Fotel lidera obroniony. TKS Tomasovia – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:1

jaslo tks 050

Siatkarki TKS Tomasovia w meczu na szycie II ligi pokonały kandydujące do awansu do I ligi zawodniczki Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:1. Dzięki temu zwycięstwu podopieczne Stanisława Kaniewskiego i Jerzego Senejko umocniły się na pozycji lidera z dwupunktowa przewagą nad zespołami z Jarosławia i Mielca.
Tomaszowianki zagrały najlepszy mecz w tym sezonie. Konsekwentnie realizowały założenia taktyczne jakie nakreślił im przed spotkaniem trener Kaniewski.
Początek meczu to wzajemne badanie sił. Lepiej z opresji wyszły zawodniczki Tomasovii, które w końcówce seta okazały się zespołem bardziej dojrzałym. Set zakończył się wynikiem 25:20.
jaslo tks 090

W drugim secie kilka nieskończonych piłek sprawiło, że to siatkarki z Tarnowa cieszyły się z wygranej do 17.
Trzeci set, który był najbardziej wyrównanym (25:23) w dużym stopniu zdecydował że ekipa TKS Tomasovia odniosła zwycięstwo w całym meczu 3:1. Czwarty set to zdecydowana przewaga dziewczyn z Tomaszowa, które od początku do końca kontrolowały przebieg seta.
Najwięcej punktów w meczu zdobyła Daria Szubiak 16, ale bardzo dobrze uzupełniały ją Małgorzata Hajduk i Agata Bartłomiejczyk po 15.
Tego dnia zespół TKS Tomasovii był poza zasięgiem swoich rywalek i był zespołem lepszym pod każdym względem. Bardzo cieszy kolejna wygra za 3 punkty ale i bardzo dobra gra. Już w najbliższą sobotę konfrontacja z kolejnym kandydatem do awansu San Pajda Jarosław. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na wynik sobotniego spotkania. Jednak jeżeli nasze siatkarki podejdą z optymalną koncentracją to powinniśmy być spokojni o końcowy sukces.

TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:1 (25:20, 17 25, 25:23, 25:18)

TKS Tomasovia : Małgorzata Hajduk ( punkty -15), Daria Szubiak (16), Marta Cichoń, Marta Jasiewicz (11), Agata Bartłomiejczyk (15), Sylwia Szeliga (9), Paulina Czekajska libero oraz Patrycja Kaniewska (1), Martyna Dzida (3)