wiata na samochód cena za robociznę ? podpowiedzcie

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 17 lut 2015, o 11:54

Witam mam pytanie fachowiec zrobił wiatę(zadaszenie)pod 1 samochód dołączona do domu na dwa słupki ma 4m szerokość 5m długość czyli 4x5 wychodzi że ma 20m2 tak czy zle liczę bez scian no i dach zrobiony położona blachodach na dach dwuspadowy wiadomo ale o co mi chodzi ja tam nie wiem jakie są ceny za robociznę ale fachowiec powiedział że należy się za zrobienie tej wiaty 2400 czy to rozsadna cena za robociznę proszę podpowiedzcie bo jak dla mnie to za dużo (dodam ze to znajomy i miał policzyc nie drogo) dlatego może ktoś robił już taka wiatę albo się orientuje mniej wiecej w cenie czy cenach proszę o pomoc dzieki z góry.
Na górę

Postautor: Gość » 17 lut 2015, o 12:44

powinno być 240 zł bez materiału
Na górę

Postautor: Gość » 17 lut 2015, o 12:45

nie fachowiec ci robił a złodziej
Na górę

Postautor: Gość » 17 lut 2015, o 12:59

Dobrze powiedziane.Złodziej!!!!!!
Na górę

Postautor: Gość » 17 lut 2015, o 13:54

Ja zapłaciłem 250 zł bez materiałów tyle że mu pomagałem i zajęło to 1 dzień
Na górę

Postautor: Gość » 17 lut 2015, o 14:09

Wykreśl go ze znajomych bo to złodziej!!!!Nieźle cię wyrolował.
Na górę

Postautor: Gość » 17 lut 2015, o 14:30

Za 2400zł. można kupić 2 ( dwa ) garaże blaszaki !!! Nie daj się wyrolować !
Napisz nam Kto to ten fachowiec, czy ma jakiś zakład by było warto się od niego trzymać z daleka !!! Może ktoś inny się nie natnie !
Policz mu na godziny lub dniówki. ( mam nadzieję że nie robił tego miesiąc :shock: )
Na górę

Postautor: Gość » 17 lut 2015, o 16:12

Gość pisze:Witam mam pytanie fachowiec zrobił wiatę(zadaszenie)pod 1 samochód dołączona do domu na dwa słupki ma 4m szerokość 5m długość czyli 4x5 wychodzi że ma 20m2 tak czy zle liczę bez scian no i dach zrobiony położona blachodach na dach dwuspadowy wiadomo ale o co mi chodzi ja tam nie wiem jakie są ceny za robociznę ale fachowiec powiedział że należy się za zrobienie tej wiaty 2400 czy to rozsadna cena za robociznę proszę podpowiedzcie bo jak dla mnie to za dużo (dodam ze to znajomy i miał policzyc nie drogo) dlatego może ktoś robił już taka wiatę albo się orientuje mniej wiecej w cenie czy cenach proszę o pomoc dzieki z góry.

moze pokaże mniej więcej jak wygląda ta wiata znalazłam podobne na internecie oczywiście moje wymiary są jak wyżej http://img.projektoskop.pl/dominanta/62 ... e_main.jpg tutaj jest na trzy słupki u mnie są tylko dwa po bokach okrągłe zalane cementem niczym nie obłożone
a tu droga podobna do mojej http://dom.money.pl/projekty_domow/bez- ... ,5160.html oczywisćie pokazuję tutaj tylko wiatę nie cały dom i właśnie mi też się wydało to za drogo ale nie wiem jak to liczą czy od metra czy jak to
Na górę

Postautor: Gość » 17 lut 2015, o 16:22

zób zdjęci i wklej , bo podobne nic nie oznacza . Zdjcie pokaże ile pracy należało włożyć w wkomponowanie w dom . Połączenia blacharskie i murarskie .
Na górę

Postautor: Gość » 17 lut 2015, o 17:03

Ile dni robil ? Jak 3 dni to 800 dziennie sam wiesz.Jak 15 dni to ladna dniowka wychodzi
Na górę

Postautor: Gość » 17 lut 2015, o 17:52

Nie ma co liczyć na dniówki, miałem takich, którzy tylko się wałęsali po obejściu, musiałem ich odesłać do domu. Fajka w gębie, piwko w rękawie i robota szła, po ch...ju.
Napiszę Ci tak.
Miałem kolejnych fachowców, którzy robili mi altanę dostawioną do domu. Jej długość to 10 metrów, szerokość 4 metry. Cztery słupy, dachu było 45 metrów kwadratowych. Zrobili konstrukcję, pokryli dach, wstawili drzwi, dwa okna i całość obili deską szalunkową. Ja tylko to pomalowałem drewnochronem.
Sama robocizna mnie kosztowała 1800 zł. Materiałów nie liczę, bo miałem zapas, po budowie domu.
Tak więc widzisz, masz porównanie. Zostałeś oskubany.
Na górę

Postautor: Gość » 17 lut 2015, o 17:58

znajomi są dobrzy przy piwie ale żadnych razem interesów , jak nie zapłacisz mu tyle co śpiewał - a nie powinieneś - to masz już wroga . Ale na takiego to się sika ciepłym moczem bo to oszust
Na górę

Postautor: Gość » 17 lut 2015, o 22:36

Gość pisze:Witam mam pytanie fachowiec zrobił wiatę(zadaszenie)pod 1 samochód dołączona do domu na dwa słupki ma 4m szerokość 5m długość czyli 4x5 wychodzi że ma 20m2 tak czy zle liczę bez scian no i dach zrobiony położona blachodach na dach dwuspadowy wiadomo ale o co mi chodzi ja tam nie wiem jakie są ceny za robociznę ale fachowiec powiedział że należy się za zrobienie tej wiaty 2400 czy to rozsadna cena za robociznę proszę podpowiedzcie bo jak dla mnie to za dużo (dodam ze to znajomy i miał policzyc nie drogo) dlatego może ktoś robił już taka wiatę albo się orientuje mniej wiecej w cenie czy cenach proszę o pomoc dzieki z góry.


Może Cię nie oskubał bo w sumie mała ta wiata nie jest (dach 2 spadowy ) ale na bank jak dla znajomego nie policzył więc wdzięczny nie masz być za co - ogólnie to Ci fachowcy liczą nie od roboty tylko patrzą ile Ty masz kasy i jak uważają że Ci za łatwo pieniądze przychodzą to możesz zapłacić i 2 razy więcej niż inni - chore to ale niestety prawdziwe - tak ma przyszłość zanim uzgodnisz robotę zawsze zapytaj ile to będzie kosztowało (zawsze wtedy zapłacisz 20-30% mniej niż robiąc bez tej wiedzy )
Na górę

Postautor: Gość » 18 lut 2015, o 08:48

Jeżeli konstrukcja 2u spadowa to sama więźba ok 300/600 zł zależy od FAFOFCA :idea: a nawet 800

-krycie blachą 4#5 obrys a dach to 4#3.5 * 4#3.5 ok30m*
(dlaczego 3.5 ,"płaszcząc" dach wyjdzie nie5m dł tylko7/8m) za pokrycie to też 300do 1000 zależy od FAFOFCA

-Jeżeli była robiona obróbka 10do13 zł za m 7*8 /56 to następne 560/730

PS
- tani fachowiec // 300+300+600 ok 1200 (+-200zl)
-DROGI ZNAJOMY FAFOWIEC // 600+1000+730 OK2330 (+-200zl)


wniosek MASZ BARDZO DROGIEGO ZNAJOMEGO NIE POLECAM za pół tej kasy spoko byś się wyrobił

Miłych przemyśleń listy znajomych :shock: :shock: :shock:
Na górę

Postautor: Gość » 18 lut 2015, o 12:07

autor
-Jeżeli była robiona obróbka 10do13 zł za m 7*8 /56 to następne 560/730
mały błąd 7+8mb.
wyjdzie max.ok200zł
CO NIE ZMIENIA FAKTU ŻE znajomy CIĘ ORŻNĄ NA JAKIEGOŚ 1000 TYŚAKA
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”