O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Janosik » 20 cze 2019, o 00:14

Jakoś cicho a mamy w gminie nowy rekord Polski. Ponad 20 (a plotki mówią, że 25-ciu) nauczycieli będzie miało ograniczenie etatu w przyszłym roku szkolnym. I to bez ich zgody lub za zgodą części, na podstawie nie obowiązujących w naszej szkole przepisów.Ciekawostką jest to, że "przywróceni" mają całe etaty. Co na to burmistrz,radni, kuratorium, PI :shock: :oops: :roll: ?
Ale nikt nie zostanie zwolniony. Może czas zauważyć że już nie ma 700 uczniów w szkole.
Ps. A gdzie to dziś wieczorne zakończenie roku szkolnego. Może tam wyjaśnicie sobie wszystkie problematyczne sprawy.
Dawno mnie tu nie było, chyba od czasu wyborów.Jestem członkiem PiS a wcześniej PC.Przygladajac się postępowaniu wójta nie wróżę mu kariery politycznej.Jego kariera skończy się po pierwszym referendum w sprawie odwołania burmistrza.Chociaz sam nie jestem mieszkańcem tej gminy lecz moi przodkowie byli ocalał tylko tata.Juz za dwa lata będę z powrotem tej gminny. i sam z organizuje referendum.Jeszcze jedno do nowej pani sekretarz, szkoda pani pieniędzy na stypendia dla uczniów,za te słowa.gdybym ja był burmistrzem wyleciała by pani z pracy z dyscyplinarna.Boi się pani że nie starczy na pani premie. Przyjęcie było u Antka, wialo straszną nuda.Troche weselej zrobiło się gdy pań burmistrz próbował tańczyć z pewną panią.Panie burmistrzu ciągnie Pana w stronę komuny i nie dba pań o swoich wyborców tylko o wyborców poprzedniej władzy.Gdy ostatnio z panem rozmawiałem to podziękował mi Pan że na Pana głosowałem,Ja nie mogłem na Pana głosować gdyż mieszkam w innym mieście i tam oddałem swój głos.Bledy w nie specjalnie inteligencji z nadania Moskwy CHWP
Na górę

Postautor: Gość » 20 cze 2019, o 07:21



Ale nikt nie zostanie zwolniony. Może czas zauważyć że już nie ma 700 uczniów w szkole.
Ps. A gdzie to dziś wieczorne zakończenie roku szkolnego. Może tam wyjaśnicie sobie wszystkie problematyczne sprawy.
Dawno mnie tu nie było, chyba od czasu wyborów.Jestem członkiem PiS a wcześniej PC.Przygladajac się postępowaniu wójta nie wróżę mu kariery politycznej.Jego kariera skończy się po pierwszym referendum w sprawie odwołania burmistrza.Chociaz sam nie jestem mieszkańcem tej gminy lecz moi przodkowie byli ocalał tylko tata.Juz za dwa lata będę z powrotem tej gminny. i sam z organizuje referendum.Jeszcze jedno do nowej pani sekretarz, szkoda pani pieniędzy na stypendia dla uczniów,za te słowa.gdybym ja był burmistrzem wyleciała by pani z pracy z dyscyplinarna.Boi się pani że nie starczy na pani premie. Przyjęcie było u Antka, wialo straszną nuda.Troche weselej zrobiło się gdy pań burmistrz próbował tańczyć z pewną panią.Panie burmistrzu ciągnie Pana w stronę komuny i nie dba pań o swoich wyborców tylko o wyborców poprzedniej władzy.Gdy ostatnio z panem rozmawiałem to podziękował mi Pan że na Pana głosowałem,Ja nie mogłem na Pana głosować gdyż mieszkam w innym mieście i tam oddałem swój głos.Bledy w nie specjalnie inteligencji z nadania Moskwy CHWP
Tak patrzę na pisownię, to dziadek gieroj..? Wracasz do swoich?
Na górę

Postautor: ciul » 20 cze 2019, o 08:10

Niepromowano prawie 400 uczniów - sprawa ewidentna. Tak samo jak bezprawna nominacja p.o. dyrektora szkoły J.G., jak bezprawna wypłata wynagrodzeń nauczycielom "przywróconym" do pracy za nie świadczoną pracę - bez stosownej uchwały Rady Miasta. To nie błędy to przestępstwa. Burmistrz nie dotrwa do referendum.
To, że wojewoda nie zna lub nie przestrzega przepisów prawa nie uwalnia burmistrza od winy, bo ma swego, zatrudnionego radcę prawnego, którego powinien się radzić. Ciekawe jest to, że kolejni wójtowie, burmistrzowie Lubyczy nagminnie łamią prawo a ich radca prawny trwa na stanowisku prawie 20 lat !
Na górę

Postautor: Gość » 20 cze 2019, o 08:38

Niepromowano prawie 400 uczniów - sprawa ewidentna. Tak samo jak bezprawna nominacja p.o. dyrektora szkoły J.G., jak bezprawna wypłata wynagrodzeń nauczycielom "przywróconym" do pracy za nie świadczoną pracę - bez stosownej uchwały Rady Miasta. To nie błędy to przestępstwa. Burmistrz nie dotrwa do referendum.
To, że wojewoda nie zna lub nie przestrzega przepisów prawa nie uwalnia burmistrza od winy, bo ma swego, zatrudnionego radcę prawnego, którego powinien się radzić. Ciekawe jest to, że kolejni wójtowie, burmistrzowie Lubyczy nagminnie łamią prawo a ich radca prawny trwa na stanowisku prawie 20 lat !
Radca radcą, a kto jest skarbnikiem od paru kadencji. Skoro jest tak dobrze to dlatego jest tak źle?
Na górę

Postautor: Gość » 20 cze 2019, o 12:24

Na górę

Postautor: Cichy » 20 cze 2019, o 13:01

Witam serdecznie pytanie odnosi się do stawów w Lubyczy królewskiej skoro kupiła je gmina to może chociaż przydało by się to wykosić? Przechodząc obok tego nie użytku śmierdzi padliną bo niestety taki jest łańcuch pokarmowy dzikich zwierząt zabijają się wzajemnie a potem to zwierzę się rozkłada. Skoro jesteśmy miastem to może zadbajmy chociaż o wygląd tego miasta wykosić dwa razy do roku nic by się nie stało a wygląd był by lepszy

Pozdrawiam mieszkaniec lubyczy królewskiej
Na górę

Postautor: Lubicz » 20 cze 2019, o 13:44

Burmistrz nie ma komu zlecić koszenia bo sami kierownicy są w urzędzie a jego głowa zajęta teraz innymi sprawami przecież koniec roku był a teraz długi wypoczynek a stawy mogą poczekać jeszcze kilkanaście lat
Na górę

Postautor: mem » 20 cze 2019, o 15:01

A kiedys bylo kapielisko i ratowniki nawet byli ... byly czasy..
Na górę

Postautor: Gość » 20 cze 2019, o 18:58

Odnośnie koszenia, pozdrawiamy zarządcę cmentarza w Malanowie Nowym czyli ZUK. Skoro potrafią pobrać opłatę za miejsce itp oplaty wypadało by za te pieniądze wykosic cmentarz, bo do grobów to z kosa trzeba iść zeby trafić..... 2 punkt ten gruz który zalega już chyba 2 rok również pięknie zarasta super wizytówka cmentarza.
Na górę

Postautor: gosciu » 20 cze 2019, o 22:19

A stawy nie zostały sprzedane? Było swego czasu głośno o sprzedaży (nawet mówiono o cenie 80 000 zł) i ofercie kupna przez mieszkańca Gminy Jarczów. Może ktoś wie dokładnie, jak to wygląda?
Na górę

Postautor: Gość » 20 cze 2019, o 23:19

Odnośnie koszenia, pozdrawiamy zarządcę cmentarza w Malanowie Nowym czyli ZUK. Skoro potrafią pobrać opłatę za miejsce itp oplaty wypadało by za te pieniądze wykosic cmentarz, bo do grobów to z kosa trzeba iść zeby trafić..... 2 punkt ten gruz który zalega już chyba 2 rok również pięknie zarasta super wizytówka cmentarza.
A gdzie ten Malanów jest, bo chyba nie w gm. Lubycza.
Na górę

Postautor: Tgw » 20 cze 2019, o 23:57

A stawy nie zostały sprzedane? Było swego czasu głośno o sprzedaży (nawet mówiono o cenie 80 000 zł) i ofercie kupna przez mieszkańca Gminy Jarczów. Może ktoś wie dokładnie, jak to wygląda?
Stawy ciągle podlegają pod gminę Lubycza Królewska nie zostały przez nikogo kupione 😉
Na górę

Postautor: Gość » 21 cze 2019, o 08:06

A stawy nie zostały sprzedane? Było swego czasu głośno o sprzedaży (nawet mówiono o cenie 80 000 zł) i ofercie kupna przez mieszkańca Gminy Jarczów. Może ktoś wie dokładnie, jak to wygląda?
Stawy ciągle podlegają pod gminę Lubycza Królewska nie zostały przez nikogo kupione 😉
Stawy podlegały cały czas pod starostwo. Jak jest teraz nie wiadomo, bo może w ślad za obiektami szkoły zostały przez starostwo sprzedane. Nic nie słyszałem by kupiła je gmina.
Na górę

Postautor: Jwp » 21 cze 2019, o 08:19



Stawy ciągle podlegają pod gminę Lubycza Królewska nie zostały przez nikogo kupione 😉
Stawy podlegały cały czas pod starostwo. Jak jest teraz nie wiadomo, bo może w ślad za obiektami szkoły zostały przez starostwo sprzedane. Nic nie słyszałem by kupiła je gmina.
Stawy podlegały pod starostwo potem pod szkołę "Mechanik" w Tomaszowie która o nie dbała, potem był przetarg na szkołę w Lubyczy król. jak i wszyykie stawy które kupiła gmna za tańszą kwotę sytuacja ta miała miejsce za Pana T. L byłego burmistrza lubyczy. Gmina lubycza nie ma pieniążków na modernizację bo jest zadłużona dlatego stawy są nieużytkiem
Na górę

Postautor: belfer » 21 cze 2019, o 09:45

Wy tu o "d..pie maryny", a 400 uczniów jest nieprawnie promowanych. Tego w Polsce nie było. Nie wiadomo jak to wyprostować. Kuratorium pisze, że dyrektora szkoły można ocenić po 0 (zero) dniach urzędowania !
Chyba trzeba ogłosić nowy program walki z analfabetyzmem w organach władzy publicznej i szkolnej !
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”