Akcja Kresowa Paczka.

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 7 lis 2017, o 20:53

Stowarzyszenie Wołyński Rajd Motocyklowy zaprasza do udziału w trzeciej edycji Akcji Kresowa Paczka.
Kolejny raz chcemy pomóc naszym Rodakom na Wołyniu.

https://www.facebook.com/wolynskirajdmo ... 8383529845
Na górę

Postautor: Gość » 7 lis 2017, o 20:55

"Stowarzyszenie "Wołyński Rajd Motocyklowy" Zapewniamy wszystkich darczyńców że wzorem ubiegłych edycji - paczki przekażemy bezpośrednio odbiorcom na spotkaniach z polskimi stowarzyszeniami . Takie spotkania z dzieleniem się opłatkiem , kolędą są bardzo wzruszające , poznajemy wielu wspaniałych ludzi którzy dzielą się z nami swoją historią . Nie zapomnimy także o babci Szurze i pani Wierze która opiekuje się cmentarzem legionowym w Równem ."
Na górę

Postautor: Gość » 7 lis 2017, o 23:16

2016

W ostatnich dniach 2016 r. członkowie Stowarzyszenia «Wołyński Rajd Motocyklowy» przywieźli do obwodu rówieńskiego i wołyńskiego świąteczne prezenty.

Wolontariusze zebrali ponad 1500 kg puszek, słodyczy i innej żywności, książek, ciepłych ubrań i zabawek dla dzieci. Do akcji «Kresowa Paczka» dołączyli ludzie wielkiego serca z Puław, Zamościa, Kazimierza Dolnego, Bydgoszczy, Pionek, Radecznicy, Radomia, Tomaszowa Lubelskiego.


Świąteczne prezenty na Ukrainę przywiozło pięciu dobroczyńców na czele z prezesem Stowarzyszenia «Wołyński Rajd Motocyklowy» Henrykiem Kozakiem. Zawitali oni do Kowla, Łucka, Sokoła, Dubna, Równego i Zdołbunowa. Wszędzie, gdzie byli, wręczyli paczki, podzielili się opłatkiem i zaśpiewali kolędy.


Największe wrażenie na nich wywarło spotkanie z Ołeksandrą Wasejko, która jest znana wszystkim jako babcia Szura i która opiekuje się polskim cmentarzem we wsi Sokół w obwodzie wołyńskim oraz 104-letnią Felicją Błaszkiewicz z Równego, najstarszą Polką na Ukrainie.

http://www.monitor-press.com/pl/2-pol/w ... 17634.html
Na górę

Postautor: Gość » 11 lis 2017, o 09:03

Warto pomóc
Na górę

Postautor: Gość » 12 lis 2017, o 11:33

Warto pomóc
Warto.
Na górę

Postautor: Gość » 18 lis 2017, o 19:37

Pani Anastazja Jankowska z Wolicy ma 96 lat. Przez całe swoje życie opiekowała się cmentarzem, na którym pochowała męża oraz 43 innych zamordowanych przez UPA Polaków. Choć dziś jest w podeszłym wieku i straciła wzrok, nadal nie zapomina o ojczyźnie

https://www.youtube.com/watch?v=GzAGSBOMsI4
Na górę

Postautor: Gość » 19 lis 2017, o 10:18

Jest wiele małych miasteczek i wsi,gdzie żyją Polacy.Pomoc straszym jest najmilsza bo Oni sie cieszą najbardziej.Widocznie są najbiedniejsi ale serca maja wielkie.Kiedyś była akcja,gdzie docelowo dla konkretnej osoby byly robione paczki na święta.Takie osoboste doswiadczenie uczy solidarności i pokory ale i milości do ludzi.
Teraz jest problem nie tyle że zbiórką ale z dostawa do dalszych miejsc,zapomnianych na krańcach dawnych Kresów.
Osobiście zrobiona paczka dla Polaka - Kresowiaka doswiadczonego przez los jest to.
Ktoś ma kontakty?
Na górę

Postautor: Gość » 20 lis 2017, o 15:23

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich wraz z licznymi organizacjami wspierającymi prowadzi akcję charytatywną „Serce dla Lwowa”. Od początku listopada przygotowują świąteczne paczki dla Polaków mieszkających we Lwowie, które zawiozą na początku grudnia na Kresy. Chcą dotrzeć do 150 rodzin oraz sześciu polskich parafii.

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenst ... dla-lwowa/
Na górę

Postautor: Gość » 21 lis 2017, o 09:37

To kiedy i gdzie w Tomaszowie?
Na górę

Postautor: Gość » 21 lis 2017, o 10:30

To kiedy i gdzie w Tomaszowie?

Masz w Zamościu. Niedaleko. Można zawieźć produkty czy zabawki. Masz konto bankowe jednej i drugiej organizacji. Jak chcesz koniecznie w Tomaszowie to się weź za to. Ja ci pomogę.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2017, o 12:42

Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2017, o 13:41

Wysłałem 50 zł na konto. Po pierwszym wyśle drugie 50. No tyle mogę. Wielki szacun za działalność.Że chce wam się chcieć.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2017, o 14:34

Najbardziej serce ściska,gdy odszukuje się w zapomnianych wsiach iskry polskie.Tak nazywam te Stare Dusze w których Polska nie zginęla pomimo takiego życia.
U nas dzieci juz maja dobrze i akcje o przetrwaniu zimy są niewspółmierne do pomocy Kresowiakom-Starym Ludziom!
Która parafia w mieście jest zainteresowana?
Może "obudzmy" to miasto :roll: bo czasu mało.
Wiem,że budowa kościołów na wschodzie jest słuszna ale dary z polskich sklepów dla tamtych ludzi :idea: to jak kiedyś dla nas paczka z Ameryki!
ONI TAK SIE CIESZĄ!
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2017, o 15:54

https://www.youtube.com/watch?v=gnIdjQqrgQE
CZY KTOŚ WAS TAK POZDRAWIAŁ :panzielony: ?
BLOGOSŁAWIŁ?
Na górę

Postautor: Gość » 30 lis 2017, o 21:01

Drobiazgi zmieniają życie.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”