Nieturystyczny Tomaszów

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 17 maja 2018, o 22:43

Każdy wymyśla tu swoje teorie, bardziej lub mniej słuszne, ale co pisze o Tomaszowie w strategii rozwoju miasta? Jest to dokument wiążący burmistrza i radę miasta. Czy te dwa organy zrealizowały cokolwiek z opracowanej strategii? A może kartkami ze strategii w/w podcierają sobie tyłki i robią swoje? Czytał ktoś ten jeden z najważniejszych dokumentów miasta?
Na górę

Postautor: Gość » 17 maja 2018, o 22:47

Każdy wymyśla tu swoje teorie, bardziej lub mniej słuszne, ale co pisze o Tomaszowie w strategii rozwoju miasta? Jest to dokument wiążący burmistrza i radę miasta. Czy te dwa organy zrealizowały cokolwiek z opracowanej strategii? A może kartkami ze strategii w/w podcierają sobie tyłki i robią swoje? Czytał ktoś ten jeden z najważniejszych dokumentów miasta?
http://www.tomaszow-lubelski.pl/upload/ ... srl_tl.pdf

A co tu czytać? Takie ble ble. Kościół, budynek szkoły muzycznej, Czajnia,Sejmik. Przyjechałbyś do takiego miasta z takimi atrakcjami? :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 18 maja 2018, o 09:34

Znowu jakieś nieporozumienie. Mówisz: ' Kościół, budynek szkoły muzycznej, Czajnia,Sejmik. Przyjechałbyś do takiego miasta z takimi atrakcjami?' Jeśli przywołuję dokument strategii rozwoju miasta, oczywiste jest, że myślę o przyszłości, a nie o historii, myślę o rozwoju. Chcę, aby oprócz tego co jest, powstały nowe mocne atrakcje przyciągające turystów. Dlatego zadaję pytanie, co mądrzy i bystrzy radni na czele z nieomylnym przecież i jeszcze mądrzejszym od radnych burmistrzem, zrealizowali ze wspomnianej strategii? Mało tego, co tam sobie zapisali do zrobienia?
Na górę

Postautor: Gość » 18 maja 2018, o 15:14

Znowu jakieś nieporozumienie. Mówisz: ' Kościół, budynek szkoły muzycznej, Czajnia,Sejmik. Przyjechałbyś do takiego miasta z takimi atrakcjami?' Jeśli przywołuję dokument strategii rozwoju miasta, oczywiste jest, że myślę o przyszłości, a nie o historii, myślę o rozwoju. Chcę, aby oprócz tego co jest, powstały nowe mocne atrakcje przyciągające turystów. Dlatego zadaję pytanie, co mądrzy i bystrzy radni na czele z nieomylnym przecież i jeszcze mądrzejszym od radnych burmistrzem, zrealizowali ze wspomnianej strategii? Mało tego, co tam sobie zapisali do zrobienia?
ale to jest w tym dokumencie na który się powołujesz wymienione. sam nie czytałeś . wokół tego ma być budowana "strategia" :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 18 maja 2018, o 15:15

Kurde, ta strategia to jakiś knot! Piszą w niej, znaczy się chwalą, co już zrobili i że trzeba to kontynuować. Ale jaja. No i popatrzcie co oferują turystom:
2.1 Rozbudowa bazy turystycznej
Budowa ścieżek
rowerowych.
2 000 000,00 2018-2020 RPO WL 2014-
2020
Przygotowanie
turystycznych terenów
inwestycyjnych typu
„brownfield” przy rzece
Sołokija.
10 000 000,00zł 2018-2020 Program
Współpracy
Transgranicznej
PL-BY-UA/inne

Cóż to za atrakcje będą przy tej Sołokiji i którędy nas powiodą ścieżki rowerowe? No, no, już czuję, jak Tomaszów zaleje fala setek tysięcy turystów. Nie nabijał bym się, gdyby w tej samej strategii nie pisali o już potężnym potencjale turystycznym miasta. Gdzież on jest, co stworzono? Hotel zlikwidowano, a w strategii piszą o przyjmowaniu grup sportowych i że to cel miasta. Chyba będą spać na łąkach pod Sołokiją. Oj, niedobrze, niedobrze. Chała nie strategia.
Na górę

Postautor: Gość » 18 maja 2018, o 16:34

Zlikwidowano hotel który był stale obleżony przez turystów i trudno było zarezerwowac pokój? :P

w tej strategii jest wszystko powiedziane:

"W mieście jest wiele zabytków z różnych okresów historycznych,
m.in. Kościół pw. Zwiastowania NMP, budynek tzw. „Czajni” z 1902 roku, gmach Sejmiku
Powiatowego, gmach obecnej Szkoły Muzycznej "

całe atrakcje
Na górę

Postautor: Gość » 19 maja 2018, o 07:08

Dowód, że kiedyś ktoś jak jest w strategii: "W mieście jest wiele zabytków z różnych okresów historycznych,
m.in. Kościół pw. Zwiastowania NMP, budynek tzw. „Czajni” z 1902 roku, gmach Sejmiku
Powiatowego, gmach obecnej Szkoły Muzycznej " - cokolwiek zrobił i pozostawił po sobie.
Teraz niestety, władza nie ma pomysłu na nasze miasto. Jedyny pomysł, to utrzymać się przy władzy.
Jeśli zaś chodzi o hotel przypomnę, że w strategii jest zapis o rzeszach różnej maści drużyn sportowych, dla których Tomaszów ma być zapleczem treningowym. Jeśli ktoś uważa, że śmierdzący przytułek na stadionie jest dla nich dobrym miejscem do spania, powiem cóż, można i tak, jednak hotel byłby lepszy.
Tomaszowska strategia rozwoju jest fikcją.
Na górę

Postautor: Jeremiah » 20 maja 2018, o 21:07

Ale mimo tylu wad utrzymują sie przy władzy więc pomysł mają dobry
Na górę

Postautor: Gość » 21 maja 2018, o 12:45

Moze jakieś spotkania motywacyjne dla ludzi :roll:
Bo ludzie smutni,nic tu sie nie opłaca.Siedzą w domach i oglądają tv i mózgi im sie grzeją.
Na górę

Postautor: Gość » 21 maja 2018, o 17:34

Ale mimo tylu wad utrzymują sie przy władzy więc pomysł mają dobry
Słaby argument, u nas wystarczy poparcie Dziekana i lud pobożny wybiera!
Na górę

Postautor: Gość » 21 maja 2018, o 22:14

Ale mimo tylu wad utrzymują sie przy władzy więc pomysł mają dobry
Słaby argument, u nas wystarczy poparcie Dziekana i lud pobożny wybiera!

Szkoda, że nigdy nie siedziałeś w komisji wyborczej :P Tylko raz widziałem taką ilość młodzieży. W pierwszej turze na burmistrza gdy startował Pan wyglądający jak Waldek Złotopolski :P

Najwięcej ludzi głosuje po mszach. Fakt. A na mszach najwięcej ludzi w wieku od 40 do 50. Gdzie są młodzi? Nie chcą iśc do kościoła? Ok.

Ale dlaczego nie ruszą d...na wybory?
Na górę

Postautor: Gość » 21 maja 2018, o 23:00

Czyli wychodzi na to,że to nie młodzi a starzy :roll: zmieniają świat.
Na górę

Postautor: Gość » 21 maja 2018, o 23:10

Czyli wychodzi na to,że to nie młodzi a starzy :roll: zmieniają świat.
według ciebie to raczej nic nie zmieniają :P mi chodzi o to żeby nie miec pretensji do tych co głosują za to jak głosują ale ruszyć tych co nie glosują w ogole. ich jest wieksza wina. tym co glosują sie chciało chcieć przynajmniej

frekwencja w wyborach samorzadowych w 2014 w Tomaszowie...48%. A gdzie reszta? narzekac na forum?
Na górę

Postautor: Gość » 22 maja 2018, o 10:34

Ja powiem Tobie :roll: ,źe nic sie na przestrzeni dziejów nie zmienia.W warunkach plemiennych była Rada Starszych i ona trzęsła spolecznością.Młody raczej nie miał szans a i jakoś mu było nie pilno do zajmowania sie losem innych.Jak już musiał stanąć na czele to po jakiejś tragedii wioski a i tak zawsze znalazł sie jakiś szaman co mu prostował ścieżki :panzielony: bo był cwańszy i z doświadczeniem życiowym.
Komuś sie zdaje,że tak było :roll: ale tak jest nadal i nic Się nie zmienia.
Kiedyś szamańskie rytuały ze zmianą świadomości dzisiaj tv i podprogowe programowanie .
Nic sie nie zmieniło.Techniki moźe i mają inny wymiar ale skutek jest ten sam.
Siła i strach rządzą światem.
Na górę

Postautor: Gość » 22 maja 2018, o 22:39

Ja powiem Tobie :roll: ,źe nic sie na przestrzeni dziejów nie zmienia.W warunkach plemiennych była Rada Starszych i ona trzęsła spolecznością.Młody raczej nie miał szans a i jakoś mu było nie pilno do zajmowania sie losem innych.Jak już musiał stanąć na czele to po jakiejś tragedii wioski a i tak zawsze znalazł sie jakiś szaman co mu prostował ścieżki :panzielony: bo był cwańszy i z doświadczeniem życiowym.
Komuś sie zdaje,że tak było :roll: ale tak jest nadal i nic Się nie zmienia.
Kiedyś szamańskie rytuały ze zmianą świadomości dzisiaj tv i podprogowe programowanie .
Nic sie nie zmieniło.Techniki moźe i mają inny wymiar ale skutek jest ten sam.
Siła i strach rządzą światem.

Tylko chyba ty wiesz o czym piszesz. :P Ruszyć d...sprzed kompa żeby oddać głos to chyba niewielka filozofia.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”