sprzedaż samochodu na ukrainę

Postautor: zainter » 2 cze 2013, o 15:35

Witam, czy może ktoś wie, sprzedawał samochód na Ukrainę? kupujący chce wjechać moim samochodem na Ukrainę, na moich tablicach, chce dowód rejestracyjny, OC, i kartę pojazdu... czy w Tomaszowskim Wydziale Komunikacji wystarczy zwykła umowa kupna sprzedaży do wyrejestrowania czy coś jeszcze potrzebuję ?
z góry dziękuję a odpowiedź

Re: sprzedaż samochodu na ukrainę

Postautor: Gość » 2 cze 2013, o 17:35

Procedura taka sama jak przy sprzedaży obywatelowi Polski. Spisujesz umowę ( w języku polskim spisując dane z paszportu).
Z umową idziesz do Wydziału Komunikacji aby zgłosić zbycie auta. Dają ci tam papierek potwierdzający zgłoszenie zbycia auta. Z papierkiem idziesz do ubezpieczyciela aby zgłosić sprzedanie auta.

Postautor: Gość » 2 cze 2013, o 22:25

w tomaszowie moze to nie przejsc. kwestia tego czy chcesz sprzedac i on sobie rejestruje na ukrainie czy sprzedajesz na wspolwlasnosc z ukraincem. ja bym proponowala pojsc/ zadzwonic do wydzialu komunikacji w tl i sie dowiedziec, bo specjalistow na forum wielu, a pozniej mozesz miec problemy

Postautor: zainter » 3 cze 2013, o 09:43

i tak zrobię, bo kazdy mówi co innego:) jak go sprzedam to mogę zgłosić zbycie, ale jesli nie zarejestruje go nikt na ukrainie to on będzie ciągle na moi koncie.
przejdę do WK i zapytam, napiszę na forum co mi powiedzieli, może komus też to się przyda:)
dziekuje i pozdrawiam

Postautor: Gość » 28 sty 2016, o 06:33

batra pisze:To nie jest dobry pomysł. Podejrzewam, że nawet przez granicę go Polacy nie przepuszczą. Jeśli chcesz szybko pozbyć się samochodu, to poszukaj skupu samochodów. Oczywiście wybierz miejsce, które działa legalnie i gdzie płacą gotówką przy odbiorze samochodu. Na pewno wart polecenia jest skup aut gdynia, ale on obsługuje głównie
Pomorze.

Odgrzebałeś tą psełdoreklamą pajacu temat z przed 3 lat gdzie klient juz zdążył zapomnieć że miał samochód.

Postautor: Gość » 28 sty 2016, o 08:39

Umowa cywilno prawna jest wiążąca, jeżeli będziesz ją miał to Ukrainiec niech sie martwi czy przejedzie przez granicę. Na pewno zarejestruje go jako współwłasnośc w Jarosławiu i po kłopocie. Sprzedawałem to wiem. Miałem tylko mały problem z OC bo nieuki z firmy ubezpieczeniowej nie wiedzą co to jest umowa. W wydziale komunikacji pokazujesz umowę i jest po sprawie, auto wyrejestrowane. :!:

Postautor: Gość » 30 sty 2016, o 07:30

Zdaniem reportera "Interwencji" Polsat News Artura Borzęckiego, Ukraińcom nie opłaca się kupować samochodów w swoim kraju, ponieważ są one nawet pięć razy droższe niż w Unii Europejskiej. Musieliby jednak opłacić cło, które często przewyższa wartość sprowadzanego pojazdu. Stąd tuż po zakupie przekazują je w darowiźnie Polakom, którzy rejestrują samochody pod własnym nazwiskiem. Otrzymują za to 400 euro. Jak zaznaczył, niektórzy Polacy zarejestrowali na siebie nawet po 2 tys. samochodów. „Myślę, że żadna firma w Polsce nie ma tylu samochodów” - powiedział dziennikarz. Wszystkie samochody jeżdżą po Ukrainie na polskich tablicach rejestracyjnych.

Postautor: Gość » 30 sty 2016, o 22:49

„Myślę, że żadna firma w Polsce nie ma tylu samochodów”

Dobre... w tym tygodniu byłem na 2 firmach i każda z nich miała kolo 10 tys "swoich" samochodów na placu. Gdzie się rodzą tacy dziennikarze co świata nie znają :P

Postautor: Gość » 30 sty 2016, o 22:55

chyba byłeś w snach swoich.wymień te firmy

Postautor: Gość » 30 sty 2016, o 23:01

Gość pisze:chyba byłeś w snach swoich.wymień te firmy

FCA Poland w Tychach i Opel w Gliwicach.

Postautor: Gość » 30 sty 2016, o 23:07

mają te samochody zarejestrowane na swoją firmę tak jak ci opisywani na siebie ? producentów wymieniasz?

Postautor: Gość » 30 sty 2016, o 23:15

Na sile szukasz dziury w całym??

Każda większa firma w Polsce ma po kilka tysięcy aut na własność bądź w leasingu.
A wracając do gościa w Przemyślu który ma 2 tys aut Ukrainców? To w końcu on je ma czy Ci Ukraińcy? Ciekawe czy z tych 2 tys ma dostęp chociaz do 5 z nich.

Postautor: Gość » 30 sty 2016, o 23:17

Ty zacząleś wysmiewac dziennikarza a wymieniłeś producentów FCA Poland w Tychach i Opel w Gliwicach. Nikt tyle nie ma na własność. Może w leasingu

Jak zaznaczył, niektórzy Polacy zarejestrowali na siebie nawet po 2 tys. samochodów

Postautor: Gość » 30 sty 2016, o 23:22

A tak łatwo to ukrócić. Ktoś powinien sie zainteresować skąd gość ma kasę na 2 tys. samochodów

Postautor: Gość » 30 sty 2016, o 23:23

A jak to darowizna to podatek od darowizny :panzielony:

Wróć do „Polityka krajowa i zagraniczna”