych to jedna z najważniejszych i najbardziej kosztownych inwestycji Gminy Krynice w tym roku. Miejscowy samorząd zaplanował na nie w budżecie około 4 milionów złotych, które, oprócz solarów, mają być wydane m.in. na budowę boiska przy Szkole Podstawowej w Krynicach, kolejny etap rozbudowy sieci wodociągowej w Dąbrowie, kanalizacji w Krynicach i wodociągu w Źwiartowie, a także przebudowę dróg, w tym fragmentu trasy w Zaborecznie. Większość tych zadań będzie współfinansowana z funduszy unijnych, a na drogę w Zaborecznie gmina otrzyma dotację z budżetu państwa.

 

źr. Gmina Krynice