S. 447 - mienie bezspadkowe

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 25 lis 2019, o 13:45

Raport ADL na temat postaw antysemickich jest rozgłaszany w polskich mediach pod apokaliptycznym, acz fałszywym tytułem: „Polska najbardziej antysemickim krajem świata„. Fałszywym, bo „przebadano” tylko kilkanaście krajów, w tym żadnego muzułmańskiego. Jednak załóżmy, że w tych wynikach jest „coś” z prawdy, czyli nastroje antyżydowskie w Polsce się zintensyfikowały. Bo czy tak rzeczywiście nie jest? Jak to wyjaśnić? Obawiam się, że jest to efekt procesu, przed którym ostrzegałem wielokrotnie i od lat (jeszcze przed Deklaracją Terezińską z roku 2009). Główną przyczyną wzrostu postaw niechęci wobec Żydów jest w Polsce ustawa 447, a – precyzyjniej – jej aspekt dotyczący „mienia bezspadkowego”
— przekonuje Paweł Jędrzejewski na stronie „Forum Żydów Polskich”.

https://wpolityce.pl/polityka/474495-co ... ustawa-447
Na górę

Postautor: Gość » 29 lis 2019, o 10:19

Premier, ani politycy PiS zabierający głos w debacie, nie wspomnieli o największym zagrożeniu dla Polski, jakim są roszczenia żydowskie wspierane przez USA poprzez ustawę 447. A na temat realizacji ich wypowie się niedługo sekretarz stanu Mike Pompeo w raporcie, jaki ma obowiązek złożyć Kongresowi. To w dalszym ciągu temat tabu. Oto szef rządu, który nie mówi nic o zaawansowanej próbie obrabowania Polski. Zdumiewające!

http://www.mysl-polska.pl/2105
Na górę

Postautor: Jul3 » 17 lut 2020, o 11:03

Właśnie, nawet kółeczka dobre na początek :)
Blisko 5% w samym mieście i prawie drugie tyle na terenie gminy to znacznie więcej niż 0.
Na kółeczko może wystarczyć.
W każdym razie jak ktoś z obecnych lub przyszłych sympatyków miałby ochotę do kontaktu to można zacząć pisząc tutaj:

przyjacielekonfederacji@gmail.com
Może z końcem zimy ruszymy z kołem sympatyków Konfederacji lub chociaż czymś na kształt?
Przecież w Tomaszowie jest dość liczna, chociaż ukryta, grupa która w ostatnich wyborach oddała na nich głos.
Zapraszam do kontaktu,
Nie jesteśmy sami
Na górę

Postautor: Gość » 17 lut 2020, o 12:56

o! masz rację,masz rację :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 17 lut 2020, o 19:55

Izraelski dyplomata powiedział, że temat mienia bezspadkowego powinien zostać „na spokojnie” omówiony przez ekspertów by ustalić „co jest możliwe, a co nie”. Ben Zvi nie skonkretyzował jakich ekspertów miał na myśli. Jednocześnie dał do zrozumienia, że od tej sprawy zależą relacje między Polską a USA – „To trzeba załatwić na poziomie technicznym, a nie politycznym. Bo kiedy ta sprawa staje się czysto polityczna, to zaczynają się nieporozumienia, np. między Polską i USA”. Według ambasadora „z punktu widzenia moralnego” Polacy muszą podjąć tę kwestię mimo, że dziennikarz przypomniał mu, iż dwustronna umowa PRL-USA z 1960 r. w zamian za znaczną finansową kwotę przekazaną przez Polskę zobowiązała amerykańskie władze do wzięcia na siebie roszczeń do mienia zniszczonego w Polsce w czasie wojny przez okupantów.

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/amba ... padkowego/
Na górę

Postautor: Gość » 22 lut 2020, o 12:15

Wyobraźmy sobie, że nasz rząd godzi się na zaspokojenie roszczeń WJRO. Taka decyzja w powszechnym odczuciu Polaków wołałaby o pomstę do nieba. Kraj, który padł ofiarą najazdu III Rzeszy, spustoszony i rozgrabiony przez Niemców, a potem Sowietów, którzy zawłaszczali sobie wszystkie urządzenia przemysłowe i dobra materialne, jakie tylko napotykali, miałby płacić odszkodowania. Choć sam nie był inicjatorem i sprawcą tej katastrofy”

Read more: http://www.pch24.pl/jesli-chcemy-opieki ... z6EgG9AtsI
Na górę

Postautor: Gość » 26 lut 2020, o 17:36

Obywatelski projekt ustawy #STOP447, który został stworzony przez Roty Niepodległości, został przyjęty do pierwszego czytania w Sejmie

W akcji #STOP447 chodzi o powstrzymanie środowisk żydowskich amerykańskich i izraelskich, które chcą od Polski odszkodowań za tak zwane mienie bezspadkowe. Jest to całkowicie niezgodne z wartościami naszej cywilizacji i prawa. Problem jest bagatelizowany przez rząd tak zwanej „dobrej zmiany”. Sprawy w swoje ręce wzięli więc polscy patrioci z Rot Niepodległości, którzy byli wspierani przez wiele środowisk narodowo-patriotycznych. W trzy miesiące udało się zebrać 200 tysięcy podpisów pod projektem ustawy #STOP447


https://medianarodowe.com/projekt-stop4 ... -w-sejmie/
Na górę

Postautor: Gość » 27 lut 2020, o 14:45

Posługując się nomenklaturą pokerową możemy powiedzieć: „sprawdzamy” panie Jarosławie Kaczyński. Chcemy wiedzieć, na kogo Polacy, patrioci, mają głosować w drugiej turze wyborów prezydenckich, czy faktycznie na „dobrą zmianę”, która ma nam dać wspaniały kraj, który dba o własne interesy – podkreślił.

Read more: http://www.pch24.pl/projekt-stop-447-pr ... z6FA5bjokT
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”