Jakie Okna Kupić??

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: udlik » 24 sty 2018, o 15:42

Nieprawda, różnice da się odczuć szczególnie w domu w którym masz nawiewnik. Jeśli filtr faktycznie zbiera 98% PM 10, to bez porównania do okien bez filtra.
Na górę

Postautor: Tomson » 26 sty 2018, o 16:11

Gdzie się da zamówić w ogóle te nawiewniki? Na stronie nie widze informacji o tym.
Na górę

Postautor: udlik » 29 sty 2018, o 12:19

W dowolnym salonie Oknoplastu - https://oknoplast.com.pl/znajdz-salon/ Masz tam listę adresów albo wybierz z mapki :)
Na górę

Postautor: Tomson » 19 lut 2018, o 14:12

Skontaktowałem sięz salonem który mam najbliżej i faktycznie powiedzieli, że można to u nich załatwić, dzięki ;) Zastanawiam się tylko, czy jest sens jeszcze w tym roku to robić. Zima się kończy powoli.
Na górę

Postautor: Mirek » 21 lut 2018, o 09:34

Ale się uczepiliście oknoplastu, nie powiem żeby okna były złe, ale szału nie ma zawiasów nie urywa, oknoplast produkuje na profilach aluplasta i veki, tyle że cena ich okien składa się z dwóch rzeczy :
Cena = cena okna + rozbuchana reklama
Inne firmy natomiast oferują :
a. niższą cenę
b. również wysoką jakość
c. lepsze okucia (winkhaus, roto)
Wniosek jest jeden, jeżeli chcesz kupić naprawdę dobre okna, zainwestuj w vekę na dobrych okuciach, ale kup okna a nie ukryte dodatki (marka producenta itp.)
PS w przypadku niektórych profili oknoplastu zamontowanie rolet wewnętrznych itp. graniczy z cudem
pozdrawiam
Na górę

Postautor: udlik » 21 lut 2018, o 14:23

Podałeś trzy argumenty (a,b,c) z czego dwa są frazesem, a trzeci nieprawdą. Niższa cena - być może, w porównaniu z czym? Równie wysoka jakość - znów: być może, choć wciąż jest to bardzo niekonkretne. A trzeci argument - podajesz, że inne firmy oferują lepsze okucia, na przykład Winkhaus.

No to proszę:
- Oknoplast Winergetic Premium - okucie Winkhaus ProLight
- Oknoplast Prolux / Pixel - niewidoczne zawiasy Winkhaus Prolight Select

Zdaję sobie sprawę, że Oknoplast nie należy do najtańszych firm i każdy kto temat okien choć trochę liznął o tym wie, ale na tę cenę składa się znacznie więcej okna niż marketingu ;)
Na górę

Postautor: mrsin » 23 lut 2018, o 09:56

Skontaktowałem sięz salonem który mam najbliżej i faktycznie powiedzieli, że można to u nich załatwić, dzięki ;) Zastanawiam się tylko, czy jest sens jeszcze w tym roku to robić. Zima się kończy powoli.
No nie wiem, czy tak się kończy, teraz dopiero idą mrozy. Inna sprawa, że jak nie zamówisz w tym roku, to na pewno do przyszłego roku znajdzie się jeszcze masa rzeczy do kupienia. Akurat kwestii zdrowotnych (a montaż nawiewników taką kwestią jest) nie zostawiałbym "na następny raz"
Na górę

Postautor: Karolex » 15 mar 2018, o 16:25

Warto pamiętać, że smog nie znika wraz z pierwszym powiewem wiosny, u mnie w mieście parę dni temu jeszcze odczyty wskazywały ponad 250 mikrogramów na metr sześcienny pyłów PM10. Prawdę mówiąc filtr dobrze jest kupić zawsze. On jest nie tylko do smogu, ale zatrzymuje sporą część innego tałatajstwa.
Na górę

Postautor: Tomson » 19 mar 2018, o 11:16

Zdecyduję się jednak na nawiewniki. Wydaje mi się że to troche bardziej praktyczne rozwiązanie mimo wszystko. Poza tym pomoże to też w wentylacji domu, na co siatka montowana na ramę nie pomoże.
Na górę

Postautor: akst26 » 11 kwie 2018, o 19:39

Witam. Poszukuję informacji odnośnie firm produkujących okna drewniane w Tomaszowie Lub i okolicach- może być Zamość. Chcę wymienić u teściów w domku drewnianym okna- logiczne ze na drewno bo do drewnianego domku pvc i alu to nie bardzo chyba że jestem w błędzie. Jęsli znacie pewne lub nie do końca pewne firmy też opiszcie. Dzięki z góry za info.
Na górę

Postautor: Gość » 12 kwie 2018, o 10:11

A może przy tym remoncie będziesz potrzebował drzwi,ponieważ mam 5 szt prawie nowe z futrynami?
Na górę

Postautor: klara » 17 kwie 2018, o 12:40

A jakie będą ci odpowiadać? Ciężko tutaj coś konkretnego doradzić.
Na górę

Postautor: Kuter » 18 kwie 2018, o 16:07

Nie ma większego znaczenia czy w domu drewnianym będziesz miał okna drewniane czy pcw - jedno drugiemu nie przeszkadza. A jeśli wybierzesz PCW z okleiną drewnopodobną to już w ogóle - nawet wizualnie nie będą odbiegać. A co jest w środku? Nie ma znaczenia. Tylko powiedz mi czy to dom całoroczny w którym mieszkają na co dzień czy letniskowy?
Na górę

Postautor: akst26 » 29 kwie 2018, o 12:02

dom całoroczny. szukam producentow bo posrednik zgarnie prowizje i tez musze czekac zanim zorganizuja wszystko. musze jeszcze zastanowic sie dokładnie ile komorowe maja byc, no i jeszcze inne pierdolki :)
Na górę

Postautor: fryderyk » 17 sie 2018, o 16:58

Ja zdecydowałem się na okna pcv i jestem zadowolony, one chyba nadal cieszą się największą popularnością. Najważniejsze jest to, żeby wybierać okna od sprawdzonych, renomowanych producentów, dzięki temu można mieć pewność, że długo posłużą. Drutex ma wysokiej jakości okna pcv, one są nowoczesne i mają dobre parametry, ceny też oferują przystępne, także warto sobie sprawdzić, co mają do zaoferowania, jak szukacie okien do domu.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”