opieka w tomaszowskim szpitalu

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: szok » 23 sty 2011, o 22:43

Dobrze, że jest ten temat bo ja mam coś bardzo apropo.

Kilka dni temu kobieta z silnym bólem głowy zgłosiła się na Izbę Przyjęć po pomoc. Na odpowiednim oddziale dostała kroplówkę, zapisano ją w kolejkę na tomografię komputerową za 3 m-ce, po czym odesłano do domu.

Dzisiaj zmarła ...

Dodam, że od pół roku chodziła do lekarza z bólami głowy i drętwieniem kończyn, lekarz stwierdził że to migrena, na drętwienie dostawała zabiegi.

Nikt w porę nie skierował jej na odpowiednie badania. To był tętniak, który pękł. Nie miałą jeszcze 40stu lat, zostawiła troje dzieci.
Na górę

Postautor: mephi » 24 sty 2011, o 00:18

szok pisze:Dobrze, że jest ten temat bo ja mam coś bardzo apropo.

Kilka dni temu kobieta z silnym bólem głowy zgłosiła się na Izbę Przyjęć po pomoc. Na odpowiednim oddziale dostała kroplówkę, zapisano ją w kolejkę na tomografię komputerową za 3 m-ce, po czym odesłano do domu.

Dzisiaj zmarła ...

Dodam, że od pół roku chodziła do lekarza z bólami głowy i drętwieniem kończyn, lekarz stwierdził że to migrena, na drętwienie dostawała zabiegi.

Nikt w porę nie skierował jej na odpowiednie badania. To był tętniak, który pękł. Nie miałą jeszcze 40stu lat, zostawiła troje dzieci.



Straszne. [*]

A szpital w TL bez komentarza
Na górę

Postautor: gościk » 24 sty 2011, o 00:40

Co tu winić szpital, jak prawdopodobnie/jeśli podane fakty się potwierdzą/ szybkie badanie winien zlecić lekarz rodzinny, bo mogła z tym tętniakiem chodzić od pewnego już czasu.
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2011, o 02:19

durnoty piszecie zgłosiłem sie do szpitala z bólem głowy połozyli mnie na oddział w przeciagu 2 dni miałem tomografie nic nie wykazała lezałem jeszcze kolejne 4 dni i robili mase badań nic nie dałem nie jestem z rodziny lekarskiej , a to ze tak wszystko wygląda nie wynika z winy naszej placówki a z winy systemu rządzącego chore limity na badania , itp ja nie dziwie się ze lekarze biorą w łapę za tyle lat nauki i wyrzeczeń i taką odpowiedzialność - zarabiać tak mało, też bym brał w łapę!! Jakby w końcu zrobili reformę i dali im tyle co na zachodzie to skończyłoby się łapówkarstwo ale niestety do tego nigdy nie dojdzie bo ludzie są ciemni i zawsze będą protestować a to jest nie do pomyślenia żeby ktoś kto walczy o nasze zdrowie zarabiał mniej podstawowego niż murarz , lekarze często pracują po 72 h bez przerwy , dyżury itp. i teraz pytanie jak ten lekarz myśli ?? w jakiej on jest kondycji zeby operować albo stawiać trafną diagnozę ? ale bez dyżurów nie przekroczy 3 tyś a jak ma tyle zarabiać to po co sie tylę uczyc to jest 6 lat studiów 1 staż 6 lat specjalizacja a na tym się nie kończy bo medycyna ciaglę się rozwija
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2011, o 08:53

Ziobro chciał z Nimi PORZĄDEK zrobić z łapownictwem , bałaganem, kumoterstwem, ale mu nie wyszło- jakby się bali toby przynajmniej był porządek a tak każdy szpital to państwo w państwie ,zresztą jak inne dziedziny sądownictwo itp
Na górę

Postautor: medyk uczciwy z powołania » 24 sty 2011, o 10:51

Jestem lekarzem z Tomaszowa, a zatem kleknij chamie jak czytasz te słowa!
Od lat prowadzimy usługi lecznicze dla okolicznej ludności, i domagamy się od was odpowiedniego poszanowania naszej godności. We wszystkich zawodach tzw usługowych przyjęło się wręczać napiwki. Poza tym cóż znaczy kilka jaj czy nadgnita kokoszka. Takie tipsy szybko zostają spożyte. A my przecie też mamy potrzeby materialne. Poza tym dając tips lekarzowi nabywają państwo samopoczucie iż opieka jest odpowiednia.
Jeżeli chodzi zaś o brudne i zanieczyszczone materace to należy mieć pretensje do dyrekcji, która oszczędza niemiłosiernie, nie tylko na środkach czystości ale także na pensjach personelu. Stan higieny okolicznej ludności pozostawia też wiele do życzenia. Polacy po prostu nie myją sie. Trudno się dziwić, mydło kosztuje. A nad takimi pacjentami trzeba czsami się pochylić i ich powąchać.
Tutaj na forum wypowiadają sie przeważnie ludzie młodzi obyci w wielkim świecie, którzy zazwyczaj się myją. Ale ojcowie ze wschodniej polski nie przywiązują zbytniej uwagi do wyglądu. Jako lekarz uważam, że drobne upominki, mówie drobne, bo jak nazwać kilka brudnych jaj , czy śmierdzącą kokosz, można uważać za rodzaj rekompensaty za nieustającą ekspozycję na smrody.
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2011, o 12:21

Gość pisze:Ziobro chciał z Nimi PORZĄDEK zrobić z łapownictwem , bałaganem, kumoterstwem, ale mu nie wyszło- jakby się bali toby przynajmniej był porządek a tak każdy szpital to państwo w państwie ,zresztą jak inne dziedziny sądownictwo itp

Nalezy zwami zrobić porządek i wziazc wkamasze wszystkich nieuków po zawodowce i nauczyc rozumu Sprobuj jeden z drugim skonczyc szkoły lub medycyne to wtedy porozmawiamy Nasi pacjenci to brudasy nie myja sie ,zaniedbani nie chce im sie nawet wstać z lozka i się odswiezyc w lazience a lekarze musza wachac te smrody Uwazam ze caly personel medyczny cięzko pracuje za s labe wynagrodzenie Na zachodzie pielęgniarka i technik medyczny zarabiają więcej niz u nas lekarz Więc radzę sie nie wypowiadac tym ,ktorzy nie znają tematu Lekarz ,pielegniarka nie mogą byc traktowani przez pacjenta jak sluzacy .
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2011, o 15:24

ładnie się bronicie,,brudne jaja'', kokoszka,tragedia ,wy patrzycie żeby wam w łapę dać, a jak nie to nawet nie podchodzicie do chorego
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2011, o 15:40

jak się dowiedziałąm ile miesięcznie zarabiaja tomaszowscy medycy to siadłam więc proszę nie narzekać,przestałam się dziwić skad te domy,samochody, mieszkania dla studiujacych dzieci a oni ciagle płaczą, co na to maja powiedzieć ci co zarabiają 1000 zł i musza jeszcze dać w łapę zeby położyć się do szpitala
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2011, o 15:49

zgadzam się bije od nich wyższość ,a żeby leczyć to leszcze trzeba mieć wiadomości,i się stale douczać a nie siedzieć i brać ,a te stare pielęgniarki zgroza
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2011, o 16:09

Gość pisze:jak się dowiedziałąm ile miesięcznie zarabiaja tomaszowscy medycy to siadłam więc proszę nie narzekać,przestałam się dziwić skad te domy,samochody, mieszkania dla studiujacych dzieci a oni ciagle płaczą, co na to maja powiedzieć ci co zarabiają 1000 zł i musza jeszcze dać w łapę zeby położyć się do szpitala
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2011, o 16:11

hej! czy mozesz powiedziec, gdzie dostala ostatnia kroplowke?
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2011, o 16:29

DO MEDYKA SAM KLĘKNIJ CHAMIE ,DROBNE NAPIWKI CHCESZ,WSTYD I CHAMSTWO W TOMASZOWIE CI LEKARZE SĄ PO PROSTU BEZCZELNI.,TO OD WAS ŚMIERDZI WÓDĄ,PIJECIE NA DYŻURACH,LECZYĆ NIE UMIECIE TYLKO DO KSIĄŻKI ZAGLĄDACIE,A KIESZENIE MACIE POROZPYCHANE OD BRANIA
Na górę

Postautor: agusia » 24 sty 2011, o 18:27

medyk uczciwy z powołania pisze:Jestem lekarzem z Tomaszowa, a zatem kleknij chamie jak czytasz te słowa!

Szanowny Panie Doktorze (być może uczciwy i być może z powołania) przydałoby się jeszcze trochę kultury.
Zgadzam się co do oszczędności i higieny Polaków, ale nie oszukujmy się jak długo Pan wącha tego pacjenta? Kilka minut podczas wizyty. Zresztą sam pan napisał "czasami".To raczej większy problem dla pozostałych pacjentów i średniego personelu. Pewnie podczas praktyk spotykał Pan takich pacjentów, skoro wiedział Pan z czym wiąże się ten zawód, był czas na zmianę kierunku studiów. Powołanie nie gardzi człowiekiem chorym, ani brudnym ...
Pisze Pan o drobnych upominkach, a nie przyszło Panu do głowy, że te jajka i ta kokoszka zostały Panu podarowane, bo akurat tego pacjenta nie stać było na nic innego i podziękował Panu w taki sposób w jaki mógł. Może rodzina tego pacjenta niewiele jadła w tym dniu.
Pacjenci też maja potrzeby materialne i muszą liczyć na siebie samych.
Nie neguję ciężkiej pracy lekarzy i zapewniam, że wiem ile wysiłku kosztuje ukończenie studiów, zrobienie specjalizacji i ciągłe dokształcanie (jeżeli ktoś nie popada w rutynę). Chylę czoła i podziwiam prawdziwych lekarzy.
Pozdrawiam i życzę większego szacunku dla pacjentów - źródła Pana dochodów.
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2011, o 18:40

Dokad mie bedzie jakiejkolwiek reformy sluzby zdrowia - reformy przemyslanej z korzyscia dla pacjenta- nic sie nie zmieni !
Sa juz prywatne przychodnie , kliniki , warunkim jakie maja tam pacjenci sa dobre a juz napewno nieporownywalne z warunkami w wielu szpitalach.
Nieprawda jest , ze zmiana systemu przyniesie szkody pacjentom. Tych zmian boja sie jak przypuszczam lekarze. Bo prywatne praktyki itp... wtedy pacjent bedzie mial wolny wybor. Bedzie chodzil do lekarza ktoremu bedzie ufal, i wtedy byc moze niektorzy beda musieli nawet moze pozamykac swoje gabinety .
Taki system sprawdzil sie na zachodzie, dlaczego nie przeniesc go na polski grunt.
System gdzie ja wybieram lekarza a jak jestem niezadowolony to jest jeszcze wielu innych , ktorzy na mnie czekaja.Nie mozna mowic ze na zachodzie jest tak dobrze a u nas nie , to nie jest tak.Kazdy ma swoje plusy i minusy , ale tragiczniej jest chyba tylko w dalej na wschod.
To wina systemu i ludzi tez.Kiedys dawalo sie tez , ale nikt sie nie upominal, a teraz bez koperty nawet na oczy sie nie pokazuj. Sa napewno i inni lekarze i zapewne nawet w TL, ale ilu ??? 1 ??? 2 ??? no moze trzech na saly szpital . to moze tylko 0,5 % jest z tzw. powolania , a reszta dorobkiewicze - jak wy to mowicie : Wiadomo skad przyszli buraki .
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”