Rząd zapowiada, że nie odda Żydom ani guzika? Wolne żarty

Rząd zapowiada, że nie odda Żydom ani guzika? Wolne żarty

Postautor: Gość » 13 maja 2019, o 17:07

Dopóki można było utrzymywać w tajemnicy całą sprawę, to wszystko było dla rządzących w porządku. Przypomnę, że pierwsze spotkanie pana Thomasa Yazdgerdi’ego (specjalnego posłannika Departamentu Stanu USA ds. Holokaustu – red.) z panem Jackiem Chodorowiczem (pełnomocnikiem ministra spraw zagranicznych do kontaktu z diasporą żydowską, były ambasador RP w Izraelu – red.) miało miejsce w stycznie 2018, kiedy ustawa 447 nie była jeszcze uchwalona, o czym wspomina ujawniona przeze mnie notatka MSZ!

Rząd „dobrej zmiany” utrzymywał opinię publiczną w nieświadomości tego co się dzieje i milczał na temat wszystkich kombinacji, jakie podejmuje ze środowiskami żydowskimi. Teraz już nie można tego utrzymać w tajemnicy, ponieważ władza nie jest w stanie zaprzeczyć prawdziwości ujawnionej przeze mnie notatki MSZ. Co ciekawe – początkowo rząd nie za bardzo wiedział, jak się ma zachować i co zrobić. Tematu nie dało się jednak przemilczeć, więc zdecydowano się postawić na rozwiązanie polegające na wmawianiu opinii publicznej, że „nie oddamy ani guzika”.


Dopóki nie zostanie uchwalona stosowna ustawa nie mamy jakichkolwiek podstaw do dawania wiary takim deklamacjom.

Ale czy tego typu ustawa coś da? Pamiętamy przecież jak rząd Zjednoczonej Prawicy zachował się w związku z nowelizacją ustawy o IPN. Tam również były deklaracje, że „ani kroku wstecz” i co? Wystarczyło kilka godzin, aby odwrócić kota ogonem i całkowicie skompromitować się...

Tamta sytuacja jest najlepszą ilustracją tego, na jakiej płaszczyźnie rząd „dobrej zmiany” ustala stosunki ze Stanami Zjednoczonymi. Moim zdaniem tego typu podejście jest co najmniej błędne, bo wystarczy, że na nasz rząd ktoś tupnie, a jego przedstawiciele od razu popuszczają w kalesony.


Takie rzeczy, które wyprawiają z nami Amerykanie można robić państwu wrogiemu, a nie sojusznikowi, który udostępnia Stanom Zjednoczonym swoje terytorium dla potrzeb rozgrywki z Moskalami.

Read more: http://www.pch24.pl/stanislaw-michalkie ... z5noklI4OF

Wróć do „Polityka krajowa i zagraniczna”