Kler w Polsce III

Wszelkie sprawy związane z Tomaszowem i jego okolicami.

Re: Kler w Polsce III

Postautor: Gość » 13 sty 2018, o 18:15

jeżeli Polska jest w większości katolicka to jest to jedna z najgorszych religii bądz pastuchy prowadzą na manowce bezmyślne owieczki . Nigdy jak pamiętam społeczeństwo nie było tak podzielone i nienawistne względem siebie , szczególnie że podział eskaluje w najlepsze pod rządami ,, katolickiej '' partii która to z bogiem na ustach i nahajką w ręku . Zwolennicy tej partii to prawie 100% ,,katolików ''
Aj " amen" czy twój zawód jest związany z polityką?

Mówię Ci nie idź tą drogą....zajmij się łapaniem bandytów większa korzyść dla społeczeństwa...zajmij się pedofilami w sutannach by ich wykluczyć z posługi kapłańskie i kontaktu z małoletnimi.
Ten podział widać dzisiaj na po stronie opozycji... Nie można mieć fobii na punkcie Pisu i Kościoła.... My znieslismy 8 lat rządów PO-PSL. Wola większości była aby wygrało Prawo i Sprawiedliwość

Postautor: Gość » 13 sty 2018, o 23:24

No proszę, jakie wrażliwe sumienie ma katoliczka. A gdzie Pani była dotąd przez te wszystkie lata ? Dlaczego to sumienie nie ruszyło Panią wcześniej ? Nie wiedziała Pani, że kapłani gwałcą dzieci ? Nie wierzyła Pani w to ? Już od wielu lat, także na tym forum pisano o tym, podano setki przykładów. I co ? Jak Pani zareagowała na to ? Co zrobiła ? Protestowała Pani przeciwko tym czynom ? Podpisywała petycje czy wysyłała choćby maile do biskupów z żądaniem zaprzestania ukrywania pedofilów w sutannach przed wymiarem sprawiedliwości, z żądaniem ukarania ich ? Ja podpisywałem takie petycje, wysyłałem maile ( co prawda, bez żadnej odpowiedzi ze strony biskupów, ale na to i tak raczej nie liczyłem ), protestowałem na tym forum. Pani głosu protestu na tym forum sobie nie przypominam. Jakie ma Pani wobec tego moralne prawo mówić mi teraz, że ten złośliwy uśmiech obraża te dzieci ? Ten złośliwy uśmiech jest wobec takich, jak Pani. Jakim trzeba być zmanipulowanym człowiekiem, jakie mieć nieczułe i zimne sumienie, aby przez te wszystkie lata udawać, że są to tylko oszczerstwa i kłamstwa wobec bogobojnych kapłanów ?
Słuchaj nigdy nie powiedziałam że to są oszczerstwa wobec księży pedofilów .. Jeśli są dowody to powinna być kara. To jest delikatna sprawa dla psychiatrów seksuologa i psychologa.

Tak samo można powiedzieć że gdzie były organy ścigania-dlaczego Policja i Prokuratura nie przeswietlily tych księży pedofilów tylko pozwoliły na opuszczenie kraju przez pedofilów w sutannie Nie wysłali listu gończego. Od ścigania przestępcow jest Policja i Prokuratura. Wyobrazasz sobie że prosty zwykły moher ściga po kraju księży pedofilów. Ja pracuje w opiece. Nie mam takich środków i możliwości aby ścigać realnie pedofilów. Gdybym była policjantka było by inaczej Ale nigdy nie będę. :roll:
Ot, jak katoliczka się wije. Gdzie ja Pani każę ścigać pedofilów w sutannach jak policjantka ? Pytam tylko, w jaki sposób Pani protestowała dotychczas przeciwko ukrywaniu ich przed wymiarem sprawiedliwości ? W żaden sposób. Nawet posta nie chciało się napisać z napiętnowaniem ich czynów. Fałsz, obłuda i zakłamanie.

Postautor: Gość » 14 sty 2018, o 00:24

A co Ty zrobiłeś oprócz pisania do biskupów... dlaczego nie interweniowales u organów ścigania... ja nie znam żadnego pedofila wśród kleru osobiscie ... dlaczego pozwoliles jeśli wiedziales o przypadkach pedofilów wśród kleru zeby Ci księża bezkarnie byli przenoszeni na inne parafie lub zagranice... Nic nie zrobiłeś w tej sprawie u ogranow ściga... pewnie bezczynnie czytałeś o przypadkach pedofilów i wstawiales tu posty kolejne. Taka to jest twoją odwaga cywilna ktora konczy się na pisaniulistow do biskupa....panie policjancie jak się domyślam????? A i znajdź mój post wśród adresów ip w którym bronię księży pedofilów....przeczytam z uwagą i przemyśle :evil: :idea:

Taki to jest obraz policji za rządów PO-PSL... I wiesz jak wyglądala moja interwencja wobec przemocy-a tak że oskarżyl mnie Policjant o tworzenie fałszywych pomówień. Nigdy mu tego nie wybacze i nie zapomne... że Policja jest silna wobec słabych Ale slaba wobec silnych. Tak działała Policja wobec zwolenników PO... :evil: :idea:

Postautor: Gość » 14 sty 2018, o 11:37

przeczytaj te słowa ament i zgadnij kto mógł je napisać..... :idea: :P

''W ostatnich dniach w Polsce toczył i toczy się spór o aborcję. W w wyniku tego sporu udało się odrzucić projekt (a ściślej nie skierować do prac komisji) dopuszczający złagodzenie obecnej ustawy. Doszło przy tym do porażki opozycji. W politykę nie wchodzę, w sprawie życia nie mogę i nie chcę mieć innego zdania jak każdy człowiek, który wie, że życie zaczyna się w momencie poczęcia i trwa do naturalnej śmierci. Jest jedna rzecz, która mnie strasznie wkurza przy okazji tej debaty - ze zwycięstwa w obronie najsłabszych i bezbronnych spora część ludzi zrobiła sobie argument by dowalić tym, po drugiej stronie. By ich dobić, upokorzyć, pokazać jak są głupi. I to w dodatku używając do tego takiej sprawy. Jest jedna rzecz, której nie zrozumiem u ludzi wierzących - postawy dążącej do upokorzenia drugiego. Postawy w której trzeba wyśmiać, poniżyć, upokorzyć. Po co? By poczuć się lepiej? By drugi nie był już zagrożeniem? A nawet jeśli druga strona robi tak samo - czy mam odpowiadać oko za oko? Tak mamy żyć?
Chyba zaczynam rozumieć słowa ks. Jerzego, który mówił -
Módlmy się abyśmy byli wolni od lęku, zastraszania a przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy".

Postautor: Gość » 14 sty 2018, o 11:53

jakie to jest aktualne do tego forum.... :roll:

Postautor: Gość » 14 sty 2018, o 12:10

A co Ty zrobiłeś oprócz pisania do biskupów... dlaczego nie interweniowales u organów ścigania... ja nie znam żadnego pedofila wśród kleru osobiscie ... dlaczego pozwoliles jeśli wiedziales o przypadkach pedofilów wśród kleru zeby Ci księża bezkarnie byli przenoszeni na inne parafie lub zagranice... Nic nie zrobiłeś w tej sprawie u ogranow ściga... pewnie bezczynnie czytałeś o przypadkach pedofilów i wstawiales tu posty kolejne. Taka to jest twoją odwaga cywilna ktora konczy się na pisaniulistow do biskupa....panie policjancie jak się domyślam????? A i znajdź mój post wśród adresów ip w którym bronię księży pedofilów....przeczytam z uwagą i przemyśle :evil: :idea:

Taki to jest obraz policji za rządów PO-PSL... I wiesz jak wyglądala moja interwencja wobec przemocy-a tak że oskarżyl mnie Policjant o tworzenie fałszywych pomówień. Nigdy mu tego nie wybacze i nie zapomne... że Policja jest silna wobec słabych Ale slaba wobec silnych. Tak działała Policja wobec zwolenników PO... :evil: :idea:
Osobiście nie byłem świadkiem takich czynów, więc nie mogłem zgłosić doniesienia do organów ścigania. Tak, czytałem tylko o tym i zareagowałem, tak jak tylko mogłem w takiej sytuacji, upubliczniając te informacje o pedofilstwie kleru, o ukrywaniu ich przestępstw przez hierarchów kościelnych i o dwulicowych katolikach, nie tylko chowających głowę w piasek ale atakujących ludzi, takich jak ja i usprawiedliwiających tych pedofilii. Nie milczałem a alarmowałem opinię publiczną i naciskałem moimi mailami biskupów, aby zamiast chronić tych pedofili zaczęli chronić dzieci przed nimi. Gdybyś miała choć minimum zwykłej ludzkiej przyzwoitości, nie atakowałabyś takich jak ja a zrobiłabyś swój katolicki rachunek sumienia w tym temacie. Nie wycieraj też sobie teraz gęby zgwałconymi dzieci, jesteś niewiele lepsza od gwałcicieli w sutannach.

Postautor: Gość » 14 sty 2018, o 12:29

Pytania do katoliczki-obłudniczki :

1. Czy będziesz domagała się od swoich kapłanów, biskupów informacji, czy i gdzie w Twojej parafii albo diecezji są księżą
skazani za pedofilię ?
2. Czy będziesz domagała się od władz państwowych, aby rejestr pedofilów zawierał dane także pedofilów w sutannach ?
3. Czy masz zamiar wspomagać ofiary kościelnych pedofilów, choćby w formie przekazania im 1 % na Fundację
Nie Lękajmy się ?
4. Czy będziesz domagała się, aby Twój kościół wypłacił ofiarom pedofilów w sutannach odszkodowania za ukrywanie przez
tą instytucję tych przestępstw ?
5. Co w ogóle chcesz zrobić, aby przeciwdziałać dalszemu ukrywaniu pedofilów wśród kleru ?

Postautor: Gość » 14 sty 2018, o 12:41

Ty też mnie atakujesz...I co mam Ci powiedzieć ... przesadzasz człowieku... mogę Cię podać o znieważenie publicznie za to ostatnie zdanie...ze mnie porownujesz do pedofilów w sutannach...Ale to jest " modne " na topie atakowanie Całego Kościoła... ze cały " Kościół jest zepsuty ze wszyscy księża to pedofile" Ile jest tych przypadków pedofilów....za bezkarność tych pedofilów odpowiedzialni są w organach ścigania....którzy nie ścigają pedofilów wśród kleru w należyty sposób...Nie podając do rejestru przestępcow seksualnych skazanych księży Ministerstwo Sprawiedliwości strzelilo sobie w kolano. Krytyka konstruktywna jest dobra...Ale wy ateisci wykorzystujecie te przypadki pedofilów wśród kleru do ataku na cały Kościół.

Postautor: Gość » 14 sty 2018, o 12:46

Skandal w Kościele! Gwałcił dzieci w stowarzyszeniu grozy

Założyciel istniejącego od 46 lat katolickiego stowarzyszenia okazał się pedofilem i usłyszał zarzuty.

Kolejny skandal pedofilski w kościele katolickim! Luis Fernando Figari (71 l.), założyciel Stowarzyszenia Życia Chrześcijańskiego w Peru, okazał się pedofilem. Figari latami znęcał się psychicznie i fizycznie nad podopiecznymi. Usłyszał prokuratorskie zarzuty pedofilii. Władze kościelne apelują do byłych i obecnych członków stowarzyszenia o składanie zeznań.

Włoski dziennik „Il Messagero” nazywa peruwiańską organizację Stowarzyszeniem Grozy. Watykan wprowadził w działającej od 46 lat organizacji zarząd komisaryczny. A to wszystko na kilka dni przed pielgrzymką papieża Franciszka (82 l.) do Peru!

http://www.se.pl/wiadomosci/swiat/skand ... 35583.html

Zakon Ojców Pedofilów działa dalej przy milczącej zgodzie wiernych ...

Postautor: Gość » 14 sty 2018, o 12:51

Puścili wolno księdza pedofila! Skandal w Lubuskiem

Miesiącami molestował swoich podopiecznych, a jednemu z nich, 15-letniemu wychowankowi domu dziecka, którego sobie upatrzył do miłosnych igraszek, Daniel Ł., ksiądz katecheta ze Skwierzyny w Lubuskiem, przesłał fotkę członka! Teraz w ramach dobrowolnego poddania się karze zafundował sobie rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. I sąd się do tego przychylił!

Ojciec Daniel Ł. uważany był w swej parafii za wzorowego duszpasterza. Ze szczególnym oddaniem poświęcał się pracy z dziećmi i młodzieżą. Prawdziwy więc szok przeżyła dyrektorka miejscowego domu dziecka, kiedy w styczniu niespełna 15-letni wychowanek tej instytucji zgłosił jej, że ksiądz właśnie przesłał mu zdjęcie... penisa. Sprawa trafiła na policję. Kryminalni zarekwirowali laptop duszpasterza, a w nim m.in. zdjęcia obcujących płciowo chłopców, ale też fotografię prawdopodobnie księżowskiego członka.

Śledczy bardzo szybko odkryli, że ksiądz od dłuższego czasu wykorzystywał pozycję katechety, aby nękać swych podopiecznych, a jednego z nich wprost nakłaniać do seksu. Biegli powołani przez prokuratora jednoznacznie orzekli, że psychika duchownego zmierza w kierunku kontaktów pedofilskich z chłopcami. Dowody mieli tak mocne, że Daniel Ł. przyznał się do winy, a potem wystąpił z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze. Swe odrażające czyny wycenił na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. I prokurator, a potem sąd się do tego przychylili! Co zrobią przełożeni księdza, jeszcze nie wiadomo, na razie pedofil zażywa wolności, na dokładkę w budzącej zaufanie sutannie.

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/pusc ... 26020.html

Czekam na słowa superkatolików, że jest to kolejny atak na nich i na ich kościół. Oni sami nie mają sobie nic do zarzucenia w tym temacie. Uspokajacie dalej swoje sumienia ...

Postautor: Gość » 14 sty 2018, o 13:18

Puścili wolno księdza pedofila! Skandal w Lubuskiem

Miesiącami molestował swoich podopiecznych, a jednemu z nich, 15-letniemu wychowankowi domu dziecka, którego sobie upatrzył do miłosnych igraszek, Daniel Ł., ksiądz katecheta ze Skwierzyny w Lubuskiem, przesłał fotkę członka! Teraz w ramach dobrowolnego poddania się karze zafundował sobie rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. I sąd się do tego przychylił!

Ojciec Daniel Ł. uważany był w swej parafii za wzorowego duszpasterza. Ze szczególnym oddaniem poświęcał się pracy z dziećmi i młodzieżą. Prawdziwy więc szok przeżyła dyrektorka miejscowego domu dziecka, kiedy w styczniu niespełna 15-letni wychowanek tej instytucji zgłosił jej, że ksiądz właśnie przesłał mu zdjęcie... penisa. Sprawa trafiła na policję. Kryminalni zarekwirowali laptop duszpasterza, a w nim m.in. zdjęcia obcujących płciowo chłopców, ale też fotografię prawdopodobnie księżowskiego członka.

Śledczy bardzo szybko odkryli, że ksiądz od dłuższego czasu wykorzystywał pozycję katechety, aby nękać swych podopiecznych, a jednego z nich wprost nakłaniać do seksu. Biegli powołani przez prokuratora jednoznacznie orzekli, że psychika duchownego zmierza w kierunku kontaktów pedofilskich z chłopcami. Dowody mieli tak mocne, że Daniel Ł. przyznał się do winy, a potem wystąpił z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze. Swe odrażające czyny wycenił na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. I prokurator, a potem sąd się do tego przychylili! Co zrobią przełożeni księdza, jeszcze nie wiadomo, na razie pedofil zażywa wolności, na dokładkę w budzącej zaufanie sutannie.

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/pusc ... 26020.html

Czekam na słowa superkatolików, że jest to kolejny atak na nich i na ich kościół. Oni sami nie mają sobie nic do zarzucenia w tym temacie. Uspokajacie dalej swoje sumienia ...
stwórz projekt ustawy zaostrzajacy kary dla pedofilów. Zbierzemy 100 tyś.podpisow. te bestie w postaci pedofilów powinny być trzymane w tym samym Ośrodku co ten Trynkiewicz. Posłowie zajmują się projektami dotyczącymi aborcji A nie zajmą się bezpieczeństwem zwykłych ludzi... :evil:

Postautor: amen » 14 sty 2018, o 13:29

przeczytaj te słowa ament i zgadnij kto mógł je napisać..... :idea: :P

''W ostatnich dniach w Polsce toczył i toczy się spór o aborcję. W w wyniku tego sporu udało się odrzucić projekt (a ściślej nie skierować do prac komisji) dopuszczający złagodzenie obecnej ustawy. Doszło przy tym do porażki opozycji. W politykę nie wchodzę, w sprawie życia nie mogę i nie chcę mieć innego zdania jak każdy człowiek, który wie, że życie zaczyna się w momencie poczęcia i trwa do naturalnej śmierci. Jest jedna rzecz, która mnie strasznie wkurza przy okazji tej debaty - ze zwycięstwa w obronie najsłabszych i bezbronnych spora część ludzi zrobiła sobie argument by dowalić tym, po drugiej stronie. By ich dobić, upokorzyć, pokazać jak są głupi. I to w dodatku używając do tego takiej sprawy. Jest jedna rzecz, której nie zrozumiem u ludzi wierzących - postawy dążącej do upokorzenia drugiego. Postawy w której trzeba wyśmiać, poniżyć, upokorzyć. Po co? By poczuć się lepiej? By drugi nie był już zagrożeniem? A nawet jeśli druga strona robi tak samo - czy mam odpowiadać oko za oko? Tak mamy żyć?
Chyba zaczynam rozumieć słowa ks. Jerzego, który mówił -
Módlmy się abyśmy byli wolni od lęku, zastraszania a przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy".
stawiam na Kukiza ,bo ma taki styl mówienia i wierzy w boga .
Co do pedofilów w kieckach jest ich % o wiele więcej niż w przekroju społeczeństwa , system kościelny to wymusił i natury nie oszuka . Wiarę przejęła mafia która żyje kosztem wiernych , katolik by określił że wiare przejął szatan . Problem w tym że katolik nie jest logiczny i racjonalny co powoduje jego niezdolnośc do dojscia do takich wniosków , w kościele jest kilkadziesiąt razy więcej zła niż w przeciętnym człowieku .

Postautor: Gość » 14 sty 2018, o 13:43

Nie amen

To nie są słowa Kukiza. To są słowa ksiedza wikariusza z mojej parafii-wpis na fb :roll:

Zrób coś amen by kary dla pedofilów były zaostrzone :roll: by byli izolowani jak Trynkiewicz... :roll:

Postautor: Gość » 14 sty 2018, o 15:28

Polityki instytucji kościelnych wobec skandali seksualnych :

1. Wywieranie presji na ofiary, aby zmusić je do milczenia.

2. Przeszkadzanie w śledztwach, m.in. poprzez ostrzeganie oskarżonych przed organami ścigania.

3. Zaniechanie zgłoszenia informacji o przestępstwie do organów ścigania.

4. Niszczenie dowodów.

5. Przenoszenie oskarżonych duchownych do innych parafii.

6. Przedkładanie prawa kanonicznego nad świeckie.

Czy ktoś zna przykład innej instytucji, organizacji która prowadziłaby taką politykę wobec pedofilów w swoich szeregach ?

Postautor: Gość » 14 sty 2018, o 15:33

Polityki instytucji kościelnych wobec skandali seksualnych :

1. Wywieranie presji na ofiary, aby zmusić je do milczenia.

2. Przeszkadzanie w śledztwach, m.in. poprzez ostrzeganie oskarżonych przed organami ścigania.

3. Zaniechanie zgłoszenia informacji o przestępstwie do organów ścigania.

4. Niszczenie dowodów.

5. Przenoszenie oskarżonych duchownych do innych parafii.

6. Przedkładanie prawa kanonicznego nad świeckie.

Czy ktoś zna przykład innej instytucji, organizacji która prowadziłaby taką politykę wobec pedofilów w swoich szeregach ?
Może nie pedofilów ale morderców, zlodzieji i bandytów z WSI to Ryży Z Gajowym latami chronili.

Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”