Internet LTE w Tomaszowie

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: tester » 14 sty 2019, o 12:32

Piszcie sobie co chcecie miałem możliwość testowania PLUSA, PLAY i orange LTE mobilny

Plus w Tomaszowie w Centrum działa średnio + mały transfer danych (cena możliwości i jakości prędkości)
play ciągłe problemy z zasięgiem LTE i mały transfer
Tmobile miał mniejszy transfer w stosunku do Orange za podobną cenę więc mam obecnie Orange LTE (mobilny)

Jestem zadowolony z orange i ten (mobilny LTE ) szczerze polecam. Jest OK (cena, transfer, jakość sygnału - zasięgu)
Mam telefon w Tmobile - z LTE+ i też szału nie ma, taka prawda..

Pewnie w większym mieście typu Lublin / Rzeszów każdy działa OK ale w TL i okolicy ORANGE.
Na górę

Postautor: ewa085 » 14 sty 2019, o 14:45

T mobile wszędzie słaby, porażka
Na górę

Postautor: Monap » 14 sty 2019, o 20:26

U mnie najlepiej sprawdza się Orange. Byłem w Play, lipaaaa. Służbowy telefon mam w Tmobile. LTE ma tak śłabe jak Play. Połączenia głosowe w czasie jazdy samochodem zrywa niemiłosiernie. Tam gdzie Tmobile się kończy to na prywatnym telefonie z Orange zawsze 2-3 kreski mam na 4 mozliwe. Plus ponoć też ok, znajomi chwalą ale ja nie używałem. Jak miałem Playa to ciągle zasięg łapał Plusa więc chyba ok.
Duże znaczenie ma też telefon. Najlepsze zasięgi mam na Huawei, potem samsung i iphone. Porażką są zasięgi na Xiaomi i Motoroli.
Na górę

Postautor: Mcgs » 19 sty 2019, o 12:00

Piszcie sobie co chcecie miałem możliwość testowania PLUSA, PLAY i orange LTE mobilny

Plus w Tomaszowie w Centrum działa średnio + mały transfer danych (cena możliwości i jakości prędkości)
play ciągłe problemy z zasięgiem LTE i mały transfer
Tmobile miał mniejszy transfer w stosunku do Orange za podobną cenę więc mam obecnie Orange LTE (mobilny)

Jestem zadowolony z orange i ten (mobilny LTE ) szczerze polecam. Jest OK (cena, transfer, jakość sygnału - zasięgu)
Mam telefon w Tmobile - z LTE+ i też szału nie ma, taka prawda..

Pewnie w większym mieście typu Lublin / Rzeszów każdy działa OK ale w TL i okolicy ORANGE.
Masz racje ale zapomniałeś coś dodać. Rozmieszczenie anten,ich ilość i odległość od nadajnika ma znaczenie ale zapominasz o dwóch rzeczach które też mają wpływ na prędkość internetu LTE a mianowicie na obciążenie nadajnika(BTS) i moc jego radiolinii jak i priorytet przydzielania przepustowości-już wyjaśniam o co chodzi.
Obciążenie nadajnika wiąże się z dużą ilością użytkowników połączonych do nadajnika-BTSa,sam fakt iż 90% ludzi używających telefonów posiada smartfony/tablety i ma po włączane usługi no limit z ofertami na internet w pakietach po kilka GB a do tego trzeba jeszcze dodać wszystkie usługi typu smart dom z internetem domowym i usługami VOD i wszystkie te usługi użytkowane są w godzinach mniej więcej 6 rano do 12 w nocy przez praktycznie wszystkich tych co posiadają urządzenia łączące się z LTE to zapycha nam się łącze.Sam parę lat temu testując na rondzie LTE gdzie jeszcze nie było dużej ilości transferu dodawanego do pakietów sprawdziłem przepustowość LTE na aplikacji która pokazała mi koło południa 100Mb/s teraz czasem ledwo łapie 10mb/s w tym samym miejscu o podobnej godzinie.Sytuacja ta jest powiązana też ściśle z ilością nadajników na danym obszarze,ilością użytkowników połączonym z danym nadajnikiem i przepustowością radiolinii dochodzącą do anten BTS. Przypuśćmy iż do anteny Plusa która jest w centrum miasta dochodzi radiolinia o przepustowości 2GB/s a do tego nadajnika jest podłączonych 1000 użytkowników tej sieci jak i sieci operatorów które korzystają z LTE Plusa to co się stanie nie muszę chyba mówić.Inaczej się to ma gdy do takiego nadajnika zostaje zalogowany nowy użytkownik z ofertą abonamentową w której ma usługę internetu,z miejsca dostaje priorytet na uzyskanie jak najlepszej przepustowości kosztem innych użytkowników.Jest to raptem okres 2 tyg. gdzie taki użytkownik cieszy się super osiągami LTE po tym czasie karta przestaje mieć priorytet na nadajniku gdyż okres w którym można umowę wypowiedzieć mija(osobiście tego doświadczyłem).Moc nadajnika LTE tez ma znaczenie z tego co wiem(rozmawiając z konsultantem z BOK Plus w Tomaszowie ma 150MB/s a Play 70MB/s) ale co z tego gdy nadajnik jest przeciążony ilością użytkowników? Wszystkie te aspekty mają duże znaczenie w przepustowości LTE. Pomijając to iż jedna sieć ma lepszy ten internet druga gorszy powiem tyle-w każdej sieci prędzej czy później pojawiają się problemy gdyż sieć wprowadzając coraz lepsze oferty tym samym ściąga do siebie użytkowników a oni obciążają BTSy których przepustowość jest zawsze ograniczona(mocą radiolinii czy samego nadajnika) i jedynym rozwiązaniem jest stawianie większej ilości anten co nie jest opłacalne dla sieci w małych miasteczkach gdy w okolicy już stoi parę BTSów z tej samej firmy chodź obciążonych.W większych miastach wygląda to inaczej gdyż postawienie samego nadajnika LTE bez tej całej infrastruktury towarzyszącej postawieniu całej anteny z nadajnikami o różnych zakresach(na antenach są stawiane nadajniki 2G,3G,LTE) jest tańsze,gdyż wystarczy postawić mały masz na jakimś budynku a koszt całej operacji i utrzymania jest mniejszy. W miastach na krótkie odległości jak i by zniwelować ,,dziury,, stawia się tak małe nadajniki gęściej niż w małych miasteczkach czy wioskach
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”