Jakie Okna Kupić??

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: kent74 » 18 wrz 2017, o 13:34

Wszystko zależy od oczekiwań. Jak ktoś jest zadowolony z pierwszych lepszych okien i nie oczekuje nie wiadomo czego to ma do tego prawo. Ale tak samo mają je ci, którzy wolą mieć porządną stolarkę i są gotowi za nią odpowiednio zapłacić. Na przykład właśnie w nowo budowanych domach.
Na górę

Postautor: Drake » 5 paź 2017, o 15:54

Może mi ktoś w miare prosto wytłumaczyć, które okno będzie lepsze? Rozważam dwa modele: https://oknoplast.com.pl/okna/winergetic-premium/ oraz https://www.drutex.pl/pl/produkty/iglo5-classic.html Nie wiem, jeszcze jak wychodzą cenowo ale te dwa rzuciły mi się w oczy.
Na górę

Postautor: Poulsen » 9 paź 2017, o 10:19

Wystarczy rzucić okiem na parametry. Przenikalność cieplną lepszą ma winergetic premium, profil też (82mm vs 70mm). Myślę że generalnie lepiej by chyba porównać okno Pixel do Iglo Classic 5, są bardizej podobne. Różnicą jest też ruchomy słupek, który jedni kochają, inni nienawidzą - nie wiem po której stronie ty stoisz.
Na górę

Postautor: Loooose » 13 paź 2017, o 09:20

Na korzyść Drutexu na pewno będzie przemawiać cena, ale poza tym to gorsze okna po prostu i nie ma w tym żadnej tajemnicy. Nie mówię, że są złe - trzymają pewien poziom i dla niektórych będą pewnie dobrym wyborem.
Na górę

Postautor: teresa » 31 paź 2017, o 17:21

A co powiecie na okna polskiej firmy Kapica?
Moim zdaniem jakość wykonania to ich jedna z wielu zalet, okna są super.
Prawie połowa produkcji wędruje poza nasze granice.
Dla zainteresowanych - więcej szczegółów na stronie okna opole
Na górę

Postautor: lowczy » 8 lis 2017, o 15:46

Dzień dobry, poszukuję firmy, która przeprowadzi montaż okien wraz z nawiewnikami. Byłem w jednym miejscu jak dotąd i powiedziano mi, że nie ma się tym kto teraz zająć i żebym poszukał gdzie indziej. Nie skomentuję tego, ale może Wy mi pomożecie. Nie spieszę się, zależy mi tylko na tym, żeby robota była wykonana porządnie.
Na górę

Postautor: Ulfast » 13 lis 2017, o 15:16

Salon Prestige znasz? Zamawiałem tam okna rok temu z okładem, nie było żadnych problemów z montażem. w moich oknach nie było nawiewników, ale na pewno mieli w ofercie. Myślę, że spokojnie możesz tam zacząć ;)
Na górę

Postautor: lowczy » 30 lis 2017, o 14:51

Zamówiłem wycenę w tym salonie. Dzięki za informację. Zaproponowali mi też nawiewniki z filtrem antysmogowym. Słyszeliście o tym w ogóle? Bo dla mnie to nowość. To działa tak jak powinno?
Na górę

Postautor: Stola » 2 gru 2017, o 16:36

Najlepi dam stare
Na górę

Postautor: mpire24 » 8 gru 2017, o 23:23

Myślę, że najrozsądniejszym wyborem są okna plastikowe - w porównaniu do okien drewnianych nie wymagają aż takiej konserwacji. Ich duży wybór ma w swojej ofercie Eko Plast, w związku z czym w pierwszej kolejności proponowałbym z nią się skontaktować.
Na górę

Postautor: Ulfast » 12 gru 2017, o 14:45

Te nawiewniki z filtrem to nowość, ale moim zdaniem bardzo fajny pomysł przy okazji. Poczytaj sobie tutaj więcej https://oknoplast.com.pl/nawiewniki-antysmogowe/
Na górę

Postautor: Henio » 13 gru 2017, o 16:46

Zgadzam się, że plastikowe sa lepsze niż drewniane. Znacznie mniej przy nich zachodu. Niedawno wymieniłem stare drewnaine okna na Winergetic Premium od Oknoplast. I jest różnica. Minęło pół roku i przy drewnianych już bym musiał przeprowadzać regulacje, cuda na kiju. A tu mam spokój.
Na górę

Postautor: lowczy » 15 gru 2017, o 16:35

Faktycznie ciekawy pomysł z tymi nawiewnikami. Aż dziw bierze że dopiero teraz ktoś na to wpadł, jak tyle się mówi o smogu od lat.
Na górę

Postautor: Ulfast » 27 gru 2017, o 17:30

Dlatego z miejsca zrobiło się głośno o tym. W niektórych miastach pojawiają się systemy ostrzegające o jakości powietrza, ale co z tego, jak nie było dotąd jak z tym walczyć poza donosami do straży miejskiej na palących śmieciami mieszkańców? Teraz jest jakiś sposób, choć i tak dotyczy tylko części społeczeństwa. Ale lepszy rydz niż nic.
Na górę

Postautor: Nikhi » 22 sty 2018, o 14:21

Zanim te nawiewniki przyniosą faktyczną poprawę, to minie jeszcze sporo czasu. Ale sam fakt, że coś się zaczęło dziać jest ogromną zmianą na lepsze. Może nasze wnuki będę oddychały czystszym powietrzem
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”