Tak Duda kłamał, ze nie chce wyproweadzenia Polski z Unii.

Tak Duda kłamał, ze nie chce wyproweadzenia Polski z Unii.

Postautor: Gość » 14 cze 2018, o 16:58

Mimo serii sporów z Brukselą Polska pozostaje w pełni zaangażowana w UE - zapewnił prezydent Andrzej Duda w opublikowanym w piątek wywiadzie dla agencji Reutera.
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... lexit.html

A tymczasem:
Pisi prezydęt krzywoprzysięzca parę dni temu - w swoim referendum, w pytaniu ósmym: Czy jest pan/pani za zapisaniem w konstytucji RP gwarancji suwerenności Polski w UE oraz wyższości konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim

Czywidzicie że jest to jawne nawoływanie do ustanowienia polskiego prawa wrzeszcząco sprzecznego z zasadą pierwszeństwa prawa wspólnotowego? https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_pi ... 3lnotowego i wrzeszcząco sprzecznego z podpisaną przez Polskę umową stowarzyszeniową?

Czy kumacie że takiego cyrku nikt wcześniej w Unii nie ćwiczył ani nie proponował bo wtedy Unia nie miałaby kompletnie sensu i coś takiego oznaczałoby koniec Unii?

3. Czy kumacie , że to byłoby dopraszaniem się w Unii, aby to ona Polskę wywaliła na zbity pysk, bo pisiorom lepiej grać wyrzuconych i pokrzywdzonych, niż wynosić się z Unii po własnej zapowiedzi? :panzielony: :panzielony: :? :?

Re: Tak Duda kłamał, ze nie chce wyproweadzenia Polski z Unii.

Postautor: Gość » 15 cze 2018, o 17:51

Głosy z zagranicy:

..Słowacka politolog, która na bieżąco śledzi wydarzenia w Polsce, nawet nie potrzebuje, by zacytować jej te pytania. Doskonale je zna. – Przeraziłam się, gdy je zobaczyłam. To przygotowanie do wyjścia Polski z UE. Jarosław Kaczyński coś sobie wymyśli i to będzie ponad europejskim prawem? Nawet, gdy będzie wobec niego sprzeczne? No przepraszam! – komentuje w rozmowie z naTemat Magdalena Vasaryova.
Jest wzburzona. Przypomina, że gdy Polska i inne kraje regionu przystępowały do UE, przyjęły na siebie pewne zobowiązania. – Wchodząc do UE jasno deklarowaliśmy, że unijne prawo będzie ponad naszym. Te gry z suwerennością oznaczają izolacjonizm i pierwsze kroki do rozwalenia UE albo wyjścia Polski z UE. Żadne państwo członkowskie UE nie może do tego dopuścić
...Pod artykułem "Financial Times" pada wiele gorzkich słów pod adresem Polski. "[Prezydent] Może chcieć stawiać Polskę ponad prawem UE, ale drogo będzie ich to kosztować. Nikt nie lubi inwestować w kraju, gdzie fabryki mogą być zamykane lub znacjonalizowane, ale żaden rynek nie może funkcjonować bez gwarancji, że stosowane są wspólne zasady" – komentuje jeden z czytelników. Są głosy, by wstrzymać pieniądze dla Polski. Że Polska chce korzystać z unjnych dobrodziejstw, ale nie przestrzegać zasad. "Proszę, wyjdźcie z UE" – ktoś pisze. "Nie widzicie, co się stanie, z UE i jej instytucjami, gdy zaraz to samo zaczną robić inni?" – pyta
http://natemat.pl/241039,pytania-o-ue-w ... -to-europa


Wróć do „Polityka krajowa i zagraniczna”