O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Soltys33 » 16 kwie 2019, o 19:06

Jechałem dziś do mechanika i powiem ,że pomimo nowej władzy wybranej na wsiach to na lepsze we wsi Zatyle nie wyszło Sołtys śpi ? Pod świetlicą syf jak został po poprzednim sołtysie tak dalej jest .Czy wam mieszkańcy nie wstyd .Macie plac zabaw też zaniedbany , syf pod świetlicą , doły na drodze jak nigdy itd. wstyd.
Teren świetlicy to teren starostwa.,jak chcieliśmy świetlice dla mieszkańców to się gmina że starostwem nie potrafiła dogadać (więc niech teraz dbają o "swoje") poza tym u nas niema co tydzień kilku osób sprzatajacych jak w "stolycy" gminy. Syf jest bo parę osób nie zna podstaw życia w społeczeństwie i reszta ma ich dość, a doły w drodze to są co roku większe. Ale to przecież i u Nas i w Debach miał być nowy asfalt w ramach wcielenia do Miasta no to się pytam Gdzie? Niestety te miejscowości po za zmiana kilku znaków nie odczuły że są w Mieście. A wstyd to powinien być włodarzom tego zaścianka.
Na górę

Postautor: Tytan » 16 kwie 2019, o 19:30

Jechałem dziś do mechanika i powiem ,że pomimo nowej władzy wybranej na wsiach to na lepsze we wsi Zatyle nie wyszło Sołtys śpi ? Pod świetlicą syf jak został po poprzednim sołtysie tak dalej jest .Czy wam mieszkańcy nie wstyd .Macie plac zabaw też zaniedbany , syf pod świetlicą , doły na drodze jak nigdy itd. wstyd.
Teren świetlicy to teren starostwa.,jak chcieliśmy świetlice dla mieszkańców to się gmina że starostwem nie potrafiła dogadać (więc niech teraz dbają o "swoje") poza tym u nas niema co tydzień kilku osób sprzatajacych jak w "stolycy" gminy. Syf jest bo parę osób nie zna podstaw życia w społeczeństwie i reszta ma ich dość, a doły w drodze to są co roku większe. Ale to przecież i u Nas i w Debach miał być nowy asfalt w ramach wcielenia do Miasta no to się pytam Gdzie? Niestety te miejscowości po za zmiana kilku znaków nie odczuły że są w Mieście. A wstyd to powinien być włodarzom tego zaścianka.
Burmistrz szuka kadry poza miastem. Co z nas za misto jak nie możemy zatrudnić swojego mieszkańca. Co brakuje ludzi wykształconych, rozumnych, kompetentnych. I co najpierw niby na pół etatu a niedługo na cały etat. Wszystko się robi aby nie był to człowiek od nas. Oj cosik myślę, że niedługo trzeba organizować referendum. Bo jak dalej żyć z taką władzą!
Na górę

Postautor: Gość » 16 kwie 2019, o 20:48

Przełożeni z pisu wymagają więc zatrudnia, bo taka polityka partyjna. Tak bylo i jest nadal
Na górę

Postautor: Cuco » 16 kwie 2019, o 21:04

Obędzie się bez referendum, nowa władza jak dfobrze pójdzie zostanie wyaresztowana i to wkrótce.
Na górę

Postautor: eks » 16 kwie 2019, o 22:24


to tylko kwestia ustalenia grafiku... jak jest wywiadówka która trwa 3 godziny (choć tak długiej nie pamiętam!!) to w tygodniu wywiadówki nauczyciele pracują 3 dni do 14.00 i mają 3 godziny na wywiadówkę!!!!! proste!! a tak są dostępni codziennie od 7- 15!!!! UCZCIWIE i prosto!! komputerów jest masa w pracowni komputerowej- można korzystać do woli... i zasada jak się ktoś nie wyrabia to zostaje dłużej!!!! tak jak w innych firmach!!!
Widać, że nic nie wiesz o pracy nauczyciela... Świetny pomysł trzeba ukarać tych, którzy chcą więcej, lepiej, ciekawiej itp. karząc im zostawać po godzinach. No no no... winszuję pomysłu. To nam poziom w szkolnictwie wzrośnie... A i jeszcze jedno jak jadę z uczniami na 2-dniową wycieczkę i spędzam w pracy 48 godzin to w tym tygodniu już do pracy nie przychodzę bo norma szarego Kowalskiego już zrobiona...? Jeżeli nauczyciele potrącali by sobie te godziny kiedy są w pracy dłużej(wywiadówki, dni otwarte, dyskoteki, wycieczki, szkolenia i posiedzenia), to w żadnym dniu nie pracowali by nawet do 14... a w niektórych tygodniach to nawet czasu na prowadzenie lekcji by zabrakło... Tak zróbmy! Świetny pomysł! Wreszcie sobie nauczyciele odsapnął...
co za sposób myślenia? (NAUCZYCIELSKI widać) jakoś policjanci mają dyżury i pracują w wekendy i mają 40 godzin w tygodniu- więc jak to się nie da z nauczycielami-ile tych wycieczek? dyskotek i posiedzeń? skoro pracują 13,5 godziny w tygodniu to z każdego tygodnie zostaje im 26,5 godzinki czyli w miesiącu 106 godzin czyli 4 dni na wycieczkę!!!!!! wyjaśnić coś jeszcze? w policji 26 dni urlopu wypoczynkowego w roku a u nauczyciela ile??
Na górę

Postautor: Pokipok » 16 kwie 2019, o 22:42

A płacą za te wycieczki bo nie wiem?.....
Na górę

Postautor: Gość » 17 kwie 2019, o 05:30


Teren świetlicy to teren starostwa.,jak chcieliśmy świetlice dla mieszkańców to się gmina że starostwem nie potrafiła dogadać (więc niech teraz dbają o "swoje") poza tym u nas niema co tydzień kilku osób sprzatajacych jak w "stolycy" gminy. Syf jest bo parę osób nie zna podstaw życia w społeczeństwie i reszta ma ich dość, a doły w drodze to są co roku większe. Ale to przecież i u Nas i w Debach miał być nowy asfalt w ramach wcielenia do Miasta no to się pytam Gdzie? Niestety te miejscowości po za zmiana kilku znaków nie odczuły że są w Mieście. A wstyd to powinien być włodarzom tego zaścianka.
Burmistrz szuka kadry poza miastem. Co z nas za misto jak nie możemy zatrudnić swojego mieszkańca. Co brakuje ludzi wykształconych, rozumnych, kompetentnych. I co najpierw niby na pół etatu a niedługo na cały etat. Wszystko się robi aby nie był to człowiek od nas. Oj cosik myślę, że niedługo trzeba organizować referendum. Bo jak dalej żyć z taką władzą!
Ot wymyślił, a nauczyciele też z poza gminy. Wywalić? Toż nie jego wina że w gminie same głupole, po za tym mogłeś się zgłosić to był otwarty nabór.
Na górę

Postautor: Gość » 17 kwie 2019, o 07:35


Widać, że nic nie wiesz o pracy nauczyciela... Świetny pomysł trzeba ukarać tych, którzy chcą więcej, lepiej, ciekawiej itp. karząc im zostawać po godzinach. No no no... winszuję pomysłu.
Jakie zostawać po godzinach? To właśnie dla nich ten pomysł. Pracuje (jak większość) osiem godzin w szkole (w tym 3-4 godziny z uczniami), wraca do domu i ma wolne!!! Nie musi sprawdzać zeszytów, bo zrobiła to w szkole. Nie musi się przygotowywać, bo zrobiła to w szkole. Same plusy takiego rozwiązania :)
Na górę

Postautor: Gość » 17 kwie 2019, o 08:49

Jakie zostawać po godzinach? To właśnie dla nich ten pomysł. Pracuje (jak większość) osiem godzin w szkole (w tym 3-4 godziny z uczniami), wraca do domu i ma wolne!!! Nie musi sprawdzać zeszytów, bo zrobiła to w szkole. Nie musi się przygotowywać, bo zrobiła to w szkole. Same plusy takiego rozwiązania :)
[/quote]
Wywiadówki, wycieczki i inne imprezy z młodzieżą też do 16??? Puknij się w głowę człowieku
Na górę

Postautor: Gość » 17 kwie 2019, o 09:03

Jakie zostawać po godzinach? To właśnie dla nich ten pomysł. Pracuje (jak większość) osiem godzin w szkole (w tym 3-4 godziny z uczniami), wraca do domu i ma wolne!!! Nie musi sprawdzać zeszytów, bo zrobiła to w szkole. Nie musi się przygotowywać, bo zrobiła to w szkole. Same plusy takiego rozwiązania :)
Wywiadówki, wycieczki i inne imprezy z młodzieżą też do 16??? Puknij się w głowę człowieku
[/quote]

Powinni mieć miesięczne dzienniki czasu pracy. pensum + wywiadówki, wycieczki itp. wychodzi 40 godzin tygodniowo ok. mniej to mniejsza pensja. więcej to wypłata za nadgodziny
Na górę

Postautor: eee » 17 kwie 2019, o 10:20

Jakie zostawać po godzinach? To właśnie dla nich ten pomysł. Pracuje (jak większość) osiem godzin w szkole (w tym 3-4 godziny z uczniami), wraca do domu i ma wolne!!! Nie musi sprawdzać zeszytów, bo zrobiła to w szkole. Nie musi się przygotowywać, bo zrobiła to w szkole. Same plusy takiego rozwiązania :)
Wywiadówki, wycieczki i inne imprezy z młodzieżą też do 16??? Puknij się w głowę człowieku
[/quote]
a o co Ty pytasz?? dalej nie rozumiesz??? jeśli masz etat 40 godzin to możesz dla przykładu jednego dnia odwalić godzinki przy tablicy np.4 a potem wypisać się do domku a następnego dnia odwalić swoje 4 godzinki , zostać normalnie kolejne 4 (albo iść do domu !!) i przyjść na wywiadówkę tyle godzin ile potrzeba! co jeszcze wyjaśnić??
Na górę

Postautor: Gość » 17 kwie 2019, o 10:21

Jakie zostawać po godzinach? To właśnie dla nich ten pomysł. Pracuje (jak większość) osiem godzin w szkole (w tym 3-4 godziny z uczniami), wraca do domu i ma wolne!!! Nie musi sprawdzać zeszytów, bo zrobiła to w szkole. Nie musi się przygotowywać, bo zrobiła to w szkole. Same plusy takiego rozwiązania :)
Wywiadówki, wycieczki i inne imprezy z młodzieżą też do 16??? Puknij się w głowę człowieku
[/quote]

A tych wycieczek? 2-3 w roku?
A tych imprez? 2-3 w roku?

Przepraszam, ale mam dzieci w szkole, znam z autopsji środowisko nauczycielskie, więc nie mówmy o pukaniu się w głowę (chyba, że w twoją). Bo ja wiem, co piszę. I mi się da wciskać ciemnoty.
Na górę

Postautor: Gość » 17 kwie 2019, o 12:30

Wywiadówki, wycieczki i inne imprezy z młodzieżą też do 16??? Puknij się w głowę człowieku
[/quote]

A tych wycieczek? 2-3 w roku?
A tych imprez? 2-3 w roku?

Przepraszam, ale mam dzieci w szkole, znam z autopsji środowisko nauczycielskie, więc nie mówmy o pukaniu się w głowę (chyba, że w twoją). Bo ja wiem, co piszę. I mi się da wciskać ciemnoty.
[/quote]

Skoro tam tak dobrze to czemu nie zostaniesz nauczycielem?? Toż to tylko 5 lat studiów i eldorado masz
Na górę

Postautor: Gość » 17 kwie 2019, o 13:46

A skoro tam tak źle, to dlaczego nie znajdziesz sobie czegoś innego?
Na górę



Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”