Się dzieje u sąsiadów

Postautor: Gość » 5 gru 2017, o 13:51

Ukraińskie władze zatrzymały dziś byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) oświadczyła, że zatrzymanie ma związek... z podejrzeniami o współpracę polityka z organizacjami przestępczymi. Ale Gruzin został uwolniony z rąk policji przez swoich zwolenników! Polityk udał się na czele tłumu ludzi w stronę parlamentu Ukrainy w Kijowie. Oświadczył, że rozpoczyna proces wyzwolenia Ukrainy spod władzy prezydenta Petra Poroszenki.

„Idziemy do Rady (Najwyższej, czyli parlamentu), gdzie będziemy domagać się impeachmentu prezydenta”

http://niezalezna.pl/210539-saakaszwili ... -parlament
Na górę

Postautor: Gość » 5 gru 2017, o 13:57

‚Micho” Saakaszwili odbity z łap ukrobezpieki (SBU);

https://strana.ua/news/109491-storonnik ... itsii.html

Teraz maszeruje na czele kolumn swoich zwolenników w stronę siedziby ukraińskiego parlamentu

https://strana.ua/news/109496-saakashvi ... -rade.html
Na górę


Postautor: Gość » 5 gru 2017, o 18:45

Sentyment Polaków do Wilna i Lwowa nietrudno zrozumieć. Przez wieki związane z historią Polski na zawsze pozostaną w sercach nie tylko Kresowiaków. Również dlatego ta wersja piosenki ,,Przybyli ułani pod okienko…” tak spodobała się internautom.Gdy zwiedzim Warszawę, już nam pilno
Zobaczyć to stare nasze Wilno.

A z Wilna już droga jest gotowa,
Prowadzi prościutko aż do Lwowa.

https://niezlomni.com/prawdziwy-hit-int ... eci-wideo/
Na górę

Postautor: Gość » 5 gru 2017, o 18:54

Jak już informowaliśmy, demonstranci odbili Micheiła Saakaszwili, który został dziś rano zatrzymany przez SBU. Pomimo zgromadzenia ogromnych sił policyjnych, funkcjonariuszom SBU nie udało się go wywieźć; demonstranci zablokowali samochód, w którym się znajdował, a w końcu udało im się go z niego wydostać.

Obecnie tłum wraz z Saakaszwilim przybył pod budynek Rady Najwyższej. Władze ściągają do centrum Kijowa dodatkowe siły policyjne. Dodajmy, że pod budynkiem Rady Najwyższej od 17 października rozłożone jest „namiotowe miasteczko”, zwane też „obozem rewolucyjnym”, składające się z kilkudziesięciu namiotów polowych.

Trudno nie podejrzewać, że działania władz, które akurat dziś zdecydowały się aresztować Saakaszwilego i sprowokować zamieszki zostały skoordynowane z odbywającymi się dziś w Mariupolu procesami bojców batalionu „Donbas”. W rezultacie do Mariupola udała się spora ilość weteranów ATO, z pierwszym dowódcą batalionu „Donbas”, Siemienem Siemienczenką, na czele. Tymczasem to właśnie bojcy batalionu „Donbas” stanowili trzon sił samoobrony „namiotowego miasteczka” oraz główną siłę uderzeniową opozycji.


https://www.magnapolonia.org/tlum-z-uwo ... policyjne/Sała herojam :lol: :P
Na górę

Postautor: Gość » 5 gru 2017, o 19:02

A w Kijowie ciag dalszy „rewolucji Micho” Saakaszwilego. „Weterany ATO” m.in z banderowskiego ‚Prawego Sektora” ogłaszaja że w przeciągu 72 godzin rozpoczną nową „operacje ATO” przeciwko Poroszence i jego klice

https://elise.com.ua/2017/12/05/veteran ... o-v-kieve/


Z kolei pojawiły sie informacje ze część oddziałów ukraińskiej Gwardii Narodowej, podległej szefowi MSW Ukrainy Awakowowi, odmówiła udziału w tłumieniu obecnych protestów w Kijowie


https://elise.com.ua/2017/12/05/srochna ... y-avakova/
Na górę

Postautor: Gość » 5 gru 2017, o 19:17

Dajemy ci dokładnie 72 godziny, aby powstrzymać bałagan w kraju. Saakaszwili musi zostać zwolniony natychmiast, ataki na NABU i SAP muszą zostać natychmiast wstrzymane! Ustawa o impeachmentu prezydenta musi zostać przyjęta natychmiast! Jeśli nasze żądanie zostanie zignorowane, zaczniemy od ciebie i twoich psów, ATO! "- mówi weteran.

https://elise.com.ua/2017/12/05/veteran ... o-v-kieve/
Na górę

Postautor: Gość » 5 gru 2017, o 19:34

to w końcu z kim i o co oni chcą walczyć z Ruskimi o Donbas, z Nami o Przemyśl czy ze Swoim demokratycznie wybranym Prezydentem, pogubiłem się.
Na górę

Postautor: Gość » 5 gru 2017, o 20:19

Majdany to taka narodowa tradycja widac
Na górę

Postautor: Gość » 5 gru 2017, o 20:45

Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili zapowiedział dziś, że pozostanie ze swoimi zwolennikami przed Radą Najwyższą Ukrainy w Kijowie do czasu zwycięstwa nad „złodziejami i bandytami”, którzy zasiadają w tym budynku.

- Wzywam mieszkańców Kijowa, by przyszli tu na akcję pokojową, żeby w sposób pokojowy wyjaśnić temu parlamentowi, że organy ustawodawcze Ukrainy przejęli złodzieje i bandyci

http://niezalezna.pl/210607-organy-usta ... parlamentu

A ja myslał, że to Janukowycz byl złodziej :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 6 gru 2017, o 04:30

Zwolennicy Micheiła Saakaszwili przystąpili do budowania barykad i demontowania kostki brukowej, którą obrzucają policjantów.

https://www.magnapolonia.org/barykady-n ... ch-kijowa/
Na górę

Postautor: Gość » 6 gru 2017, o 08:32

ilka osób ucierpiało podczas szturmu ukraińskiej policji na miasteczko namiotowe zwolenników byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego, którzy zgromadzili się przed siedzibą parlamentu w Kijowie. Funkcjonariusze wkroczyli do miasteczka dzisiaj wczesnym rankiem.

„Rano, w ramach realizacji polecenia Prokuratury Generalnej Ukrainy, policja i Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) przeprowadziły działania w celu zatrzymania Saakaszwilego. Aktywiści zaczęli stawiać opór i prowokować funkcjonariuszy” – poinformowano w policyjnym komunikacie.

Według mieszkańców miasteczka na jego teren wkroczyli policjanci, używając gazu łzawiącego. Po przepychankach ze zwolennikami byłego gruzińskiego prezydenta policja wycofała się. W tym czasie Saakaszwilego najprawdopodobniej nie było w miasteczku.

http://niezalezna.pl/210652-niespokojni ... kaszwilego
Na górę


Postautor: Gość » 6 gru 2017, o 10:01

Na górę

Postautor: Gość » 6 gru 2017, o 10:47

Próba wejścia policji do obozowiska odbyła się około godziny 6. czasu kijowskiego (godz. 5 czasu polskiego). Doszło do starć z uzbrojonymi w kije zwolennikami Saakaszwilego. Hromadske podaje, że według służby medycznej obozu ucierpiało około 10 osób. Uczestnik mitingu, deputowany Samopomocy Jegor Sobolew, twierdzi, że wśród poszkodowanych są zarówno protestujący jak i policjanci. Według Sobolewa szturm policji nastąpił z trzech stron.

Polska Agencja Prasowa podaje, że policja użyła także gazu łzawiącego a jej celem było zatrzymanie Saakaszwilego. Po zwarciu się z uczestnikami obozowiska, funkcjonariusze wycofali się.

https://www.facebook.com/ukrpravda/vide ... 465155237/
Na górę


Wróć do „Polityka krajowa i zagraniczna”