Huczwa Tyszowce – Unia Hrubieszów (Zdjęcia)

Wczoraj rozgrywki zakończyła zamojska klasa okręgowa. W ramach  ostatniej XXX  kolejki doszło do meczu na szczycie pomiędzy świeżo upieczonym IV ligowcem Huczwą Tyszowce i wiceliderem Unią Hrubieszów. Gospodarze przystąpili do wczorajszego meczu bez podstawowego stopera Stanisława Anioła oraz bramkarza Patryka Kierepki. Brak wymienionych zawodników szczególnie tego drugiego był bardzo widoczny, chociaż Huczwa jako pierwsza wyszła na prowadzenie i to dwubramkowe za sprawą goli zdobytych przez Kamila Droździela oraz Przemysława Siomy. Wydawało się więc, że gospodarze mają mecz pod kontrolą i są na najlepszej drodze do odniesienia wiosną 15 zwycięstwa.

Niestety dla kibiców z Tyszowiec kolejne gole zdobywali już tylko goście, którzy z zimną krwią wykorzystali kiepską grę na przedpolu golkipera Huczwy. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył Błażej Omański, czym dał sygnał swoim kolegom z drużyny, że nie wszystko jeszcze stracone. Piłkarze Unii po przerwie potrzebowali, zaledwie 5 minut, by doprowadzić do remisu za sprawą gola zdobytego przez Piotra Fularę. Ten gol jeszcze bardziej nakręcił gości do śmiałych ataków i przyniosło to skutek w 74 minucie, gdy gola dającego prowadzenie hrubieszowianom zdobył Yevhenii Hrui. Licznie przybyli na stadion w Tyszowcach kibice Unii mieli powody do radości jeszcze raz w 90 minucie, ponieważ rzut karny na gola zamienił wspomniany chwilę wcześniej zawodnik z Ukrainy Yevhenii Hrui.

Unia Hrubieszów okazała się jedynym zespołem, która dwukrotnie w lidze potrafiła pokonać Huczwę Tyszowce, lecz marne to pocieszenie dla podopiecznych trenera Dariusza Herbina, ponieważ do IV ligi awansowali gospodarze wczorajszego meczu. Zakończony sezon udowodnił po raz kolejny, że ligę wygrywa się nie w bezpośrednich spotkaniach pomiędzy zainteresowanymi zespołami tylko w meczach z teoretycznie słabszymi, a tutaj więcej punktów pogubiła Unia, co ją drogo kosztowało. My się jednak oczywiście cieszymy z sukcesu Huczwy, ponieważ kolejny zespół z powiatu tomaszowskiego obok Tomasovii będzie występował na szczeblu IV ligi lubelskiej. 

Z innych drużyn z naszego powiatu Korona Łaszczów zajęła 7 miejsce, natomiast Orkan Bełżec 11 i obie ekipy nadal będą występować w tej klasie rozgrywkowej. Zamojską klasę okręgową opuszczają zespoły Oleandra Sól, Orionu Dereźnia, Igrosu Krasnobród oraz Ostoi Skierbieszów.  

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wczorajszego meczu w Tyszowcach.