buty profilaktyczne dla dziecka

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 29 paź 2014, o 09:03

A czy jakiegoś ortopedę w Tomaszowie możecie polecić?
Na górę

Postautor: mama » 29 paź 2014, o 09:20

Gość pisze:Michał Latalski, naprawdę mogę polecić.


Bardzo proszę o informację gdzie przyjmuje ten lekarza no i jaka jest cena za wizytę?
Będę bardzo wdzięczna za informację
Na górę

Postautor: Gość » 29 paź 2014, o 10:55

Myślę, że można użyć Google;)
Na górę

Postautor: Gość » 29 paź 2014, o 22:37

Gość pisze:Myślę, że można użyć Google;)



Myślisz, że w google jest napisane ile bierze za prywatne wizyty?!
Na górę


Postautor: Gość » 3 lis 2014, o 21:48

Byłam na wiosnę u niego, brał 100 zł za wizytę
Na górę

Postautor: Gość » 31 sty 2015, o 09:48

Też polecam Latalskiego, jeżdżę z dzieckiem do niego od 3 lat, buty profilaktyczne kupuję na Kościelnej w Bajce. Pięty się nie koślawią, porządnie usztywniane, ze skóry naturalnej. Cena też znośna 99-139 zł, zależy od fasonu.
Na górę

Postautor: Gigi » 1 lut 2015, o 18:42

Z jakiej firmy są buty w tym sklepie? też potrzebuję kupić dziecku bo wyrasta.
Na górę

Postautor: Gość » 4 lut 2015, o 12:36

Z Mrugały ja kupowałam na jesień, mają też z innej nazwy nie pamiętam. Możesz zadzwonić do sklepu i zapytać.
Na górę

Postautor: Kejt » 5 lut 2015, o 15:12

Odnośnie butów profilaktycznych. U nas w Tomaszowie większość ortopedów zaleca takie buty, czy jeśli dziecko nie ma koślawości może też je nosić?
Na górę

Postautor: Gość » 21 lut 2015, o 22:21

Myślę że może nosić buty profilaktyczne, krzywdy nie zrobisz tym dziecku. Moja dwójka dzieci chodziła w profilaktycznych w przedszkolu. Tylko żeby były dosyć przewiewne i nie na bardzo sztywnej podeszwie.
Na górę

Postautor: Gość » 22 lut 2015, o 15:47

Ja powiem tak ze swoim dzieckiem od urodzenia chodze tu do ortopedy i też ciagle mówia żeby te buty i buty ortopedyczne nosić i że ma koślawość właśnie wieć w czwartek pojechalam do lublina do doktora Latalskiego i co okazalo sie ze zadnych butow nie musi nosic, z nóżkami wszystko jest ok i w normie jak na swój wiek. Doktor przebadał dokładnie mała a nie tu w Tomaszowie badanie wyglada ze przejdź sie kawałek i takie badanie. Więc tutejsi ortopedzi maja jakis monopol na punkcie tych butów. I bez powodu butów ortopedycznych też nie można nosić.
Na górę

Postautor: Gość » 22 lut 2015, o 18:28

Buty ortopedyczne a profilaktyczne to różnica. Profilaktyczne dzieci mogą nosić jak najbardziej nawet te które mają zdrowe stopy, rodzic krzywdy tymi butami nie zrobi dziecku. Są to buciki (najlepiej takie kupić) ze skóry naturalnej które mają odpowiednią wkładkę i usztywnioną piętę. Buty ortopedyczne są robione zazwyczaj pod konkretną wadę postawy czy stopy i pod konkretne dziecko. Buty ortopedyczne są kupowane po konsultacji z ortopedą który wykryje wadę i zaleci jakie buty i wkładki zamówić. Jeśli jeszcze mogę coś dodać odnośnie butów, drażni mnie obsługa w małym sklepiku dziecięcym z butami przy Lwowskiej w Tomaszowie gdzie przyjeżdża pani i niby bada stopy dzieciom a później rodzice kupują u nich wkładki na niby wadę stopy. Powiedziałam o tym lekarzowi z Lublina który powiedział że na tym podeście na którym owa pani bada stopy każdemu dziecku wyjdzie płaskostopie ponieważ małe dzieci nie mają jeszcze całkowicie wykształconych stóp i że to jest zwykłe naciąganie rodziców. Owe wkładki kosztują nie mało bo ok 100 zł, nie dajcie się na to nabrać, lepiej pojechać i wydać na dobrego lekarza. Ja się niestety raz nabrałam, wiadomo dziecku się kupi. Przestrzegam innych rodziców.
Na górę

Postautor: Gość » 22 lut 2015, o 18:34

Nawiasem mowiac tebuty nie maja nic wspolnego ze zdrowymi butami i sa troche lepsze od chinskich.Ciezko tam cos dobrac, wszystko waskie ciasne i bez profilowanej podeszwy.Projektanci butow za 250-300zl chyba nigdy nie widzieli dzieciecej stopy.Czarodziejka dobierajaca wkladki nie bedaca lekarzem no to...Gratuluje mamie odwagi ze przestrzegla innych
Na górę

Postautor: AlkaKa » 22 lut 2015, o 18:41

Jeśli to chodzi o sklep obok baru tanie danie, wejście z boku to ja też kupiłam tam te wkładki, polecała je i robiła całe badanie niby fizjoterapeuta. Dziecku mojemu po tych wkładkach zrobiły się rany na boku stopy bo je ocierały.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”