O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 23 lip 2017, o 19:23




Pewnie burmistrz zaskarżył decyzję wojewody do sądu. Ma prawo.

I ktoś tutaj pisał, że tak będzie. Podważenie decyzji Burmistrza, zaskarżenie do WSA a potem może do NSA. Że to potrwa a dyrektorka dalej będzie dyrektorką. Były kpiny.

Ludzi uratowałaby mniejsze klasy, podział na grupy itp. A od kogo to zależy?

A kto ma za to wszystko płacić? Podział na grupy? I do każdej grupy jeden nauczyciel? W zasadzie, to może każdemu uczniowi przypisać nauczyciela? Taki "guwernant" bieżacych czasów ...
Na górę

Postautor: lucyfer » 23 lip 2017, o 20:47

Kto ? Co to za pytanie?
Dobre pytanie to jak do tego doprowadzono i kto !
I dlaczego mają za to płacić niewienni ludzie!!!
Na górę

Postautor: Gość » 23 lip 2017, o 21:58

Do tej pory za to burmistrz płacił. I za to mu teraz odpłacają.Kąsają rękę która ich dotychczas karmiła. O kilka lat za długo, za to burmistrz teraz musi zapłacić.
Na górę

Postautor: Gość » 23 lip 2017, o 22:20

Do tej pory za to burmistrz płacił. I za to mu teraz odpłacają.Kąsają rękę która ich dotychczas karmiła. O kilka lat za długo, za to burmistrz teraz musi zapłacić.
ze swojej pensji płacił jeśli tak to bardzo hojny człowiek, dlaczego piszecie Burmistrz zrobił, Burmistrz zapłacił czy płaci po pierwsze robią wynajęte firmy a po drugie płacą podatnicy a nie Burmistrz
Na górę

Postautor: now » 23 lip 2017, o 22:38

Zrobimy tu porządek. I z jednymi i z drugimi. Policja w szkole, wojewoda, pleban w końcu, bo coś o jego roli w tym wszystkim się nikt nie wypowiada. Ten pseudo burmistrz. Polska w pigułce. Pod pisowskim butem, w naszym przypadku butem TW Wojtka.
Na górę

Postautor: Gość » 24 lip 2017, o 08:12

Gostku burmistrz zapłaci nie ze swej ani gminnej kieszeni ale własną głową, bo utrzymywał tych dopiero teraz zwolnionych nauczycieli o kilka lat za długo. A używanie TW Wojtka może mocno zdenerwować Pana Prezesa a to bardzo zły znak dla Pana Wojewody i Pani Kurator, po prostu poświęci ich dla dobra sprawy walki o lepszą Polskę!
Na górę

Postautor: Gość » 26 lip 2017, o 08:04

Do tej pory za to burmistrz płacił. I za to mu teraz odpłacają.Kąsają rękę która ich dotychczas karmiła. O kilka lat za długo, za to burmistrz teraz musi zapłacić.
ze swojej pensji płacił jeśli tak to bardzo hojny człowiek, dlaczego piszecie Burmistrz zrobił, Burmistrz zapłacił czy płaci po pierwsze robią wynajęte firmy a po drugie płacą podatnicy a nie Burmistrz
Burmistrz wykonuje na podstawie przepisów a ponieważ nie wystarcza subwencji (tej wystarcza jeśli zatrudnienie jest zgodne z wytycznymi Ministerstwa Finansów) a jeśli tworzy się specjalne klasy, grupy i grupki to gmina musi to opłacać z własnej kasy. A tej teraz dramatycznie brakuje....
Na górę


Postautor: Gość » 29 lip 2017, o 12:28

Miny dyrektorki i sekretarza mają uzasadnienie, bo mają wiedzę o stanie faktycznym. Najlepszym przykładem były oklaski dla p.Kurator T.Misiuk, która pochwaliła postawę pani K.H. (widoczne to jest na filmie). Z filmu wynika,że p.K.H.ma pretensje do dyrektorki, że nie wypłaci jej 6-ciomiesięcznej odprawy, na co dyrektorka ( jak się okazuje po raz n-ty) odmawia z powodów prawnych. Postanowiłem to sprawdzić i okazuje się, że jest art.286 &1 kodeksu karnego, który odnosi się do tego przypadku: "Kto dla osiągnięcia korzyści majątkowej (czytaj odprawy wartości ok.30 tys.zł)doprowadza inną osobę (czytaj dyrektorkę szkoły) do niekorzystnego rozporządzania własnym lub cudzym (czytaj szkolnym budżetem) za pomocą wprowadzenia jej w błąd (czytaj pisma i najścia) albo wyzyskania błędu lub niezdolności ( czytaj nieznajomość obowiązujących przepisów prawa) do należytego pojmowania przedsiębranego działania podlega karze pozbawienia wolności do lat 8." Karze podlegać może też samo usiłowanie czyli zabiegi (najścia i pisma, wystąpienie na tym zebraniu).
Znając panią K.H. jestem pewien, że czyni to nieświadomie, ale Sąd może tego nie wziąć pod uwagę, ponieważ stara rzymska zasada "nieznajomość prawa szkodzi" nadal działa. Czyn pani Kurator również podpada pod KK, konkretnie pod art.,255 &3, który mówi "Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa (czytaj postępowanie p.K.H) podlega grzywnie do 180 stawek dziennie, karze grzywny albo pozbawienia wolności do roku." Zebrani na sali słuchacze powinni sobie zdawać sprawę, że burmistrz podejmował swe działania opierając się na opiniach prawnych. Jacy prawnicy są w Zamościu i Lublinie pokazał drugi konkurs na dyrektora szkoły w ub,roku, który burmistrz musiał na szczęście dla sprawy unieważnić. Ponieważ wojewoda podczas tej imprezy dopuścił się rzeczy poważniejszych, nie zdziwię się, jak dyrektorka p.B.Ziembińska wszystkich oponentów na czele z starannie przygotowanym gościem wybije co do nogi. Zapewni to Lubyczy doskonałą promocję w całej Polsce - życzę jej tego z całego serca!


Chyba trzeba mieć moralność pokroju Golluma z Władcy Pierścieni, żeby na publicznym forum osądzać kogokolwiek w taki sposób .
Podobno Pani Kurator przysłała do gminy sprostowanie swej wypowiedzi na tym spotkaniu, ponieważ nie zrozumiała sensu wypowiedzi pani K.H. na tym spotkaniu. Słaba to pociecha dla niej (choć czyn swój sprowadza do błędu a nie karalnego pochwalenia przestępstwa) bo słowa swe (niestety oklaskiwane) kierowała do zebranej na sali wybranej publiczności a nie do władz gminy.
Na górę

Postautor: Gość » 29 lip 2017, o 16:31

Mam wrażenie, że lubycką gminą rządzi jeden brodaty facet z Tomaszowa.
Na górę

Postautor: Gość » 29 lip 2017, o 19:19

Mam wrażenie, że lubycką gminą rządzi jeden brodaty facet z Tomaszowa.
Brudny i śmierdzący? to by się zgadzało
Na górę

Postautor: Gość » 29 lip 2017, o 22:04

Mam wrażenie, że lubycką gminą rządzi jeden brodaty facet z Tomaszowa.
Brudny i śmierdzący? to by się zgadzało
Ten facet o którym piszecie odkąd go pamiętam trudni się wyrzucaniem gnoju ze stanowisk państwowych. Jak wiadomo jest to ciężka praca, wymagająca dużo potu ( dlatego śmierdzi) a i zdarza się często, że można sobie pobrudzić ręce przy tym zajęciu. Nic dziwnego, że czasem jest i brudny i śmierdzący. Ale taka jego pasja i praca, dla jednych to śmieszne a dla drugich straszne. Stąd tak różnorodne opinie. Ale na pewno jest ciekawie :shock: :lol: :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 30 lip 2017, o 13:03

Szkoda tylko, że selekcjonuje ten gnój według wlasnego widzimisię, zamiast brać po kolei. Poza tym mógłby to robić tam gdzie mieszka.
Na górę

Postautor: wako » 31 lip 2017, o 09:58

Piszę to w wierze, że wypowiedzi o facecie z brodą ( śmierdzącym i brudnym) dotyczą mojej osoby. Informuję, że nie mam nic wspólnego z zaistniałą sytuacją finansową a w konsekwencji nauczycielskiej, ponieważ żadnych rad przed zaistnieniem konfliktu żadnej ze stron nie udzielałem żadnych porad. Zaingerowałem w konflikt pismem do Wojewody by uchylił swoje bezprawne rozstrzygnięcie w sprawie konkursu z 2015 roku. Ten by to się stało musi wnieść sprawę do Sądu i ten dopiero to uchyli. Mało tego Wojewoda brnie w sprawę i unieważnia kolejne zarządzenia Burmistrza (tam i teraz po ustawowym terminie - ma na to czas 30 dni od wydania zarządzenia, a póżniej to może zaskarżać do WSA). Po zorganizowanym przez niego spotkaniu 20 czerwca 2017 roku z wybranymi mieszkańcami Lubyczy Król. (o ile w Polsce obowiązuje prawo) jego stanowisko Wojewody i praca nauczyciela akademickiego, prawnika będzie prawnie niemożliwa po jakimkolwiek wyroku skazującym za przekroczenie, niedopełnienie uprawnień czy zniesławienie p.B.Ziembińskiej. Bo nie wyobrażam sobie, że Wojewoda zorganizuje takie samo spotkanie na którym zdementuje swoje przedwczesne wyroki i przeprosi za wypowiedzi, które można traktować jak zniesławienie. Ostatnie rozstrzygnięcie nadzorcze może sam uchylić przed skierowaniem skargi Burmistrza (wysłanej za pośrednictwem Wojewody) do WSA, ma na to czas do 30 sierpnia br. Jeśli zostanie odwołany to będę miał w tym udział. I to byłby drugi przypadek w ostatnich 30-tu latach usunięcia ze stanowiska za moją przyczyną (ten pierwszy to usunięcie ze stanowiska dyrektora szkoły P.J.Głąba w roku 1999, kiedy WSA podtrzymał stanowisko Wojewody o bezprawnym powołaniu na dyrektora szkoły, a ówczesny wójt zataił ten wyrok przed radnymi i opinią społeczną i utrzymywał go nadal na stanowisku. Sygnalizowane wyżej jakieś pismo p. Kurator wskazuje,że ta jest znacznie ostrożniejsza od Wojewody i swoje wywody sprowadza do nieświadomie popełnionego błędu na skutek niezrozumienia sensu wystąpienia pani K.H. Jestem przekonany, że jako prosta, uczciwa nauczycielka nie orientuje się w prawnych zawiłościach, tak jaki i oklaskujący ją widzowie - można jej to wystąpienie usprawiedliwić i wybaczyć. Reasumując, uważam że w ostatnich latach się nie przepracowywałem przy wyrzucaniu gnoju a ewentualny smród i bród emanujący z mej postaci kładę na karb lenistwa i wrodzonej abnegacji. W tej sytuacji zapowiadam radykalną poprawę na tym odcinku.
Na górę

Postautor: Gość » 31 lip 2017, o 12:39

Jesteś żenujący, żeby swoją koleżankę, żonę twojego kolegi z którym pracowałeś, nazywać "prostą kobietą" na miejscu M.H porozmawiałbym sobie z tobą po męsku!
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”