Ceny starych domów na sprzedaż

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 16 lis 2013, o 20:17

Czyli uważacie,że za kilka lat miasto takie jak Tomaszów wyludni się jak podobne w byłym DDR i domy będzie można kupić za 20% ich realnej- materialnej wartości?
Na górę

Postautor: Gość » 16 lis 2013, o 22:09

Gość pisze:Czyli uważacie,że za kilka lat miasto takie jak Tomaszów wyludni się jak podobne w byłym DDR i domy będzie można kupić za 20% ich realnej- materialnej wartości?


ta za darmo będą rozdawać, Natura nie lubi próżni nie Polacy to Chińczycy zaludnią te ziemie im się będzie opłacało . Ziemia też nie będzie leżeć odłogiem .
Na górę

Postautor: Gość » 17 lis 2013, o 12:36

Wystarczyłoby zwykłe pytanie ile kosztuje wybudowanie domu. Przecież ci co to zrobili chętnie by odpowiedzieli. Po co te złośliwości wobec sprzedających, po co ten sarkazm wobec kupujących.

Gość się zachowuje jakby amerykę odkrył a wszyscy inni są głupi.To jest wolny rynek. Nikt mi nie broni wystawić cenę jaką chcę. Kiedyś sprzedawałem mieszkanie to po pierwszych słowach: a kto to Panu za tą cenę kupi wyłączałem telefon.Sprzedałem za tyle ile chciałem. Wszystko zależy od determinacji sprzedającego. Inaczej jest jak ktoś musi sprzedać za każdą cenę.To jest gra.
Na górę

Postautor: Gość » 17 lis 2013, o 12:56

Gość pisze:Wystarczyłoby zwykłe pytanie ile kosztuje wybudowanie domu. Przecież ci co to zrobili chętnie by odpowiedzieli. Po co te złośliwości wobec sprzedających, po co ten sarkazm wobec kupujących.

Gość się zachowuje jakby amerykę odkrył a wszyscy inni są głupi.To jest wolny rynek. Nikt mi nie broni wystawić cenę jaką chcę. Kiedyś sprzedawałem mieszkanie to po pierwszych słowach: a kto to Panu za tą cenę kupi wyłączałem telefon.Sprzedałem za tyle ile chciałem. Wszystko zależy od determinacji sprzedającego. Inaczej jest jak ktoś musi sprzedać za każdą cenę.To jest gra.


rzeczowo i realistycznie
Na górę

Postautor: Gość » 17 lis 2013, o 12:59

Co prawda to fakt, jednak jedynymi którzy realnie mogliby tu cokolwiek zasiedlać są Ukraińcy. Na razie nie ogarnęli jeszcze tego co mają u siebie. Oczywiście aby ktokolwiek się tutaj przeniósł musi widzieć w tym jakiś sens, np perspektywę pracy umożliwiającej godne życie. Jak z tym jest w Tomaszowie wszyscy dobrze wiedzą. W perspektywie 10-15 lat ceny nieruchomości zjadą w Tomaszowie drastycznie z powodu zapaści demograficznej. Na obecną chwilę odpływ z tego miasta ludzi młodych jest w dalszym ciągu na wysokim poziomie. Wiele osób siedzi za granicą i zakupiło nieruchomości inwestycyjnie (licząc że ceny będą rosły do kosmicznych rozmiarów, lub pod wynajem dla studentów KUL). Na dzień dzisiejszy obrót nieruchomościami trzyma jedynie kredyt który jest jeszcze jako tako dostępny.
Nie zapominajmy jednak o rekomendacji S wydanej w tym roku przez Komisję Nadzoru Finansowego....w kolejnych latach poziom wkładu własnego niezbędnego do uzyskania kredytu będzie sukcesywnie rósł do 20%. To odbije się niewątpliwie na cenach domów w całej Polsce, w mniejszym stopniu dotknie mieszkań w blokach które ratuje program Mieszkanie dla Młodych (obawiam się że w Tomaszowie ten amortyzujący wpływ będzie mniejszy ze względu na dogorywający KUL który był sporym animatorem podwyżek)
W wielu domach mieszkają rodzice których dzieci żyją na stałe w dużych miastach bądź za granicą. Ci ludzie po śmierci swoich rodziców na pewno tutaj nie wrócą. W poprzednich latach Tomaszów demograficznie był ratowany przez okoliczne wioski (ubytek wyjeżdzających kompensowany był przez osoby przenoszące się do miasta ze wsi plus parę okazjonalnych akcji takich jak przenosiny celników z zachodnich granic). Obawiam się, że ten zasób ludzi którzy ratowali demografię wyczerpuje się głównie za sprawą pracy za granicą i ogólnej tendencji wyludniania się wsi w Polsce.
To jest zaledwie kilka kwestii które w nadchodzących latach nie tylko w Tomaszowie przekłują balon cen na nieruchomościach. Jedynym ratunkiem byłoby rozpoczęcie rozdawnictwa kredytów na skalę przewyższającą to co było w latach 2004-20010. Sęk w tym, że takie zabawy kończą się tak jak w Hiszpanii co możemy od jakiegoś czasu obserwować (załamanie rynku nieruchomości a pozniej gospodarki kraju). Przy skali zadłużenia Polski nie ma szans żeby jakikolwiek rząd do tego dopuścił więc o lewarze kredytowym powoli możemy zapominać.
Wnioski każdy może wyciągnąć sobie sam. Klocki z eternitem o wskaźnikach energetycznych nie łąpiących się w jakichkolwiek skalach niewątpliwi będą hitem nadchodzących lat :D
Na górę

Postautor: someczka » 4 gru 2013, o 15:23

Jeśli interesuje Was wzięcie kredytu hipotecznego warto skorzystać z przydatnych narzędzi, które dostępne są w sieci. Takim jest na przykład kalkulator kredytu hipotecznego - dzięki niemu można łatwo wyliczyć na jaki kredyt będzie nas stać. I wybrać się wtedy dopiero do banku.
Na górę

Postautor: Grundzia » 4 gru 2013, o 16:53

Warto pytać w bankach i negocjować warunki.
Na górę

Postautor: marcinek » 5 gru 2013, o 08:13

Jest mnóstwo tego typu narzędzi. Wspomniałeś tylko jedno. A prawda jest taka, że każda z tych aplikacji kalkulatora dostępna na stronach pokazuje ciut inny wynik. Pewnie chodzi o szybkość aktualizacji tego co banki mają dokładnie w warunkach zapisane (oprocentowanie, marża, prowizja). Warto z paru źródeł brać informacje chociażby system comperii

http://www.porownaniekredytowhipotecznych.com.pl/
http://www.ehipoteka.com.pl/
http://www.comperialead.pl/

A najlepiej w kredyt się nie pchać. Chętnie bym każdemu odradził ale jak tu żyć bez kredytów.
Na górę

Postautor: herdeg » 24 mar 2016, o 08:06

Jeśli mowa o konkretnych projektach to radzę iść w takim kierunku - http://archon.pl/
Jednak generalnie wszystko tutaj zależy od tego, czy posiadacie wystarczający budżet, bo każda nieruchomość jest inna, stawia inne oczekiwania...
Musicie mieć sporą działkę. Dysponujecie taką?
Na górę

Postautor: mar89 » 16 sty 2017, o 20:24

Świetne projekty mają też tutaj https://www.extradom.pl/ Pod każdym projektem macie podane też kosztorysy do ogólnego wglądu, więc będziecie od razu wiedzieć na jakie finanse musicie się przygotować.
Na górę

Postautor: Henka744 » 17 sty 2017, o 15:21

Sama stałam przed taką decyzją.Przekalkulowałam wszystko i bardzie mi się opłacało wybudować nowy domu niż kupić stary dom.
Buduje DOM ZA1-67 z dom.pl.
Jak na razie wydałam na budowę około 90 tys a mam juz okna:D
Na górę

Postautor: olga29 » 2 kwie 2017, o 23:12

Tutaj http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/ warto sobie zerknąć, jeśli potrzeba wam pieniędzy na zakup nieruchomości. Jest tam wiele cennych informacji i porad finansowych, z których warto skorzystać. Poza tym znajduje się tam również ranking kredytów.
Na górę

Postautor: marcinek » 27 lip 2018, o 16:59

Warto sprawdzić https://www.przelewy24.pl/aktualnosci/w ... ech-brunch ten wywyad o finansach
Na górę

Postautor: Hoper » 18 sie 2018, o 07:34

Tomaszów to tanie budynki.nie przesadzajcie
Na górę

Postautor: Gość » 18 sie 2018, o 08:16

Sama stałam przed taką decyzją.Przekalkulowałam wszystko i bardzie mi się opłacało wybudować nowy domu niż kupić stary dom.
Buduje DOM ZA1-67 z dom.pl.
Jak na razie wydałam na budowę około 90 tys a mam juz okna:D
Tylko tyle, to gospodarczy....?
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”