REKONSTRUKCJA-DĄBROWA TOMASZOWSKA

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 8 wrz 2021, o 21:27

Niestety.Nawet pandemia nie zatrzyma tej rekonstrukcji.A trauma zostaje przeniesiona na kolejne pokolenia.
Raz na 5 lat i wystarczy.
Na górę

Postautor: Gość » 9 wrz 2021, o 09:47

Lepiej zainwestować kasę w ksiąźki o wojnie,gadzety patriotyczne typu Orzełki,przypinki,nawet flagi a film zmontowany z najlepszych kawałków bitew z poszczególnych lat wyświetlić na stadionie.Impreza wrześniowa to i wszyscy się zmieszczą razem z prezentacją sprzętu po okolicznych parkingach.
Ta juź teraz cykliczna impreza za duzo kosztuje a poźytek jest taki sobie.Rozdane książki,opracowania,nawet okolicznościowa gazeta z wojennymi wiadomościami zostawiłaby jakiś ślad a tak duźo huku i ognia.

Za kilka lat będzie zmiana i będzie rekonstrukcja roku 2019.

To takie juź cykliczne przemyślenia na ten temat.
:) pozdrawiam
Na górę

Postautor: Gość » 9 wrz 2021, o 13:21

"Tomaszów za okupacji"-Janusz Peter cała prawda.
Na górę

Postautor: Gość » 9 wrz 2021, o 14:03

Zabawki chcesz chłopcom zabrać?
Na górę

Postautor: Gość » 9 wrz 2021, o 21:42

Trzeba się opanować bo wojenka to nie zabawa.
Na górę

Postautor: Gość » 9 wrz 2021, o 22:46

Gość pisze:
> Zabawki chcesz chłopcom zabrać? - zaiste :))
Na górę

Postautor: Gość » 10 wrz 2021, o 08:46

Zastanawia mnie co wspólnego ma ta impreza z patriotyzmem?
Pokazywanie klęski przodków nie jest budujące.Ktoś powie taka była historia.No taka była ale to tylko wskazuje na wielką słabość i nieświadomośc mieszkańców no i tamtej władzy.
Forma piktniku zawsze mnie dołuje,bo to były straszne dni w owym 1939 roku i oby nigdy nam ńie było dane uczestniczyć w podobnych prawdziwych wydarzeniach.
O wydanej kasie juź nie piszę bo ludziom wydaje się,źe to ok.A,źe wszystko droźeje i zapowiadają się gorsze ekonomicznie czasy? Cóź...mieszkańcom w 39 r.teź.się zdawało,że wiele rzeczy jest niemoźliwością.Zapłacili wielką cenę z tą najwyźszą włącznie.Zapomnieć o tym nie moźna ale cieszyć sie nie ma z czego.
Wymyślmy sobie inną imprezę,jak juź musimy.
Pozdrawiam
Na górę

Postautor: Gość » 10 wrz 2021, o 09:23

Dokładnie tak tez myślę. Czemu ta cała inscenizacja ma służyć?? Czasy były straszne a teraz przychodzą tłumy i z tego faktu robią sobie coroczną fajną zabawę. Gdzie tu sens?
Na górę

Postautor: Gość » 10 wrz 2021, o 10:14

Ja też tu nie widzę sensu. Rządy I I Rzeczpospolitej pod każdym względem były fatalne i nie przygotowane do wojny i pokoju.Zarys historyczny tych wydarzeń jest smutny.
Na górę

Postautor: Gość » 10 wrz 2021, o 18:50

Gość pisze:
> Ja też tu nie widzę sensu. Rządy I I Rzeczpospolitej pod
> każdym względem były fatalne i nie przygotowane do wojny i pokoju.Zarys
> historyczny tych wydarzeń jest smutny.

Sytuacja niewiele się zmieniła. Skłóceni z UE o "praworządność". Obrażeni na USA za Nord Stream II. Nawet Czesi nam dowalają.
Na górę

Postautor: Gość » 10 wrz 2021, o 19:55

Rekonstrukcja będzie: - " młodemu pokoleniu przypominała, o dokonaniach naszych przodków, o naszej wielkiej polskiej historii. Będzie budowała naszą polską tożsamość i będzie przyczyniał się do tego, że my jako naród polski, będziemy trwać, że nie roztopimy się w jakiejś ogólnonarodowej, ogólnoetnicznej magmie europejskiej, ale będziemy cały czas tutaj żyli w przekonaniu, że jesteśmy Polakami, że mamy swoją historię, mamy swoją tradycję, swoją kulturę, którą chcemy zachować i chcemy dalej, w kolejnych pokoleniach również czuć się Polakami "
Na górę

Postautor: Gość » 10 wrz 2021, o 22:08

Gość pisze:
> Zastanawia mnie co wspólnego ma ta impreza z patriotyzmem?
> Pokazywanie klęski przodków nie jest budujące.Ktoś powie taka była
> historia.No taka była ale to tylko wskazuje na wielką słabość i
> nieświadomośc mieszkańców no i tamtej władzy.
> Forma piktniku zawsze mnie dołuje,bo to były straszne dni w owym 1939 roku
> i oby nigdy nam ńie było dane uczestniczyć w podobnych prawdziwych
> wydarzeniach.
> O wydanej kasie juź nie piszę bo ludziom wydaje się,źe to ok.A,źe wszystko
> droźeje i zapowiadają się gorsze ekonomicznie czasy? Cóź...mieszkańcom w 39
> r.teź.się zdawało,że wiele rzeczy jest niemoźliwością.Zapłacili wielką cenę
> z tą najwyźszą włącznie.Zapomnieć o tym nie moźna ale cieszyć sie nie ma z
> czego.
> Wymyślmy sobie inną imprezę,jak juź musimy.
> Pozdrawiam

To już częste stwierdzenie, że czcimy klęski a takie jedyne zwycięskie Powstanie Wielkopolskie jest mało znane
Na górę

Postautor: Gość » 10 wrz 2021, o 23:27

Szarża w Komarowie.
Na górę

Postautor: Gość » 11 wrz 2021, o 09:25

Taka mała symulacja.Jak wpływa na ludzką psychikę wygrana? A jak przegrana?
Psychika to delikatna materia i należy ją tak samo pielęgnować jak ciało fizyczne.
Naród pogrąźany w smutku i strachu słabnie i tumanieje.Jak dojdzie do edukacyjnej rozsypki to nie będzie co zbierać.
Zasady są jasne.
Na górę

Postautor: Gość » 11 wrz 2021, o 13:57

Znowu będą awanse oficerskie dla chłopców,którzy lubią się przebierać. Prawdziwi żołnierze-bohaterowie przewracają się w grobach patrząc na te komedie.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”