1 KIERUNKOWA CHOCIMSKA !!

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 7 cze 2018, o 14:25

Witam jako o ulicy Chocimskiej zrobiło się głośno to mam taki apel, jak czyta to jakaś mądra głowa z UM czy innej instytucji zajmującej się ulicami, to mam taki POMYSŁ a nawet apel:

Zróbcie z tej Ulicy ulicę jedno kierunkową od skrzyżowania z Piekarską do ulicy STRUGA z nakazem jazdy w stronę zielonego rynku. Oraz Wprowadźcie zakaz postoju się powyżej 30 minut. (POMOŻE NA MILION %).Tam przejechać to jest masakra, ta ulica to jeden wielki parking! trzeba jechać pół ulicy pod prąd by ominąć wagoniki zaparkowanych aut, ludzie jeżdżą po dzieci blokują drogę bo jeden wjeżdża drugi wyjeżdża tylko się wszyscy denerwują.. tak samo w czwartki nawalone tych aut, sam nie jednokrotnie musiałem jechać po chodniku bo wyprzedzający jełop z nad przeciwka wyprzedzający wagony aut nie zjedzie bo sam nie ma gdzie . To Jest bardzo niebezpieczne !! proszę pomyśleć o mieszkańcach bo ta ulica to NIE PARKING !! To co się dzieje na tej ulicy to SKANDAL!!

dziękuję za uwagę.
Na górę

Postautor: Gość » 7 cze 2018, o 14:46

Zgadzam się z przedmówcą, że poruszanie się po tej ulicy jest bardzo niekomfortowe, ale jakoś nie wyobrażam sobie żeby zrobić z niej jednokierunkową, zwłaszcza że lokalizacja przedszkola jest taka a nie inna.
Na górę

Postautor: Gość » 7 cze 2018, o 14:50

dlatego napisałem żeby do ulicy Struga była jednokierunkowa od piekarskiej, od struga do rejtana normalnie 2 kierunkowa, (częściowo zrobić jednokierunkową)
taki manwrw zrobili na Króla Zygmunta da się ? da.

Ludzie wyjeżdżają z przedszkola mają dwie opcje więc nie ma problemu z przedszkolem:) proszę rozważyć mój pomysł
Na górę

Postautor: Gość » 7 cze 2018, o 16:32

Witam jako o ulicy Chocimskiej zrobiło się głośno to mam taki apel, jak czyta to jakaś mądra głowa z UM czy innej instytucji zajmującej się ulicami, to mam taki POMYSŁ a nawet apel:

Zróbcie z tej Ulicy ulicę jedno kierunkową od skrzyżowania z Piekarską do ulicy STRUGA z nakazem jazdy w stronę zielonego rynku. Oraz Wprowadźcie zakaz postoju się powyżej 30 minut. (POMOŻE NA MILION %).Tam przejechać to jest masakra, ta ulica to jeden wielki parking! trzeba jechać pół ulicy pod prąd by ominąć wagoniki zaparkowanych aut, ludzie jeżdżą po dzieci blokują drogę bo jeden wjeżdża drugi wyjeżdża tylko się wszyscy denerwują.. tak samo w czwartki nawalone tych aut, sam nie jednokrotnie musiałem jechać po chodniku bo wyprzedzający jełop z nad przeciwka wyprzedzający wagony aut nie zjedzie bo sam nie ma gdzie . To Jest bardzo niebezpieczne !! proszę pomyśleć o mieszkańcach bo ta ulica to NIE PARKING !! To co się dzieje na tej ulicy to SKANDAL!!

dziękuję za uwagę.
Ty na pewno masz prawo jazdy ???
" sam nie jednokrotnie musiałem jechać po chodniku bo wyprzedzający jełop z nad przeciwka wyprzedzający wagony aut nie zjedzie bo sam nie ma gdzie "
- Na pewno wyprzedzał te ? wagony aut ???
- Kto jeździ po chodniku ??? Jeśli był na Twoim pasie to trzeba było się zatrzymać i poczekać aż JEŁOP wycofa lub na Policję - oni by go cofnęli :!:
Poducz się troszeczkę przepisów Ruchu Drogowego ,a potem ucz innych między innymi zarządzających ruchem miejskim w MZD ........
Trzeba Nam takich Fachowców :panzielony:
Na górę

Postautor: wyhuje » 8 cze 2018, o 07:30

widocznie NIE MA TYCH FACHOWCÓW TYLKO ludzie Z PRZYPADKU tam PRACUJĄ ! w tym śmiesznym MZD..

To teraz mniej milej:
W-qrw-ia mnie to że ulica Chocimska jest zniszczona przez zaparkowane auta w dni upalne porobiły się koleiny-doły jadąc ulicą w stronę Piekarskiej!
Oczywiście super Fachowcy z MZD zrobili na ODPIE DOL drogę posypali kamyczkami i UJ zrobione, kase przytuli za FUSZERKĘ, a kamyczki walą po podwoziu lub przyklejają się do karoserii. Tak działają SUPER FACHOWCY MISTRZOWIE OD-PI-ER-DO-LU, ta ulica jest wiecznie Zatłoczona ( zaje ana wręcz) autami zaparkowanymi właśnie wzdłuż w stronę ulicy piekarskiej aż do Struga, bo gdyby nie skrzyżowanie to stały by dalej. Tak zdarzyło mi się pojechać po chodniku, bo właśnie przez BRAK REAKCJI MZD na problem z tą ulicą by ją rozładować i rozwiązać problem takich "MIJANEK" ludzie muszą niszczyć auta i stwarzać zagrożenie. Nie uważam się za mistrza kierownicy ale też nie mam zamiaru iść na czołówkę z debilem bo większe debile z ... nie widzą problemu z drogą. Nie wiem co musi się stać by zrobiono z tą drogą porządek, wypadek już jeden był może jeszcze kilka? By H..Grabia jeden z drugim podjęli działa o zmianie ruchu na tej ulicy. Naprawdę uważam że stworzenie z tej ulicy CZĘŚCIOWEJ JEDNO KIERUNKOWEJ POPRAWI komfort jazdy, przynajmniej te zaparkowane auta po prawej stronie będzie można BEZPIECZNIE OMINĄĆ!!! jadąc w stronę Piekarskiej. Nie wiem Qrde dam wam na tego KOGUTA i ZNAK jak powiesiliście na Króla Zygmunta. Myślę że mieszkańcy ulicy też mi pomogą ze składką w razie czego. TYLKO COŚ Z TYM ZRÓBCIE ANTYPRACUSIE.
A co do jeżdżących do przedszkola odnośnie mojego pomysłu:
Nie wjedziecie na Chocimską od strony piekarskiej tylko przez Struga lub Rejtana nie jest to problem minuta dłużej.
Jadąc od Struga macie możliwość pojechania jedno kierunkową w lewo, prosto normalnie na przedszkole i w prawo normalnie w stronę Rejtana
Wyjeżdżając z Przedszkola też macie możliwość pojechać prosto Struga, w prawo (bezpiecznie po nowej jedno kierunkowej ) lub w lewo normalnie ruch dwustronny. Jest to bardzo dobry pomysł. Jeżeli super fachowcy niewidzący w moim pomyśle sensu, to proszę się przenieść na tą ulicę i pomieszkać chwilę by zrozumieć opisywany problem. Jeżeli nic w tej sprawie nie zostanie zrobione to nie pozostaje mi nic innego jak ŻYCZYĆ MIESZKAŃCOM TAKICH SUPER FACHOWCÓW W ZARZĄDZANIU MIASTEM.
Na górę

Postautor: Gość » 8 cze 2018, o 07:55

Dobry pomysł. Lecz po co te wulgaryzmy - nie rozumiem? Wiadomo wbrew przepisom ale każdemu z nas, który korzysta z tej ulicy zdarzyło się jechać po chodniku. Bo przecież gdzieś musiał się podziać.... Zdarzyło się również jechać w stronę ul Piekarskiej(Tobie zapewne też). I według Ciebie wtedy był "debilem" (Ty zapewne też),bo ktoś inny musiał mu ustąpić wjeżdzając na chodnik? To lepiej kłuć się, wyskakiwać i robić awanturę......?????
Na górę

Postautor: Gość » 10 cze 2018, o 23:03

bardzo dobry pomysł,to co sie dzieje od lat na tej ulicy to się nadaje do programu Uwaga, mieszkańcy będą patrzeć tylko w jedna stronę przy próbie wyjazdu z domów.....
Na górę

Postautor: Gość » 11 cze 2018, o 09:09

Gdy parę lat temu remontowano te ulicę to miałoby być tak pięknie, żadnych dołów. chodniki poprawione miały być na wiosnę /chyba 6 może i 7 lat temu/ i co?......rozwalone przez robotników chodniki wciąż czekają na naprawę ,doły zasypali kamyczkami / jakaś nowa metoda/ a przejechanie przez tę ulicę i wyjazd z posesji to masakra zwłaszcza gdy stoję busy z dwóch stron bramy wjazdowej.Pomysł z jednokierunkową byłby chyba najlepszy .
Na górę

Postautor: taxi » 11 cze 2018, o 20:08

po co tyle ambarasu robić, wystarczą odpowiednie znaki i mandaciki
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2018, o 20:00

Mieszkańcy borykają się z trudnościami na co dzień,gdyby chcieli za każdym razem wzywać policję to policja musiałaby mieć tu stałą miejscówkę.Tak więc gdyby chcieli zarobić to nie nadążyliby pisać mandatów ale to chyba nie o to chodzi.Ruch jest bardzo duży,wystarczy sprawdzić ile dzieci wożonych jest do dwóch budynków przedszkola,poza tym utrudnieniem są stojące wzdłuż samochody osób handlujących na zielonym rynku,nie mówiąc już o kupujących którzy stają gdzie popadnie - bo "tylko" na 5 minut.Tak więc problem należałoby w końcu rozwiązać bo lata lecą i ciągle słychać obiecanki, ciekawe co obiecają kolejni kandydaci na radnych, bo obecni chodzą tą ulicą , widzą co się dzieje i nie reagują- niedługo zaczną przychodzić po podpisy.
Na górę

Postautor: Gość » 22 cze 2018, o 09:29

Widać zapęd naszych władz , bo nie dzieje się nic
Na górę

Postautor: gosc 22 » 22 cze 2018, o 18:52

Gdzie jest policja i nasza "genialna " straż wiejska - od lat nikt nie reaguje na łamanie przepisów drogowych na tej ulicy. Pewnie czekamy jak zwykle na tragiczny wypadek aby instytucje te nauczyły byznes bazarowy prawidłowego parkowania od znaków i skrzyżowania - ale w tym naszym Tomaszówku przepisy nic nie znaczą :cry:
Na górę

Postautor: Gość » 28 cze 2018, o 19:50

No i dzieje się.....po zmianach na zielonym rynku na Chocimskiej meksyk, samochody po obu stronach ulicy -wąski przejazd w środku a żeby wyjechać z posesji potrzebny pilot, czy ktoś wreszcie zrobi z tym porządek ?
Na górę

Postautor: Gość » 29 cze 2018, o 13:43

Wystarczy postawić zakaz postoju i problem zniknie
Na górę

Postautor: Monty » 30 cze 2018, o 18:07

Główny problem jest w braku miejsc do parkowania aut w okolicy Zielonego Rynku. Mówiłem o tym przy modernizacji Zielonego Rynku. Zakazy i nakazy o których mówicie nie załatwią tego tematu na dłużej. A może UMiasta dokona inwestycji partnerskiej jak buduje się obecnie w PL autostrady. Na działce prywatnej przy ul. Piekarskiej na tzw. placu zabaw ( dawna fosa starego grodu TL) pobudować parking piętrowy czy podziemny za pieniądze publiczne i prywatne. Taki obiekt można nazwać także jako schron na wypadek W- o ile dołoży się do tego fundusze na obronność. Zyskami da podzielić się później z opłat za parowanie. Oczywiście jednocześnie skorzystać z dotacji UE lub innych dobrodziejów. A może wypuścić obligacje na ten cel? Z chęcią zainwestuje w to swoją skromna kasę.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”