Ukraina - jedyny sąsiad zakazujący ekshumacji pomordowanych Polaków

Postautor: Gość » 27 sty 2018, o 10:29

Nikt w Polsce nie potrafi zrozumieć jak to jest możliwe, że państwo, z którym utrzymujemy bardzo dobre stosunki, w imieniu którego występujemy na arenie europejskiej, gdzie każdego dnia okazujemy wsparcie w bardzo różnych dziedzinach, nagle blokuje nam czynności, które nie powinny budzić jakichkolwiek kontrowersji – stwierdził.

https://dorzeczy.pl/kraj/45394/Prof-Szw ... ateli.html
Na górę

Postautor: Gość » 27 sty 2018, o 10:37

Na Wołyniu jest 2 tysiące "dołów śmierci" ze szczątkami wymordowanych Polaków. Tylko 180 tych miejsc zostało upamiętnionych. Skala niepamięci jest porażająca, bo władze ukraińskie nie chcą wydawać pozwoleń na stawianie w takich miejscach pomników czy krzyży. Nie zgadzają się też na ekshumacje. Przez dwadzieścia lat było ich zaledwie kilka. "Widok za każdym razem jest wstrząsający. Ślady na czaszkach po siekierach, młotach do uboju bydła, kołkach. Ogrom tej makabry, trwoga jaką ci ludzie musieli przeżywać, jak bardzo cierpieli ci, którzy nie umierali od razu… Trudno to pojąć." - mówi dr Leon Popek, historyk, który uczestniczył w ekshumacjach, które udało się przeprowadzić na Wołyniu.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... awo/rshnfy
Na górę

Postautor: Gość » 27 sty 2018, o 10:50

ROBERT KMIEĆ: – To może zrozumieć tylko osoba, która stoi nad grobem, w którym spoczywa nie jedna osoba, lecz dziesiątki dzieci powrzucanych jedno na drugie.

Bo większość zwłok w odnalezionych przez nas mogiłach, to były właśnie dzieci, w różnym wieku. — Znajdowaliśmy szczątki dwulatków, czterolatków, dziesięciolatków.

Żołnierze Ukraińskiej Powstańczej Armii nie oszczędzali przecież nikogo. — Mordowano całe rodziny, bez wyjątku.

ROBERT KMIEĆ: – Tylko w jaki sposób.

— W niektórych czaszkach małych dzieci były dziury wielkości pięści, zapewne od uderzenia młotkiem lub siekierą. — Przecież to jest niewyobrażalne, żeby tak postępować z drugim człowiekiem.

https://forumemjot.wordpress.com/2017/0 ... raja-mowe/
Na górę

Postautor: Mohort » 27 sty 2018, o 11:55

Ukraina to państwo, które nie może przeżyć tego, co się stało rok temu. Rząd PiS i parlament podali jednoznaczną granicę, poza która nie będziemy wychodzić, jako Polska. Tą granicą jest prawda dotycząca zbrodni ludobójstwa na Polakach, dokonana m.in. przez OUN-UPA. W imię podporządkowania swoich racji politycznych Ukraińcy zdecydowali się na dokonanie zbrodni na Polakach, tylko, dlatego, że byli Polakami - skomentował prof. Jan Żaryn.

http://telewizjarepublika.pl/zaryn-ukra ... 56005.html
Na górę

Postautor: Gość » 27 sty 2018, o 12:59

Ukraina nie chce należeć do rzymskiej cywilizacji. Zachowuje się jak barbarzyńca w sprawach pamięci historycznej – powiedział prof. Żaryn na temat obecnej polityki historycznej władz Ukrainy. – Rozwiązanie (konfliktu - red.) jest po stronie ukraińskiej. Ona ma w rękach klucz do tego, czy chce być z polską i z polską kulturą. Ukraina musi sobie odpowiedzieć, czy chce wziąć współodpowiedzialność za trwanie szeroko pojętej kultury materialnej na terenie dzisiejszej Ukrainy – dodał.

– W ramach tej szeroko pojętej kultury materialnej mieszczą się cmentarze i miejsca pochówków, a tym bardziej miejsca ostatniego spoczynku, które nie zostały jeszcze naznaczone obecnością krzyża – tłumaczył dalej senator.

https://dorzeczy.pl/46034/Prof-Zaryn-Uk ... skiej.html
Na górę

Postautor: Gość » 30 sty 2018, o 14:22

Ratujemy ryzunów pompując pieniądze, kształcąc za friko ich studentów a tu oni nas uczą historii. Kiedy się obudzisz Polsko wypinając zad na tych zwyrodnialców :!:
Na górę

Postautor: Gość » 30 sty 2018, o 19:33

„Nie ma postępu. Są prowadzone rozmowy na poziomie dyplomatycznym, na tę chwilę nie możemy jednak mówić o żadnym przełomie w bardzo trudnych rozmowach ze stroną ukraińską” – powiedział prof. Szwagrzyk.

Jego zdaniem „najważniejsza jest dobra wola, przekonanie, że poszukiwanie szczątków ludzkich nie może być nigdy i w żadnej sytuacji elementem gry prowadzonej przez instytucje danego państwa”.

„I to jest największy problem, bez jego rozwiązania nie posuniemy się ani o krok” – ocenił historyk.


Jako „bardzo dobrą” ocenił z kolei współpracę stron polskiej i białoruskiej.

„Uzyskujemy wsparcie, zgody na badania, nie doświadczamy żadnych, ale to żadnych problemów, spotykamy się ze zrozumieniem, życzliwością. To daje nam podstawy do tego, żeby z optymizmem patrzeć w przyszłość” – podkreślił prof. Szwagrzyk.

„Staramy się także realizować w Polsce oczekiwania strony białoruskiej. Jak widać, można takie prace realizować w atmosferze wzajemnego zrozumienia” – zauważył historyk.

http://www.radiomaryja.pl/informacje/pr ... ukrainska/

To Łukaszenka bardziej przyjazny niż BRACIA? :shock:
Na górę

Postautor: Gość » 30 sty 2018, o 21:05

W Przemyślu pojawiały się czerwono-czarne flagi i sztandary, które nawiązywały do banderyzmu, w Lublinie natomiast wywieszano podobne flagi w akademiku. Przybysze z Ukrainy usiłują wymusić na nas akceptację tej symboliki – powiedziała w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam Ewa Siemaszko. Badacz zbrodni wołyńskiej odniosła się do przyjętej przez Sejm ustawy o zakazie propagowania banderyzmu.

http://www.radiomaryja.pl/informacje/u- ... anderyzmu/
Na górę

Postautor: Gość » 30 sty 2018, o 23:13

Od pół roku ukraińskie władze zakazują ekshumacji i upamiętnienia polskich ofiar II wojny światowej. Blokada może zostać zniesiona, ale Kijów stawia kontrowersyjny warunek. Ukraina żąda bowiem odbudowania pomnika UPA w Hruszowicach i ukarania winnych. - W Polsce nikt nie będzie stawiał łuków triumfalnych ku czci UPA - komentuje IPN.

Ukraina to jedyny kraj, który nie pozwala polskim historykom na prowadzenie ekshumacji i upamiętnienie ofiar wojny. „Rzeczpospolita" zwraca uwagę, że stosowne zgody wydały nawet władze Białorusi.

http://www.newsweek.pl/swiat/ukraina-za ... 121,1.html
Na górę

Postautor: Jeremiah » 1 lut 2018, o 09:34

cos niepojętego. co to za cywilizacja? :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 1 lut 2018, o 10:03

Otrzymałem wprost taki przekaz, że Ukraińcy to są biali Azjaci i z nimi trzeba rozmawiać bardzo ostro. Oni co innego myślą, co innego robią, a jeszcze co innego mówią. Szanują tylko tego, kto patrzy na nich z pozycji siły

https://kresy.pl/wydarzenia/rzymkowski- ... tro-mocno/


Materiał stara się nam wmówić pewne schematy jak to zwykle bywa – stawia znaki równości…, tłumaczy, a prawda jest jedna, jak mówiła mi stara Wołynianka parę lat temu: „…Oni nas nienawidzą tylko trochę mniej od Ruskich, a za to nami gardzą bo w żyć im wchodzimy, a Ruskich się boją”


http://bezprzesady.com/aktualnosci/band ... -ukrainsku
Na górę

Postautor: Gość » 2 lut 2018, o 22:54

Zapis penalizujący „banderowskie zbrodnie” stanowi bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa obywateli polskich narodowości ukraińskiej i ukraińskich pracowników w Polsce. – twierdzi ponad 100 osób podpisanych pod protestem przeciwko nowelizacji ustawy o IPN wprowadzającej kary za tzw. kłamstwo wołyńskie, opublikowanym w czwartek przez Gazetę Wyborczą.

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/chca ... estacyjny/

to naprawdę jakiś inny sort :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 2 lut 2018, o 22:59

To salonowe bajdurzenie w przypadku Ukrainy przyniosło zresztą fatalny skutek – wyhodowało w Polsce olbrzymią grupę ludzi, którzy z czystej przekory – bo nikt nie lubi być pouczany i traktowany jak głupek – zaczęli „na złość salonowi lubić Rosję”.

Salon odpowiedział histerycznym kwikiem, oskarżając każdego kto nie podziela jego zachwytu Majdanem i powie choćby jedno słowo nie tak o Ukrainie, że jest „agentem Putina”. Pojawiły się całe czeredy nieustraszonych „ekspertów od tropienia rosyjskiej agentury”, których heroiczne wyczyny zwypiekami śledziły mainstreamowe media od lewa do prawa.

Jak zachowa się człowiek, który wie, że nie jest agentem Putina, a którego się o to nieustannie oskarża? Mądry – po prostu to zignoruje bo co tu kopać się z koniem. Bardziej zapalczywy i mniej krytyczny – zacznie na złość udowadniać, że „Rosja wcale nie jest straszna”, a znajdzie się i głupek,
który powie: „Aha, tak? To proszę bardzo. Będę agentem Putina!” i zasili szeregi rosyjskich trolli

Jestem święcie przekonany, że to nikt inny jak „majdanowy salon” w Polsce wyhodował tabuny miłośników Rosji, bezmyślnie zapędzając do narożnika i wpychając w tę rolę wielu ludzi, szczególnie ze środowisk kresowych, którzy normalnie mieli gdzieś Putina, a nawet byli wcześniej wobec niego niechętnie nastawieni.

To właśnie wasze nieustanne piętnowanie, pouczanie z wyżyn waszego autorytetu, zabranianie mówienia o Wołyniu, wzywanie do przemilczania historii w imię „przyjaźni z Ukrainą” stworzyło problem, którego nie byłoby, gdybyście kierowali się rozsądkiem, a nie bezkrytyczną euforią, albo
zwyczajnie milczeli i nie wciskali wszystkim na siłę tej „miłości"

https://reporters.pl/6382/realpolitik-c ... ialorusia/
Na górę

Postautor: Gość » 2 lut 2018, o 23:22

Nikt w Polsce nie potrafi zrozumieć jak to jest możliwe, że państwo, z którym utrzymujemy bardzo dobre stosunki, w imieniu którego występujemy na arenie europejskiej, gdzie każdego dnia okazujemy wsparcie w bardzo różnych dziedzinach, nagle blokuje nam czynności, które nie powinny budzić jakichkolwiek kontrowersji – stwierdził.

https://dorzeczy.pl/kraj/45394/Prof-Szw ... ateli.html

Wielu ostrzegało przed flirtem z neobanderowcami. Ale nic nie mogło powstrzymać tej nieodwzajemnionej miłości do Ukrainy. Ani uznanie UPA z bohaterów w 2015 roku ani niszczenie polskich cmentarzy

Nasi politycy rozpuścili Ukrainców
Na górę

Postautor: Gość » 3 lut 2018, o 08:56

Wyrzekliśmy się polskości Kresów Wschodnich, ofiary ludobójstwa na Wołyniu skazaliśmy na zapomnienie. Co z tego mamy? Ukrainę czczącą zbrodniarzy z UPA, brak jej poszanowania dla polskiej wrażliwości historycznej i zakaz przeprowadzenia ekshumacji. Czas zrozumieć, że nie da się zbudować dobrych relacji z Ukrainą na kłamstwie, przemilczeniach i tak daleko idącej asymetrii.

Czy zachowanie Ukraińców może dziś kogoś dziwić? Jeśli tak, to chyba jedynie czołowych przedstawicieli polskiej elity politycznej rządzącej Polską po 1989 roku.

Ledwie kilka miesięcy temu, wielki kat Polaków naczelny dowódca Ukraińskiej Powstańczej Armii Roman Szuchewycz odpowiedzialny za ludobójstwo na Wołyniu został patronem jednej z kijowskich ulic. Na próżno szukać protestów polskich władz, podobnych ze zgłaszanymi przez stronę ukraińską w kwestii paszportów. A przecież ulica Szuchewycza nie była przypadkiem jednostkowym, tylko przemyślaną i konsekwentnie realizowaną od lat koncepcją budowania tożsamości Ukrainy na tradycji zbrodniczego „czynnego” nacjonalizmu Dmytro Doncowa wdrożonego w życie z iście aptekarską precyzją przez fanatyków z UWO, OUN i UPA. Ideologii, sprowadzającej społeczeństwo ludzkie do roli świata zwierzęcego, której kwintesencję można zamknąć w niniejszych słowach jej autora:

„Utwierdzanie prawa do życia, przedłużania rodu – ma charakter aksjomatyczny, wyprzedza wszystkie inne prawa. To wieczne, irracjonalne prawo narodu do życia należy postawić ponad wszystko (…) ponad życie jednej jednostki, ponad krew i śmierć tysięcy, ponad dobrobyt danej generacji, ponad abstrakcyjne rozumowe spekulacje, ponad »ogólnoludzką« etykę, ponad stworzone w sposób oderwany pojęcia dobra i zła”.

Co ważne, kult ten nie jest domeną marginalnych organizacji i ruchów nacjonalistycznych, ale oficjalną polityką państwa ukraińskiego aspirującego do Unii Europejskiej. Przez lata upamiętnienia doczekali się nie tylko Stepan Bandera (któremu Wiktor Juszczenko nadał tytuł Bohatera Ukrainy) czy Dmytro Klaczkiwski, ale także Dywizja „SS-Galizien” („Hałyczyna”), której członkowie mieli na rękach krew setek Polaków z Huty Pieniackiej, Podkarmienia czy Palikowy, a którym na Cmentarzu Łyczakowskim postawiono monument. Jak zauważa w jednej ze swoich publikacji prof. Bogumił Grott, jest to bodaj jedyny w Europie pomnik postawiony na chwałę SS-manów.

https://dorzeczy.pl/kraj/46224/Kult-zbr ... dniej.html
Na górę


Wróć do „Polityka krajowa i zagraniczna”