Zadłużanie mieszkańców

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Zadłużanie mieszkańców

Postautor: Gość » 12 cze 2019, o 09:00

Zgodnie z informacjami ujawnionymi przez Ministerstwo Finansów - na koniec pierwszego kwartału państwowy dług publiczny pierwszy raz w historii przekroczył barierę biliona złotych i wyniósł 1.005,26 mld zł. W porównaniu z końcem 2018 roku dług ten urósł o 20,94 mld zł. To oznacza, że w okresie od 1 stycznia do 31 marca powiększał się średnio każdego dnia w szalonym tempie 232,7 mln zł.

Mateusz Morawiecki pytany o to skąd jego rząd weźmie brakujące pieniądze na realizację tzw. piątki Kaczyńskiego, odpowiedział wprost: "będzie emisja nowego długu". Innymi słowy: ekipa rządowa (w imieniu Polski i na jej odpowiedzialność) będzie zaciągała nowe długi tylko po to, aby pokryć wydatki związane z realizacją obietnic wyborczych jednej z partii. Efekt może być taki, że dług publiczny będzie niebawem przyrastał w tempie wydatków socjalnych wynikających np. z programu 500+, co przy załamaniu się gospodarczej koniunktury może oznaczać budżetową katastrofę naszego kraju...

https://niewygodne.info.pl/artykul9/048 ... tempie.htm

Re: Zadłużanie mieszkańców

Postautor: Gość » 12 cze 2019, o 15:24

I powiem ja Tobie to mnie smuci.

Re: Zadłużanie mieszkańców

Postautor: Gość » 12 cze 2019, o 21:28

Kryzys kiedyś nadejdzie. Takie są cykle koniunktury. Ciekawe kto odbierze ludziom kase

Re: Zadłużanie mieszkańców

Postautor: Gość » 12 cze 2019, o 23:09

Kryzys kiedyś nadejdzie. Takie są cykle koniunktury. Ciekawe kto odbierze ludziom kase
Zapewne zrobi to inflacja. Ekipa, która będzie "sprzątać po obecnie rządzących socjalistach" znowu zaciśnie finansowy pasek. Oby nie na szyi.

Pamiętam taka metodę. Nazywano to wtedy "planem Balcerowicza", a w rzeczywistości był przygotowany (w ciągu jednej nocy!) przez Jeffreya Sachsa, młodego profesora Harvardu, który miał doświadczenie w walce z inflacją w Boliwii.
I znowu będziemy bali się utraty pracy, albo będziemy marzyć o pracy (jakiejkolwiek), aby utrzymać rodzinę.
Przerabiałem to prawie 30 lat temu. Ci, którzy przed wejściem planu Balcerowicza zaufali min. Wilczkowi w rządzie Mieczysława Rakowskiego (tak, jeszcze "komunistycznym") i zaciągnęli pożyczki na rozwój swojego gospodarstwa rolnego, po wejściu w życie tego planu momentalnie bankrutowali (stopy procentowe pożyczek urealnione przez Balcerowicza "zarzynały" ich), bo w owym czasie mieliśmy tzw. hiperinflację. Nikt tym ludziom nie pomógł. Wielu z nich popełniło samobójstwo.
Odnoszę wrażenie, że znowu zmierzamy na tę ekonomiczną rafę.
Ktoś nas wtedy wykupi sobie w całości na własność.
Domyślam się kto. Wy pewnie też.
"Póki co, orkiestra gra." Ci bogaci maja plan awaryjny, ale ci piewcy wspaniałości prezesa i jego partii nie będą mieli żadnej alternatywy. Ich dzieci i wnuki też.
Obym się mylił.
Gdy byłem młody, mówiło się przy takiej przepowiedni: "oby się twoje słowa w g..no zamieniło".
Niech się więc zamienią. Nie chciałbym, aby moje słowa stały się proroctwem.

Re: Zadłużanie mieszkańców

Postautor: Gość » 13 cze 2019, o 11:06

Piewscy prezesa i ich rodziny aż tego nie odczują, oni mają teraz swój czas na nabijanie sobie kasy. To bidota za to beknie i ojciec redemptorysta też wtedy nie pomoże.

Re: Zadłużanie mieszkańców

Postautor: Gość » 13 cze 2019, o 14:05

Kryzys kiedyś nadejdzie. Takie są cykle koniunktury. Ciekawe kto odbierze ludziom kase
Ci, którzy przed wejściem planu Balcerowicza zaufali min. Wilczkowi w rządzie Mieczysława Rakowskiego (tak, jeszcze "komunistycznym") i zaciągnęli pożyczki na rozwój swojego gospodarstwa rolnego, po wejściu w życie tego planu momentalnie bankrutowali (stopy procentowe pożyczek urealnione przez Balcerowicza "zarzynały" ich), bo w owym czasie mieliśmy tzw. hiperinflację. Nikt tym ludziom nie pomógł. Wielu z nich popełniło samobójstwo.
Było i tak, że brało się pożyczkę na traktor, a spłacało ją bykiem. Kombajn załatwiony u naczelnika spłacał się w ciągu jednego sezonu. Stopa procentowa była daleko poniżej inflacji. Przegrali ci, którym wydawało się, że taki stan będzie trwać wiecznie. A co do pomocy, to był program oddłużania takich nieszczęśników.

A pisowskie przekupowanie wyborców skończy się źle.


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”