Projekt" Dwa Światy-Tomaszów 2010"

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 17 sie 2017, o 07:32

Zielone zakątki i skwerki to nie tylko ozdoba to miejsca spotkań ludzi.Zwłaszcza w takie upały.tak myślę,że przy Nowym Kościele powinieno sie zmienić wygląd tego ogrodu aby był badziej dostepny dla ludzi.dla ochłody i zadumy.Może nawet miejsce gdzie ławki bedą najwygodniejsze w mieście a młodzi zaczną robić sobie zdjecia ślubne.
Podobnie przy Cerkwi oczami wyobrażni widzę Rosarium :panzielony: zapach miasta nie musi być zdominowana wyziewami i spalininami.
Koncepcja Miasta ogrodu jest idealna dla naszego miasta.
Właśnie w imię tej koncepcji wyrżnięto mnóstwo dorodnych drzew, rąbanko szło na całego a władza miejska nawet słowem nie pisnęła. Z kim tu rozwijać miasto. W parku ohydny betonowy moloch znaczy skyte park. Powinien być w okolicy stadionu. Nie wiem jak decydentom przemówić do rozumu? Ta władza nie ma żadnego pomysłu dla miasta, trzyma się tylko stołków i dba o kolejne wybory.
Na górę

Postautor: Gość » 17 sie 2017, o 15:24

Szkoda,że nie udaje nam sie z ta zielenią.Są jednak tacy co potrafią :roll: przy swoich domach i nie tylko robią cuda.Ostatnio na jednej z ulic tuż przy tym nieszczęsnym rondku własciecoel przystrzygł cudnie drzewka.Od razu jest porządniej i piękniej.
Na tym trzeba sie jednak znać i mieć wyczucie.
Na górę

Postautor: Gość » 15 wrz 2017, o 16:49

Motto na ...jesień i nie tylko.

"Duch miasta rodzi sie z talentu i fantazji mieszkańcow"
Czy wierzycie w duchy? :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 16 wrz 2017, o 10:55

Ja tu klepię od lat o tym aż tu nagle :idea:
Krajobrazmojegomiasta.pl

Czy to was wzrusza?
:panzielony:
Podczepmy sie pod tę kampanię i czepmy pełnymi garściami !
Na górę

Postautor: Gość » 20 sty 2018, o 19:30

Ciekawe :roll: a moze jakiego granta by sie złałapał ?

A co do filmiku o Tomaszowie :roll: to mój pomysł jest taki

Przy ruchliwej szosie u zbiegu z podporzadkowanej drogi stoi grupka ludzi.
Jest para przebranych na ludowo,dziewczyna z bochnem chleba ,chłopak z ulotkami
jest gość z karabinem (partyzant)
jest człowiek -pszczoła ze słoikiem miodu
jest Ks. dobrodziej
jest facet z drewniana tabliczką
NAJLEPSZE
PIEROGI
BARSZCZ
BIGOS!
Kobieta z dwojakami Z NIE WIADOMO CZYM .
Jest i transparent jak to w miasteczku :idea: tym cudownie.


Poczatkowo z eNtuzjazmem pozdrawiaja przejezdzajacych .
wszyscy machają i mamią ,chcac zwrócic uwage na siebie i swój biznes.
Kryguja się,cieszą i niemal wychodza z siebie.Rzucaja ulotki i

Niby obcy zauważaja grupę,
niby zwalniają ale nic tego nie wychodzi.
Nikt nie zbacza z drogi nikt nie jest zainteresowany.Kiedy juz ...juz wydaje sie taki turysta "upolowany" nagle dodaje gazu i pedzi dalej.Po kilku godzinach maja dosyć.
Grupa smutnieje, siedza na kupie gruzu (bowiem droge do miasteczka mieli nowa robić)

nikt juz nie zwraca uwagi na samochody ,dziewczyna z głodu skubie chleb,facet ukradkiem wyciąga flaszkę,dobrodziej niecierpliwie drepta po poboczu .
Czyli jedna wielka kicha.

Nagle od miasteczka idzie usmiechniety chłopak w modnych ciuchach z przewieszona przez ramie torbą z laptopem.
Sadowi sie na szczycie gruzowiska i odpala kompa,wszyscy sie ciekawie przygladają jak sprwanie wyszukuje utworzona przez siebie stronę o swoim miescie.


c.d. moze nastapi :panzielony:

To była stara koncepcja filmiku promocyjnego.


A jak podoba sie nowy filmik promocyjny nr 2
Powiem szczerze że ucieszył mnie fakt wykorzystania mojego pomysłu z LTM -ami.Jeszcze tylko zabrakło żółtej żaróweczki.
Ale spoko,jfilantropia ponad wszystko!
Na górę

Postautor: Gość » 10 maja 2018, o 21:53

A mialo być tak pięknie.
Na górę

Postautor: Gość » 11 maja 2018, o 14:24

Brakuje kwiatów w centrum.
Na górę

Postautor: Gość » 4 cze 2018, o 22:01

Zawsze będą dwa światy. Polska A i B
Na górę

Postautor: Gość » 5 cze 2018, o 12:29

ech...stare plany,płone nadzieje...
Na górę

Postautor: uga » 6 cze 2018, o 10:21

Narzekanie w geny w pisane podobnie jak nieróbstwo.
Jakoś przy budżecie obywatelskim czy innych projektach dostępnych dla każdego tłumu do naprawienia tego nie ma ... tylko ponarzekać że burmistrz nic nie robi ( a jak coś zrobi to źle) ... weźcie się kuźwa do pracy a nie czekajcie aż ktoś inny za was zrobi.
Na górę

Postautor: Gość » 6 cze 2018, o 13:55

:shock: o opanowanie sie proszę!
temat byl rozwojowy i jak widać wiele pomysłów "zatankowano" do swego kanistra za darmo.
Nie mam pretensji bo własnie wrzucono tu te pomysły :idea: aby ktoś je zauważył i wdrożył.
Pretensje mozna mieć" jakość" wykonania bo wyszło" dobrze " ale nie do końca.To wina braku urbanistów i projektantów przestrzeni miejskiej na etacie.Wiele razy zarzucano tu nam,że się czepiamy i gusta są przeciez różne.Nie znaczy to,że wiekszosć w tym wzgledzie ma rację!
NIEWIELU POTRAFI TO ZROZUMIEĆ.
Ostatnim z projektów do realizacji jest Zieleniak.
Trzeba mieć nadzieję,że będzie naprawdę ładny,funkcjonalny i będzie tanią alternatywą handlu pietruszką dla mieszkańców.
Być może będzie to plac targowy innowacyjny i wielofunkcyjny.Byc tez może,że bedzie to skupisko drewnianych domków jak wszędzie.Byc może...

ps.juz mi sie nie chce chcieć :panzielony: nawet wymyślać.Altruizm jest męczący :? I niedoceniany.
Na górę

Postautor: Gość » 8 cze 2018, o 17:35

Jeszcze jest jeden pomysł,który może rozruszać miasto.Intelektualnie no i niezaprzeczalnie turystycznie :roll:
Futura Genius Park :idea:
Projekt ma już kilkanascie lat.Dojrzewał w umysłach ludzi nietuzinkowych.
Ostatecznie coś musi po nas tu zostać :panzielony: O pamięci na wieki nie wspomnę 8)

*wszelkie prawa zastrzeżone :!:
Na górę

Postautor: Gość » 11 cze 2018, o 17:47

Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2018, o 12:47

Fajny Gość.
Jedni lubią Zenka inni Dawida.
Na górę

Postautor: Gość » 11 lip 2018, o 13:43

no i prosze" Art Club" powstaje :panzielony:
Byle byl on bardziej art niż alko.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”