O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Serce+ » 21 lut 2020, o 08:04

No i znów kasa leci z moich podatków za nic nie robienie.Posiedza parę godzin rękę podniosą niektórzy są tak tępi że nie wiedzą nawet za czym podnoszą. Ale podnoszą. Jest parę radnych którzy wiedzą o czym mówią tych mądrych. Ale to pojedyncze osoby.
Na górę

Postautor: Serce+ » 21 lut 2020, o 08:12

No i znów kasa leci z moich podatków za nic nie robienie.Posiedza parę godzin rękę podniosą niektórzy są tak tępi że nie wiedzą nawet za czym podnoszą. Ale podnoszą. Jest parę radnych którzy wiedzą o czym mówią tych mądrych. Ale to pojedyncze osoby.
.Panie Burmistrzu gon pan ich do myślenia . Obiecywali teraz niech się wykazują. W krotce będą zebrania sołeckie będziemy ich rozliczać z aktywności. Bo za coś biorą te pieniadze.
Na górę

Postautor: Gość » 21 lut 2020, o 08:30

Właśnie ich codziennie obserwuję ! To raczej cielęta bo mocno pędzlują ogonami. A ciele jak to ciele - wie i mówi niewiele a mocno ogonem miele !!! :lol: :lol:
Ja to widzę inaczej. Bardzo zawzięty (mający pier..lca na punkcie prawa) straszny dziadunio z Tomaszowa jest święcie przekonany, że ma do czynienia z osłami. Chce pokazać gdzie ich miejsce i stara się ich przerobić na bębny ( wszak skóra z osła jest najlepsza do ich produkcji). Na razie poddaje ich próbie jako bębny medialne !!!
Na górę


Postautor: Ewaxx » 21 lut 2020, o 19:45

Roszczenie-wynagrodzenie za pracę prawnie jest niezbywalne, nie można się jego zrzec. Nadmieniam, że uznanie pozwów sądzie to zgoda na spełnienie wszystkich roszczeń nauczycieli, nawet kwot wziętych z "sufitu". Ponieważ przy uznaniu pozwów wyrok z urzędu opatrzony jest klauzulą natychmiastowej wykonalności a co najgorsze roszczenie nie ulega przedawnieniu to po uprawomocnieniu się takiego wyroku (nastąpiło to w lutym 2019 roku i nie można już się od nieego odwołać) to pozostały już czynności komornika. Po wypowiedziach w tym temacie burmistrza i dyrektora szkoły Rada Miejska może podjąć działania do podważenia tych wyroków. Wskazana wcześniej droga poprzez ubezwłasnowolnienie burmistrza i dyrektora szkoły to tylko jedna z dróg. Inną powinien radnym podpowiedzieć prawnik zatrudniony przez gminę. Przy okazji wyjaśniłby dlaczego nie było go na sprawach uznania pozwów nauczycieli.
Na górę

Postautor: Gość » 21 lut 2020, o 20:29

Na wypłaty nierobom nas stać ale na oddychanie trochę czystszym powietrzem przez pół roku nas nie stać ..
Na górę

Postautor: Gość » 21 lut 2020, o 20:57

Gmina Łaszczów zadłużona na podobnym poziomie co nasza, ale tam młoda pani Burmistrz zdołała zabezpieczyć środki na kolektory fotowoltaiczne. U nas burmistrz przez rok oszczędza na spłatę kredytów i zatrudnianie przyszłego elektoratu.... ZUK ani w stronę likwidacji czy odnowy, temat szkoły to już tabu zero obietnic z ulotek wyborczych nie ruszone. Ważne że mu się kasiorka zgadza ma za co jeździć na konwenty pisiorow, żeby z tego jeszcze jakaś korzyść dla mieszkańców była.... Eh porażka pan jąkała
Na górę

Postautor: Lubicz » 21 lut 2020, o 20:59

Prawnik w Urzędzie bierze tylko kasę niewiadomo za co tak jak nasi radni.Nieprzyjemna pani zatrudniona chyba na cały etat a ile jest w gminie i komu doradza wielki znak zapytania.
Na górę

Postautor: kwiczok » 21 lut 2020, o 23:10

Myśle sobie, że nasze gminne osły zamienią się w bębny do bicia. I to niebawem. :lol: :lol:
Na górę

Postautor: Matka » 22 lut 2020, o 04:09

Prawnik w Urzędzie bierze tylko kasę niewiadomo za co tak jak nasi radni.Nieprzyjemna pani zatrudniona chyba na cały etat a ile jest w gminie i komu doradza wielki znak zapytania.
Raczej nie na cały, bo "doradza" tylko chyba jeden dzień w tygodniu. Ale masz rację, że za sympatyczna to ona nie jest...
Na górę

Postautor: Gość » 22 lut 2020, o 07:43

Raczej nie na cały, bo "doradza" tylko chyba jeden dzień w tygodniu. Ale masz rację, że za sympatyczna to ona nie jest...
Ta pani radca od siedmiu boleści pasuje do całej tej załogi UG. Ostatnio gdy byłem u niej miała pretensje że jej przeszkadzam, pan się pośpieszy bo nie mam czasu, głowę pan mi zawraca. No przepraszam urzędas zatrudniony za moje piniądze nie ma dla mnie czasu... Witaj w klubie UG. :lol:
Na górę

Postautor: kret » 22 lut 2020, o 09:24

Ta pani radca od siedmiu boleści pasuje do całej tej załogi UG. Ostatnio gdy byłem u niej miała pretensje że jej przeszkadzam, pan się pośpieszy bo nie mam czasu, głowę pan mi zawraca. No przepraszam urzędas zatrudniony za moje piniądze nie ma dla mnie czasu... Witaj w klubie UG. :lol:
A może by tak radni zawiadomili Głównego Inspektora Sanitarnego by zbadano czy czasem w gminie nie zalągł się jakiś wirus upośledzający mózgi. Wcześniej ktoś pisał o charłactwie intelektualnym burmistrza i dyrektora szkoły. Na sesji uwidoczniło się już u nauczycieli, a teraz u radczyni prawnej gminy. Im prędzej tym lepiej. Sąd Najwyższy może w tej sytuacji uchylić wyroki z tzw. "uznania" i uwolnić gminę od długu.
Na górę

Postautor: radca » 22 lut 2020, o 21:16

Burmistrz M.Ł. w "Kronice Tygodnia" mówi: "Mam nową obsługę prawną gminy. Tę sprawę konsultowałem z wieloma prawnikami. Twierdzą, że nauczyciele mają nikłe szanse na wygranie procesów."
Dyrektor (jeśli nim jest) : "Na razie są to pisma skierowane do dyrektora, burmistrza i Rady Miejskiej. Jeśli trafią do sądu , to będziemy się tym zajmowali."
Przypominam, że nauczyciele już mają zasądzone roszczenia, które wbrew informacji w tytule artykułu nie są odszkodowaniami, które wynikają z przywrócenia do pracy (reaktywacja zatrudnienia) a niewypłacone wynagrodzenie za okres od 1 września 2017 roku do ponownego dopuszczenia do pracy tj. do 31 grudnia 2018 roku wraz z należnymi odsetkami. Wyroki sądu potwierdzające zgodę dyrektora szkoły o uznaniu pozwów uprawomocniły się w lutym 2019 roku i są niezaskarżalne. Nauczyciele mają już wygrane procesy. Pozostaje jedynie wniosek do sądu o egzekucję komorniczą.
Wyroki uznające roszczenia powoda są opatrzone z urzędu ( bez wniosku) m.in.
- klauzulą rygoru natychmiastowej wykonalności i liczą się od dnia wydania wyroków. Od podanej kwoty szkoła musi już zapłacić nauczycielom (bez jakichkolwiek dodatkowych procesów) odsetki wynoszące 7 % w skali rocznej od kwoty
700 tys. zł ok. 70 tys. złotych ( to już obciąża prywatną kieszeń pana J.G., który powinien znać konsekwencje uznania pozwu przed sądem, powinien o tym pouczyć go sędzia)
- zrzeczenie się prawa do przedawnienia. Oznacza to, że roszczenie to nigdy się nie przedawnia !!!
Zastanawia brak jakiegokolwiek komentarza od autorskiego. Czyżby "KT" była organem informacyjnym gminy?
Na górę

Postautor: Lubxc » 22 lut 2020, o 21:49

Cytat z piątkowego Dziennika Wschodniego:


Finał sądowy znalazła już inna wyborcza historia. Wczoraj Sąd Okręgowy w Zamościu nakazał Wacławowi Koszeli przeprosić na naszych łamach kandydata na wójta gminy Lubycza Królewska. Koszela ma też oświadczyć, że zamieszczone na ulotce informacje o tym, że Jerzy Głąb m.in. zatrudniał pracowników za łapówki, fałszował dokumentację szkolną i przywłaszczał prowizje za ubezpieczenie uczniów nie są prawdziwe. Koszel zapowiedział złożenie zażalenia w Sądzie Apelacyjnym.
To post z 2006 roku takie same głupoty wako pisał. Jest rok 2020 i nic się nie zmieniło. :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 22 lut 2020, o 23:07

To post z 2006 roku takie same głupoty wako pisał. Jest rok 2020 i nic się nie zmieniło. :lol:
Nic się nie zmieniło. Po prostu " a u was biją Murzynów".
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”