Jakie Okna Kupić??

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Ronaldo » 17 lip 2017, o 11:41

Myślę że spokojnie je dostaniesz, a co do wartości to już zależy czego tak naprawdę od okien wymagasz. W standardzie okna maja Uw 1,3 a to trochę poniżej norm, które zaczną niedługo obowiązywać. 1,0 jest ok, a poniżej to juz naprawdę dobre okno. Ale jak nie wymagasz zbyt wiele to moga być. Jeszcze sobie sprawdź pozostałe parametry: https://oknoplast.com.pl/okna/koncept/#szczegoly
Na górę

Postautor: Gość » 18 lip 2017, o 10:15

Nad czym wy się tu rozwodzicie?Tak zachwalacie systemy w oknach ale to bez sensu,okno to okno ważne by było szczelne i miało system wentylowania,reszta?Zbędny bajer!Możecie kupować z najwyższej półki te okna ale w użytkowaniu nie będzie zbytnio różnicy.Jeżeli okno jest szczelne i dobrze osadzone nie będzie przez nie ,,ciągnąć,, Oczywiście mówię o oknie dobrze wykonanym ale bez zbędnych wodtrysków. Sam używałem i okien droższych i tańszych(tułając się po stancjach) jedyna różnica to wygląd jak dla mnie,ważne by się nie lało i tłumiło hałas.Kupiłem niedawno mieszkanie z oknami jednokomorowymi które montowane były parę lat temu,mają system wentylacji,zapewne są słabsze od okien produkowanych teraz ale jakoś nie narzekam bo spełniają swoje zadanie.A wymieniać nie zamierzam bo znawcy tematu kombinują z budową ramy tylko po to by klient myślał że okno ma nie wiadomo jaki system budowy poprawiający komfort w mieszkaniu
Na górę

Postautor: solamor » 19 lip 2017, o 15:24

Myślę że spokojnie je dostaniesz, a co do wartości to już zależy czego tak naprawdę od okien wymagasz. W standardzie okna maja Uw 1,3 a to trochę poniżej norm, które zaczną niedługo obowiązywać. 1,0 jest ok, a poniżej to juz naprawdę dobre okno. Ale jak nie wymagasz zbyt wiele to moga być. Jeszcze sobie sprawdź pozostałe parametry: https://oknoplast.com.pl/okna/koncept/#szczegoly
Wydaje mi sie, że te okna mi wystarczą. Wiem, że mają tą przenikalność dość wysoką, ale nie sądzę żeby była aż taka różnica w codziennym użytkowaniu. Poza tym licze na to że nie zapłacę jakoś bardzo dużo za te okna.
Na górę

Postautor: Wszuwka » 21 lip 2017, o 16:08

Poczytaj jeszcze o pixelach albo proluxach (w zależności które bardziej Ci leżą wizualnie). Mają lepsze parametry i to zauważalnie. Najlepiej zamów sobie wycenę, wtedy będziesz w stanie porównać też kwoty, jakie trzeba wydać na różne systemy. Zobaczysz czy się mieszczą w twoim budżecie
Na górę

Postautor: inga6 » 31 lip 2017, o 17:51

Na tę stronę http://www.kapica.pl/produkty/konstrukcje-aluminiowe/ sobie zerknijcie. Konstrukcje aluminiowe z Opola, to gwarancja jakości. Poza tym takie okna nie tylko świetnie się prezentują, ale również są solidne. Z pewnością będą przez lata spełniały swoją funkcję. Warto zainwestować w coś takiego.
Na górę

Postautor: Gość » 1 sie 2017, o 10:02

Widać że jaka firma taka reklama.
Na górę

Postautor: wszuwka » 21 sie 2017, o 09:03

Określenia typu "solidne, trwałe, estetyczne" odchodzą do lamusa. Poprawka - już dawno odeszły. Jeśli ktoś faktycznie ma zamiar kupić okna to zwróci uwagę na konkretne liczby, które za produktem stoją. Nie jakieś enigmatyczne opisy pisane przez rzekomych klientów. Dlatego cenię sobie merytorycznądyskusję na forach, a nie spamowanie linkami.
Na górę

Postautor: Tirnalia » 22 sie 2017, o 19:44

Strach potem normalnie zapytać o jakieś okno bo od razu pomyślą że człowiek od reklamy. A jak ktoś później faktycznie szuka informacji to może mieć problem. Nie wszyscy od razu lecą do salonów.
Na górę

Postautor: nowator » 23 sie 2017, o 10:16

Ja mam pytanie o okna. Miejsce akcji: mieszkanie w kamienicy. Poprzednie okna: drewniane. Ilość okien: 9. 5x dwuskrzydło 3xpojedyncze 1xbalkonowe. Co polecacie? Nieistotne czy PCV czy drewniane.
Na górę

Postautor: wszuwka » 25 sie 2017, o 10:08

Słupek stały czy ruchomy? Masz głośne sąsiedztwo? Mieszkanie na piętrze czy na parterze? Jeśli parter: wysoki czy niski? Sprawdź czy na pewno możesz montować PCV. Często w kamienicach jest wymóg wlaściciela, żeby były drewniane.
Na górę

Postautor: Dimbo » 28 sie 2017, o 09:31

Mieszkanie jest na drugim piętrze, sąsiedztwo raczej normalne. Zdarzają się głośniejsze imprezy, w pobliżu jest dośc uczęszczana droga, ale jak to w mieście, nic specjalnego. Nie wiem o co chodzi ze słupkiem. Z właścicielem gadałem, powiedział, że obojętne, kamienica nie jest zabytkowa.
Na górę

Postautor: Gość » 28 sie 2017, o 10:18

Mieszkanie jest na drugim piętrze, sąsiedztwo raczej normalne. Zdarzają się głośniejsze imprezy, w pobliżu jest dośc uczęszczana droga, ale jak to w mieście, nic specjalnego. Nie wiem o co chodzi ze słupkiem. Z właścicielem gadałem, powiedział, że obojętne, kamienica nie jest zabytkowa.
Koleś kup zwykłe okna plastikowe 2-komorowe i powinno wystarczyć.To co piszą o oknach to naciąganie!Każde okno posiada uszczelki,jest wodoszczelne a więc nie przepuszcza też w pewnej części dźwięku.okna te tańsze posiadają też system wentylacji do odprowadzania wilgoci z pomieszczeń lub zlecasz wykonanie takiej wentylacji dodatkowo. Najważniejsze jest osadzenie okna i jego ,,obrobienie,, wokół elewacji np: ocieplonego wcześniej już budynku!jeżeli samą pianką zalepisz i dobrze nie obrobisz okna klejem itp będziesz słyszał dobiegające odgłosy z ulicy.Jeżeli monter okna lub ty sam zadbasz o prawidłowe obrobienie okno spełni swoją funkcje wytłumi i będzie szczelne i nie będzie efektu w zimie ,,zimnego parapetu,, Nie ma co przepłacać za cudaczne systemy gdy tak naprawdę lwią robotę robią uszczelki,odpowietrzenie i prawidłowe obrobienie okna,gdy tego nie będzie okno może mieć kupę innowacyjnych rozwiązań a i tak będziemy słyszeć odgłosy ulicy,chłód w pomieszczeniu,wilgoć osadzającą się na oknach,wypływanie wody z pod ramy itp.
Na górę

Postautor: Gerards » 7 wrz 2017, o 10:43

Ja polecam okna od firmy Atos z Lublina. Niedawno przeprowadzałem spory remont i między innymi wymieniałem okna. Skorzystałem z ich oferty i muszę przyznać, że się nie zawiodłem. Wszystko wygląda idealnie i tak samo się sprawuje.
Na górę

Postautor: Gość » 7 wrz 2017, o 12:17

Ja polecam okna od firmy Atos z Lublina. Niedawno przeprowadzałem spory remont i między innymi wymieniałem okna. Skorzystałem z ich oferty i muszę przyznać, że się nie zawiodłem. Wszystko wygląda idealnie i tak samo się sprawuje.
a jak ma wyglądać?Nie idealnie?Czego jaśnie Pany nie podadzą ceny za najtańsze okno 2 skrzydłowe i balkonowe z drzwiami tylko p.i.e.r.d.o.l.ą które okno jest lepsze i która firma :lol: Przecież nikt krzywo okna nie obsadzi więc jak ma źle wyglądać??Gadacie tylko o systemach i innowacjach a kiedyś też były okna i jakoś ludzie nie narzekali chodź tyle wodotrysków nie było!Pochwalcie się cenami jeżeli chcecie pokazać jaka z was firma,nagadacie głupot i myślicie że ktoś na te systemy będzie leciał.Okno ma być szczelne,ma się domykać i uchylać więcej chyba nie trzeba!
Na górę

Postautor: Lateusz » 13 wrz 2017, o 16:42

Nie zgodzę się z ani jednym zdaniem. Widziałem już krzywo obsadzone okna, zamontowane nieszczelnie i to czasem tak, że wiatr hulał po mieszkaniu. To raz. Dwa - argument, że kiedyś było lepiej jest tragiczny. Kiedyś nie było samochodów, telefonów i też ludzie żyli. Ale zapytaj kogoś czy chciałby teraz żyć bez jednego i drugiego. Okna - tak jak wszystko inne - rozwijają się i technologicznie idą do przodu. To jest fakt. A co do szczelności, domykania i uchylania też pudło. Sam pisałeś, że potrzebna jest jeszcze wentylacja. Oprócz tego okno musi mieć mocną konstrukcję i jakieś zabezpieczenia antywłamaniowe. Przynajmniej na parterze. A jak ktoś buduje dom pasywny? To co, też ma mieć okno które się domyka i uchyla i tyle?
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”