O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Czytam » 5 sie 2017, o 15:39

Widzę, że boisz się tego jak diabeł święconej wody. Oj nie wiem kto to będzie rżnął w portki nie wiem.
Na górę

Postautor: wako » 5 sie 2017, o 18:17

Treść zaskarżenia do WSA jest zapewne znacznie obszerniejsza niż rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody ponieważ musi obalać jego zarzuty. Zamieszczenie na tym forum utrudnia fakt, że prawdopodobnie nie zostało wysłane to pocztą elektroniczną a zwykłą i nikt nie będzie trwonił czasu by to przetworzyć na dane elektroniczne, zwłaszcza, że niewielu zrozumiało treść rozstrzygnięcia. Kierunki zaskarżenia nasuwają się same. Wydaje się,że idą następująco::
1. Wojewoda podjął rozstrzygnięcia po ustawowym terminie, ma na to 30 (trzydzieści) dni, utracił kompetencje w pierwszym przypadku 31 lipca 2016 roku, a teraz 31 maja 2017 roku. Mógł to jedynie zaskarżać do WSA.
2. Konkurs 29.06.2015 roku został przeprowadzony prawidłowo, ponieważ komisja konkursowa zmuszona była dopuścić B.Ziembińską do konkursu ponieważ mogła zostać powołana na stanowisko dyrektora w trybie nienauczycielskim a ku temu miała kwalifikacje na stole komisji konkursowej, art.36.2 u.s.o., ale 3 członków komisji nie znało przepisów w tym zakresie.
3. Zwyciężczyni konkursu w dniu konkursu miała kwalifikacje nauczyciela gimnazjum i zasadniczych szkół zawodowych Jest w tej sprawie opinia MEN, a Wojewoda bredzi, że wychowawca świetlicy nie jest nauczycielem (art.3.9 u.s.o.) i nie może być dyrektorem szkoły.
4. Wojewoda bezprawnie uchylił zarządzenia Burmistrza ale nie unieważnił samego konkursu, a wszelkie następstwa wynikłe po tym są konsekwencją tych rozstrzygnięć nie zawierających klauzuli natychmiastowej wykonalności. Zgodnie z prawem Burmistrz wprowadził do obiegu prawnego nowe zarządzenia, które podlegają normalnej procedurze zaskarżenia, tym naprawił swoje błędy z ubiegłego roku, kiedy nie zaskarżył tego do WSA. Na razie do rozstrzygnięcia NSA dyrektorem szkoły zgodnie z obowiązującymi przepisami jest pani B.Ziembińska.Gdyby było inaczej. to sprawą zająłby się prokurator.
Na górę

Postautor: Czytam » 5 sie 2017, o 20:50

Dużo treści, a mało rzeczowości. Akurat WSA ma mało poważnych spraw tylko jakiś wydumany problem dyrektorki na prowincji.
Na górę

Postautor: Czytam » 5 sie 2017, o 21:20

Powiedziałbym ci chętnie na jakim etapie jest naprawdę ta sprawa, lecz nie chcę aby to zostało wykorzystane.I powiem jednakże tylko tyle,że miecz obusieczny będzie miał co ciąć od września.Pozdròw byłą dyrektorkę. Nie wytężając nerwòw, idż spać. Może przyśni ci się coś z prawdziwiego i realnego świata. A może jeszcze KOD w Lubyczy jeszcze załóżcie Podpowiadam. Sukces natychmiastowy. Nie trzeba WSA.
Na górę

Postautor: Gość » 5 sie 2017, o 21:33

Powiedziałbym ci chętnie na jakim etapie jest naprawdę ta sprawa, lecz nie chcę aby to zostało wykorzystane.I powiem jednakże tylko tyle,że miecz obusieczny będzie miał co ciąć od września.Pozdròw byłą dyrektorkę. Nie wytężając nerwòw, idż spać. Może przyśni ci się coś z prawdziwiego i realnego świata. A może jeszcze KOD w Lubyczy jeszcze załóżcie Podpowiadam. Sukces natychmiastowy. Nie trzeba WSA.
We wrześniu rozpocznie się zabawa z Wojewodą na ławie oskarżonych w sprawie karnej. Zarezerwuj sobie czas.
Na górę

Postautor: Czytam » 5 sie 2017, o 21:40

Wiesz co? Skròty myślowe są dla desperatòw. Spokojnie nie denerwòj się. Ty też siedzisz, na tej bombie. Nie dziwię się, że tak reagujesz. Może znajdziesz gdzieś robotę.
Na górę

Postautor: Gość » 6 sie 2017, o 10:01

We wrześniu już nie będzie Wojewody Czarnka. Pan Prezes nie dopuści by siedział na ławie oskarżonych za zniesławienie jako Wojewoda. Niestety dla niego nastał czas praworządności. Tego nie przewidział jak się wkręcał w sprawę! A w dodatku musi coś napisać do WSA i to już w sierpniu, a tam są ludzie znający się na prawie. I stąd ból zrytej bani. Czekaj tatka lata :lol:
Na górę

Postautor: Czytam » 6 sie 2017, o 23:00

Oj żartowniś jesteś ale chyba zapomniałeś że lada dzień wchodzi komisarz i na nic nie zda się WSA ,sądy itp. Kochaniutki obrońco. statek tonie. Masz jeszcze kilka tygodni żeby zwiać, ale ty się poświęciłeś. Wiem wiem.Nie mam czasu na głupoty bo jutro lecę do Barcelony. Chcę mecz obejrzeć w sportowej i zdrowej atmosferze.
Na górę

Postautor: wako » 7 sie 2017, o 08:47

Oj żartowniś jesteś ale chyba zapomniałeś że lada dzień wchodzi komisarz i na nic nie zda się WSA ,sądy itp. Kochaniutki obrońco. statek tonie. Masz jeszcze kilka tygodni żeby zwiać, ale ty się poświęciłeś. Wiem wiem.Nie mam czasu na głupoty bo jutro lecę do Barcelony. Chcę mecz obejrzeć w sportowej i zdrowej atmosferze.
Kochaniutki z komisarzem też nie jest tak łatwo zgodnie z prawem. Byłem kiedyś przewodniczącym Rady Gminy (po nagłej śmierci J.Pułapy) i starałem się o wprowadzenie komisarza w miejsce wójta Szałaja, który m.in.zatajał sprawy J.G. Okazuje się, że aby powołać zarząd komisaryczny w gminie po kontroli RIO, to burmistrz ma kilka tygodni na ustosunko0wanie się do projektu protokołu. Po ustosunkowaniu się Burmistrza Prezes RIO w Lublinie w terminie do 60-ciu dni przesyła przewodniczącemu Rady Gminy wystąpienie wraz z wnioskami, zazwyczaj zakreśla czas na naprawienie stwierdzonych błędów. Jeśli gmina nie wykona zaleceń RIO ta występuje do Wojewody o podjęcie działań do ustanowienia Komisarza. Ten w tej sprawie występuje z wnioskiem w trybie art.96 u.s.g. do Premiera RP. Ten wniosek gmina może zaskarżyć do WSA a póżniej do NSA a to trwa nawet rok. Gmina ma dużo czasu by to naprawić. Ostatnia sesja Rady Gminy temu celowi służyła.
Na górę

Postautor: Gość » 7 sie 2017, o 10:56

GDZIE WAM SIĘ BARANY TAK SPIESZY, CZYM TAK BARDZO JESTEŚCIE ZAJĘCI, ŻE NIE MACIE CZASU PISAĆ PO POLSKU I ZROZUMIALE!!!!!!!!! WIĘKSZOŚĆ TYCH WPISÓW TO BEŁKOT. PRZECIEŻ NIE PISZECIE DLA SIEBIE! CI KTÓRZY PISZĄ KSIĄŻKI TEŻ KILKA RAZY SPRAWDZAJĄ SWOJE WYPOCINY, A CÓŻ DOPIERO DOMOROŚLI PRAWNICY, POECI I KOMENTATORZY TACY JAK wy, KTÓRZY W WIĘKSZOŚCI, W DOROSŁYM ŻYCIU NIE PRZECZYTALIŚCIE ŻADNEJ KSIĄŻKI (MOŻE OPRÓCZ ALBUMU TOMASZA BLASZANEGO) I ZDANIA FORMUŁUJECIE JAK PIJANI OSOBNICY POD SKLEPEM!
PO WKLEPANIU TYCH MĄDROŚCI OBOWIĄZKOWO TRZEBA TO SOBIE PRZECZYTAĆ I DOPIERO WTEDY PUBLIKOWAĆ - CHYBA, ŻE "PISARZE" TAK SĄ ZMĘCZENI I PODNIECENI PISANINĄ, ŻE NIE MAJĄ JUŻ SIŁY ABY TE WPISY CZYTAĆ(?)
(kiedyś "pewna niezgrabota", na zebraniu przedwyborczym, próbowała zadać pytanie kandydatowi na wójta i co kilka słów, bojąc sie czy jest rozumiany, powtarzał "ale wiesz o co mi chodzi"- i tak wygląda wasze pisanie)
Na górę

Postautor: Gość » 7 sie 2017, o 14:22

GDZIE WAM SIĘ BARANY TAK SPIESZY, CZYM TAK BARDZO JESTEŚCIE ZAJĘCI, ŻE NIE MACIE CZASU PISAĆ PO POLSKU I ZROZUMIALE!!!!!!!!! WIĘKSZOŚĆ TYCH WPISÓW TO BEŁKOT. PRZECIEŻ NIE PISZECIE DLA SIEBIE! CI KTÓRZY PISZĄ KSIĄŻKI TEŻ KILKA RAZY SPRAWDZAJĄ SWOJE WYPOCINY, A CÓŻ DOPIERO DOMOROŚLI PRAWNICY, POECI I KOMENTATORZY TACY JAK wy, KTÓRZY W WIĘKSZOŚCI, W DOROSŁYM ŻYCIU NIE PRZECZYTALIŚCIE ŻADNEJ KSIĄŻKI (MOŻE OPRÓCZ ALBUMU TOMASZA BLASZANEGO) I ZDANIA FORMUŁUJECIE JAK PIJANI OSOBNICY POD SKLEPEM!
PO WKLEPANIU TYCH MĄDROŚCI OBOWIĄZKOWO TRZEBA TO SOBIE PRZECZYTAĆ I DOPIERO WTEDY PUBLIKOWAĆ - CHYBA, ŻE "PISARZE" TAK SĄ ZMĘCZENI I PODNIECENI PISANINĄ, ŻE NIE MAJĄ JUŻ SIŁY ABY TE WPISY CZYTAĆ(?)
(kiedyś "pewna niezgrabota", na zebraniu przedwyborczym, próbowała zadać pytanie kandydatowi na wójta i co kilka słów, bojąc sie czy jest rozumiany, powtarzał "ale wiesz o co mi chodzi"- i tak wygląda wasze pisanie)
"Gmin urąga rozumowi" pisałby o powyższej wypowiedzi poeta. :oops: :roll: :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 7 sie 2017, o 20:48

GDZIE WAM SIĘ BARANY TAK SPIESZY, CZYM TAK BARDZO JESTEŚCIE ZAJĘCI, ŻE NIE MACIE CZASU PISAĆ PO POLSKU I ZROZUMIALE!!!!!!!!! WIĘKSZOŚĆ TYCH WPISÓW TO BEŁKOT. PRZECIEŻ NIE PISZECIE DLA SIEBIE! CI KTÓRZY PISZĄ KSIĄŻKI TEŻ KILKA RAZY SPRAWDZAJĄ SWOJE WYPOCINY, A CÓŻ DOPIERO DOMOROŚLI PRAWNICY, POECI I KOMENTATORZY TACY JAK wy, KTÓRZY W WIĘKSZOŚCI, W DOROSŁYM ŻYCIU NIE PRZECZYTALIŚCIE ŻADNEJ KSIĄŻKI (MOŻE OPRÓCZ ALBUMU TOMASZA BLASZANEGO) I ZDANIA FORMUŁUJECIE JAK PIJANI OSOBNICY POD SKLEPEM!
PO WKLEPANIU TYCH MĄDROŚCI OBOWIĄZKOWO TRZEBA TO SOBIE PRZECZYTAĆ I DOPIERO WTEDY PUBLIKOWAĆ - CHYBA, ŻE "PISARZE" TAK SĄ ZMĘCZENI I PODNIECENI PISANINĄ, ŻE NIE MAJĄ JUŻ SIŁY ABY TE WPISY CZYTAĆ(?)
(kiedyś "pewna niezgrabota", na zebraniu przedwyborczym, próbowała zadać pytanie kandydatowi na wójta i co kilka słów, bojąc sie czy jest rozumiany, powtarzał "ale wiesz o co mi chodzi"- i tak wygląda wasze pisanie)
Ogarnij sobie zgredku caps lock'a i weź jakieś tabsy na uspokojenie. Krzycz sobie do siebie do lustra. Pozdro600
Na górę

Postautor: Gość » 9 sie 2017, o 19:06

Sąsiednie gminy dostały dofinansowania z urzędu Wojewódzkiego liczone w setkach tysięcy zł. Czy Lubycza dostała?
Na górę

Postautor: Gość » 9 sie 2017, o 23:18

To pewne? Gdzieś to można sprawdzić? Czy to tylko nakręcanie czytających?
Na górę



Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”