Komunia

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Zofija » 8 maja 2018, o 04:56

Idę na komunię z mężem,ile w koperte?
Na górę

Postautor: Gość » 8 maja 2018, o 06:00

Idę na komunię z mężem,ile w koperte?
W/G zasobnosci kieszeni ,ale jak ubiegły rok pokazywal 4-5 setek
Na górę

Postautor: Gość » 8 maja 2018, o 08:50

To zależy od stopnia pokrewieństwa od 3 do 5 stówek. Ale już Chrzestni to wypada dać wiecej!?
Na górę

Postautor: Zofija » 8 maja 2018, o 18:59

To zależy od stopnia pokrewieństwa od 3 do 5 stówek. Ale już Chrzestni to wypada dać wiecej!?
jako dobra koleżanka
Na górę

Postautor: Gość » 9 maja 2018, o 08:00

To zależy od stopnia pokrewieństwa od 3 do 5 stówek. Ale już Chrzestni to wypada dać wiecej!?
jako dobra koleżanka
Trzy stówki i bombonierka max.
Na górę

Postautor: Gość » 9 maja 2018, o 09:27

Ja myślę,że to już biznes.Podobnie jak śluby.Jedynie bierzmowanie zachowało jakiś duchowy charakter.
Wydaje się,że nikt nie ma odwagi powiedzieć stop :roll: i wrócić do korzeni.Pomieszanie z poplątaniem.
Na górę

Postautor: klara » 10 maja 2018, o 13:55

Z tego co czytałam to standardem jest dawanie około 200 złotych, ale w sumie chyba zależeć też będzie kogo ile stać.
Na górę

Postautor: Gość » 10 maja 2018, o 13:57

nic nie daje , niech się cieszą że jestem
Na górę

Postautor: Gość » 10 maja 2018, o 15:55

Z tego co czytałam to standardem jest dawanie około 200 złotych, ale w sumie chyba zależeć też będzie kogo ile stać.
taaa. jasne. za 200 zl to Ty zjesz na tej komunii z osoba towarzysząca i może jeszcze z dziecmi. Ludzie ogarnijcie się. Wiecie ile to wszystko kosztuje?. O jakim prezencie i dla kogo wy mówicie? te 200 to zapłata za to co zjecie a gdzie prezent dla dziecka? Jeżeli ktoś tak podchodzi do tematu że 200 wystarczy, być może jeszcze od 4 oś rodziny to niech nie twierdzi że dali prezent dziecku. Idziesz na Sylwestra i też płacisz za jedzenie i co? komu dajesz wtedy prezent?
Na górę


Postautor: Gość » 10 maja 2018, o 16:43

też jestem zdania że wariactwo jest dla wariatów
Na górę

Postautor: aniol » 10 maja 2018, o 17:30

Z tego co czytałam to standardem jest dawanie około 200 złotych, ale w sumie chyba zależeć też będzie kogo ile stać.
taaa. jasne. za 200 zl to Ty zjesz na tej komunii z osoba towarzysząca i może jeszcze z dziecmi. Ludzie ogarnijcie się. Wiecie ile to wszystko kosztuje?. O jakim prezencie i dla kogo wy mówicie? te 200 to zapłata za to co zjecie a gdzie prezent dla dziecka? Jeżeli ktoś tak podchodzi do tematu że 200 wystarczy, być może jeszcze od 4 oś rodziny to niech nie twierdzi że dali prezent dziecku. Idziesz na Sylwestra i też płacisz za jedzenie i co? komu dajesz wtedy prezent?
tylko ze sylwester jest cała noc, jest orkiestra, to są inne koszta
Na górę

Postautor: Gość » 10 maja 2018, o 17:53

A mnie zastanawia kościelna składka w wysokości prawie 400 zł.Trochę dużo.
Na górę

Postautor: Gość » 10 maja 2018, o 18:26



taaa. jasne. za 200 zl to Ty zjesz na tej komunii z osoba towarzysząca i może jeszcze z dziecmi. Ludzie ogarnijcie się. Wiecie ile to wszystko kosztuje?. O jakim prezencie i dla kogo wy mówicie? te 200 to zapłata za to co zjecie a gdzie prezent dla dziecka? Jeżeli ktoś tak podchodzi do tematu że 200 wystarczy, być może jeszcze od 4 oś rodziny to niech nie twierdzi że dali prezent dziecku. Idziesz na Sylwestra i też płacisz za jedzenie i co? komu dajesz wtedy prezent?
tylko ze sylwester jest cała noc, jest orkiestra, to są inne koszta
cała noc a komunia cały dzien
Na górę

Postautor: cyganka » 10 maja 2018, o 18:45

nie porównujmy komuni do wesela czy sylwestra to sa inne koszta, ja byłam na 2 dniowym weselu i daliśmy 500 zł to ile na komunie 500 ?!
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”