Skrzyżowanie Kościuszki-Żwirki i Wigury

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 15 gru 2019, o 17:44

już się zaczęły te SWIĘTA.
Na górę

Postautor: Autor » 28 lis 2020, o 08:29

Pozdrawiam niemile wszystkich siadających bezczelnie na zderzaku pojazdu poprzedzającego , który wjeżdża na rondo Kościuszki/Żwirki. Nie zliczę już ile razy wjeżdżam na to rondo przepuszczając pojazd , który znalazł się na nim dosłownie sekundę wcześniej a na jego tylnym zderzaku siada pseudo szeryf cwaniak , udający że ma pierwszeństwo bo on przecież już w ruchu okrężnym. Aby tego było mało jeszcze mocno zbulwersowany/a że zostaje mu/jej zwrócona uwaga.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2020, o 08:46

To jestem ja i o co ci chodzi? Kto łamie przepis, ten który jest w ruchu okrężnym, czy ten który się do niego włącza. Opamiętaj się, bo jesteś potencjalnym piratem drogowym.
Na górę

Postautor: Autor » 28 lis 2020, o 14:30

Hehe , no dobry żart .
Wiesz kto łamie przepis? Spójrz w lustro to się dowiesz w takim razie. Jeśli pojazd dojeżdżając do ronda przejeżdża przez przejście dla pieszych ale kierowca jego widzi że z lewej strony ktoś ułamek sekundy wcześniej włączył się w ruch okrężny , to ustępuje mu pierwszeństwa po czym sam włącza się ruchu. Jednak jeśli wykorzystując sytuację że pojazd przed tobą zostaje kulturalnie przepuszczony nawet nie zamierzasz hamować, siadając mu na zderzak , automatycznie to ty stajesz się potencjalnym zagrożeniem , tudzież piratem ,ponieważ bezczelnie wjeżdżasz przed maskę pojazdowi z prawej udając ze to ty tu masz pierwszeństwo bo przecież jesteś w ruchu okrężnym. Gdyby stał radiowóz przy myjni , panowie widzieli by dokladnie kto po kolei i w jaki sposób wjeżdża na rondo, po czym zobaczyłbyś lizak , który studzi twoje pirackie zapędy. Tyle w temacie cwaniaczku.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2020, o 14:40

To rozwiąznie z rondem jakieś jest ale dalej niestety jest nerwowo.Teraz to nie problem bo szkoła nieczynna i samochodów mniej.
Jednakowoż myślę,że to szczyt możliwośći i tak zostanie.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2020, o 15:45

Autor pisze:
> Hehe , no dobry żart .
> Wiesz kto łamie przepis? Spójrz w lustro to się dowiesz w takim razie.
> Jeśli pojazd dojeżdżając do ronda przejeżdża przez przejście dla pieszych
> ale kierowca jego widzi że z lewej strony ktoś ułamek sekundy wcześniej
> włączył się w ruch okrężny , to ustępuje mu pierwszeństwa po czym sam
> włącza się ruchu. Jednak jeśli wykorzystując sytuację że pojazd przed tobą
> zostaje kulturalnie przepuszczony nawet nie zamierzasz hamować, siadając mu
> na zderzak , automatycznie to ty stajesz się potencjalnym zagrożeniem ,
> tudzież piratem ,ponieważ bezczelnie wjeżdżasz przed maskę pojazdowi z
> prawej udając ze to ty tu masz pierwszeństwo bo przecież jesteś w ruchu
> okrężnym. Gdyby stał radiowóz przy myjni , panowie widzieli by dokladnie
> kto po kolei i w jaki sposób wjeżdża na rondo, po czym zobaczyłbyś lizak ,
> który studzi twoje pirackie zapędy. Tyle w temacie cwaniaczku.
Jestem z drogówki, daj nam dane osobowe, a mandacik dostaniesz do łapki i skierowanie na ponowny kurs.
Na górę

Postautor: Autor » 28 lis 2020, o 17:09

Tak jasne , i co jeszcze 😁
"Mandacik"? "Łapka"? Zabawne 😁
Samochodzik, drogóweczka , rondeczko , przepisiki, kodeksik i skończona szkółka. Rewelacyjka.
Na górę

Postautor: Gość » 30 lis 2020, o 08:28

No niestety. Zasadą tego ronda jest kto pierwszy ten lepszy. Wystarczyłoby zdjąć znaki ustąp pierwszeństwa i byłaby zasada prawej ręki. I by się zaczęło gdy niektórzy mieliby problem która to prawa ręka.
Na górę

Postautor: Gość » 1 gru 2020, o 20:29

Jak śnieg popada będzie niewesoło. Teraz wyrywni wyhamują.Potem sie zobaczy.
Na górę

Postautor: COV_FAKE » 3 gru 2020, o 12:15

Jak śnieg popada będzie niewesoło. Teraz wyrywni wyhamują.Potem sie zobaczy.
oby nie na swoim zderzaku
Na górę

Postautor: Gość » 9 lut 2021, o 16:11

Ronda nie widać.Śniegu po kostki.Wymuszaja pierszeństwo.
Na górę

Postautor: Bombel » 9 lut 2021, o 16:30

Ogólnie to rondo to padaka jakaś, ile to aut już przeleciało na pełnej przez srodek myśląc, że ma pierwszeństwo. Nie zliczę już ludzi którzy nie wiedzą co zrobić, dojeżdzają do ronda pierwsi i puszczają wszystkich! WSZYSTKICH! Nawet tych co dopiero dojezdzają do ronda...a ja musze kisnąć za takim przestraszonym człowieczkiem..... Zróbcie tam normalne skrzyżowanie, światła, skrzyżowanie równorzędne! Nie wiem, progi na pasach z każdej strony żeby idioci na pełnej nie wpadali na to rondo bo kiedyś ktoś zginie.
Na górę

Postautor: COV_FAKE » 9 lut 2021, o 19:36

Ogólnie to rondo to padaka jakaś, ile to aut już przeleciało na pełnej przez srodek myśląc, że ma pierwszeństwo. Nie zliczę już ludzi którzy nie wiedzą co zrobić, dojeżdzają do ronda pierwsi i puszczają wszystkich! WSZYSTKICH! Nawet tych co dopiero dojezdzają do ronda...a ja musze kisnąć za takim przestraszonym człowieczkiem..... Zróbcie tam normalne skrzyżowanie, światła, skrzyżowanie równorzędne! Nie wiem, progi na pasach z każdej strony żeby idioci na pełnej nie wpadali na to rondo bo kiedyś ktoś zginie.
No ale to padaka nie z ronda tylko z ludzi. Przynajmniej w tym pierwszy przypadku. Jak to "myśleli". Właśnie nie myśleli i nie patrzyli na znak ustąp pierwszeństwa.

Drugi przypadek to brak doświadczenia. Trzeba by zabrać znaki ustąp i byłaby zasada prawej ręki. Ale zaraz pewnie problem która prawa ręka...
Na górę

Postautor: Gość » 9 lut 2021, o 23:15

Przepisy trzeba tak tworzyć by były zrozumiałe dla najgłupszego w społeczeństwie.
Rozwiazania musza byc proste jak to tylko możliwe.To naczelna dewiza sprawnej i idealnej komunikacji.
Prostota jest szczytem wyrafinowania jak powiedział wielki mistrz.
Na górę

Postautor: Gość » 10 lut 2021, o 05:15

W Anglii czy Francji są ronda które tworzy namalowane kółko. I tam dają radę
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”