Ubezpieczenie mieszkania ubezpieczeonego przez wspólnotę

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: jary4 » 23 wrz 2018, o 11:00

Mamy ubezpieczone mieszkanie przez wspólnotę. Zastanawiamy się ponad to nad możliwością dodatkowego ubezpieczenia od różnych zdarzeń - typu pożar czy zalanie. Czy nie ma sensu, bo jest to już w ubezpieczeniu wspólnotowym? Tylko pytanie, jakiej jakości jest to ubezpieczenie. Zostaliśmy trochę postawieni przed faktem dokonanym.
Na górę

Postautor: Gość » 23 wrz 2018, o 11:18

Wspólnota raczej ubezpieczenia budynek jako całość, ale nie Twoje indywidualne mieszkanie np przed kradzieżą, zalaniem przez sąsiada itp. Też mieszkam we wspólnocie. Dopytaj jeszcze co obejmuje to ubezpieczenie. Ja na mieszkanie mam swoje oddzielne. Pozdrawiam
Na górę

Postautor: Gość » 23 wrz 2018, o 14:14

Krótko,wspólnota ubezpiecza budynek nie mieszkania.
Na górę

Postautor: Gość » 23 wrz 2018, o 17:11

Mamy ubezpieczone mieszkanie przez wspólnotę. Zastanawiamy się ponad to nad możliwością dodatkowego ubezpieczenia od różnych zdarzeń - typu pożar czy zalanie. Czy nie ma sensu, bo jest to już w ubezpieczeniu wspólnotowym? Tylko pytanie, jakiej jakości jest to ubezpieczenie. Zostaliśmy trochę postawieni przed faktem dokonanym.
a ja mam pytanie odnosnie ubezpieczenia domu w trakcie budowy tzn. dom stoi , czesciowo zamieszkały, wykanczany małymi kroczkami dalej ale nie było odbioru-jesli ktos cos wie prosze o odpowiedz
Na górę

Postautor: jasemin » 24 wrz 2018, o 07:10

Też wydaje mi się, że wspólnota ubezpiecza całościowo budynek. Bo np gdy zerwany zostanie dach lub uszkodzona zostanie piwnica w wyniku jakiejś poważnej awarii, to przecież ubezpieczenie mieszkania tego nie obejmie. Podobnie zresztą jak nie obejmie ubezpieczenie ubezpieczenie mieszkania nie obejmie ogólnych strat związanych z budynkiem, w którym to mieszkanie funkcjonuje. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://wygodnie.pl/porady/czy-ubezpiec ... -wspolnote - masz tam to wszystko jasno opisane.
Na górę

Postautor: Gość » 25 wrz 2018, o 16:01

Mamy ubezpieczone mieszkanie przez wspólnotę. Zastanawiamy się ponad to nad możliwością dodatkowego ubezpieczenia od różnych zdarzeń - typu pożar czy zalanie. Czy nie ma sensu, bo jest to już w ubezpieczeniu wspólnotowym? Tylko pytanie, jakiej jakości jest to ubezpieczenie. Zostaliśmy trochę postawieni przed faktem dokonanym.
a ja mam pytanie odnosnie ubezpieczenia domu w trakcie budowy tzn. dom stoi , czesciowo zamieszkały, wykanczany małymi kroczkami dalej ale nie było odbioru-jesli ktos cos wie prosze o odpowiedz
ponawiam pytanie o ubezpieczenie domu w trakcie budowy
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”