Sąd za aborcje

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: DW » 26 lip 2006, o 18:20

Za nielegalną aborcje przed sąd
Hrubieszów. Ordynatorowi i jego wspólnikom grozi dziesieć lat wiezienia

Na lawie oskarzonych zasiądą razem ginekolog, komendant straznicy, biznesmen i pielegniarka. Wszyscy są zamieszani w nielegalne usuniecie ciązy i wszystkim grozi do 10 lat wiezienia. Prokurator skierowal wczoraj akt oskarzenia w tej sprawie do sądu.

58-letni Jerzy B., ordynator oddzialu ginekologiczno-polozniczego szpitala w Hrubieszowie, wpadl 2 marca tego roku. Za usuniecie ciązy 23-letniej pacjentce dostal 1,5 tys. zl lapówki. W zabiegu pomagala mu 42-letnia pielegniarka Beata B. Kobieta dostala za wsparcie
200 zlotych i koniak.
Pod lupą prokuratury znaleLli sie tez 40-letni podpulkownik Miroslaw L., komendant placówki Nadbuzanskiego Oddzialu Strazy Granicznej w Laszczowie, oraz Witold Sz., przedsiebiorca z Lubyczy Królewskiej. - Obaj dzialali wspólnie i porozumieniu z pielegniarką: uzgodnili termin zabiegu oraz kwote lapówki - informuje Romuald Sitarz, rzecznik Prokuratury Okregowej w Zamościu.
Policjanci wkroczyli do szpitala kilka godzin
po zabiegu. Przeszukali oddzial ginekologiczny. ZnaleLli szczątki plotu. Jerzy B. pelnil jeszcze dyzur na oddziale. Przyznal sie do wykonania aborcji. Mial przy sobie pieniądze, które dostal za zabieg. Prawdopodobnie na lekarza doniósl ktoś, kto sam ma klopoty z policją i w ten sposób chcial poprawic wlasną sytuacje. Podczas śledztwa ustalono, ze tego samego dnia ordynator usunąl w szpitalu ciąze jeszcze jednej pacjentce, dostal za to 2 tys. zl lapówki.
Jerzy B. odpowie przed Sądem Okregowym w Zamościu za nielegalne aborcje i branie lapówek. Miroslaw L., Witold Sz. i Beata B. za pomoc w usunieciu ciązy. Lekarz znajduje sie w areszcie, pozostali oskarzeni bedą odpowiadac z wolnej stopy.

Dziennik Wschodni
(lew)
26. Lipca 2006
Na górę

Postautor: Gość » 26 lip 2006, o 19:04

jestem przeciwnikiem aborcji i uwazam,ze nalezy karac za jej dokonywanie ale nie mozna podawac takich szczegolow,bo to rujnuje zycie ludzi,a rozne sa przyczyny takich sytuacji
Na górę

Postautor: rys » 26 lip 2006, o 19:27

ja mysle ze prawo o aborcji ktoro dzisiaj obowiazuje jest bardzo dobre.
Na górę

Postautor: versera » 26 lip 2006, o 20:14

A ja uwielbiam (śmiech) jak na temat aborcji wypowiadają się Faceci i toczą sądy czy to dobre czy złe...
Na górę

Postautor: rys » 26 lip 2006, o 20:54

versera, a tak z ciekawosci: jestes mezczyzna czy kobita?
Na górę

Postautor: forumer » 26 lip 2006, o 21:18

Ja również jestem ZA aborcją, uważam że NIEdokonanie aborcji może chyba bardziej żniszczyć życie matki niż jej dokonanie, szczególnie jeśli jest w okresie studiów. Powinni określic maxymalny wiek płodu kiedy można przeprowadzić aborcję
Na górę

Postautor: versera » 26 lip 2006, o 21:41

rys pisze:ja mysle ze prawo o aborcji ktoro dzisiaj obowiazuje jest bardzo dobre.


Jakbyś był choć trochę inteligentny to byś wiedział jak byś był choć trochę bystry to byś się domyslił....
Na górę

Postautor: Gość » 26 lip 2006, o 21:43

rys pisze:versera, a tak z ciekawosci: jestes mezczyzna czy kobita?


Jakbyś był choć trochę inteligentny to byś wiedział jak byś był choć trochę bystry to byś się domyslił....
Na górę

Postautor: geri » 26 lip 2006, o 23:31

forumer pisze:Ja również jestem ZA aborcją, uważam że NIEdokonanie aborcji może chyba bardziej żniszczyć życie matki niż jej dokonanie, szczególnie jeśli jest w okresie studiów. Powinni określic maxymalny wiek płodu kiedy można przeprowadzić aborcję


forumer, to ustal wiek czlowieka ktorego mi wolno z premedytacja zamordowac. Ohyda!!!
Na górę

Postautor: motakini » 27 lip 2006, o 01:04

powinni osądzić surowo kobiete która pozwoliła na zabicie dziecka w jej łonie...
Na górę

Postautor: versera » 27 lip 2006, o 11:18

motakini pisze:powinni osądzić surowo kobiete która pozwoliła na zabicie dziecka w jej łonie...


to jest jej sprawa co ona robi z dzieckim jej moralność sumienie i religia i światopogląd na zycie. Dlaczego każdy ją osądza nie znając jej sytuacji???
Na górę

Postautor: quez » 27 lip 2006, o 11:44

versera pisze:to jest jej sprawa co ona robi z dzieckim (...)

żartujesz, prawda? czy tak Ci się tylko wypsnęło.?
Na górę

Postautor: motakini » 27 lip 2006, o 11:59

versera pisze:
motakini pisze:powinni osądzić surowo kobiete która pozwoliła na zabicie dziecka w jej łonie...


to jest jej sprawa co ona robi z dzieckim jej moralność sumienie i religia i światopogląd na zycie. Dlaczego każdy ją osądza nie znając jej sytuacji???



ja mysle ze jakies ludzkie wartości i mierniki obowiazuja, mysląc w ten sposob nie nalezałoby rowniez sadzic lekarzy ktorrzy tego dokonali, bo po co? "przeciez to ich sprawa i sumienie"
Na górę

Postautor: forumer » 27 lip 2006, o 12:33

geri pisze:
forumer, to ustal wiek czlowieka ktorego mi wolno z premedytacja zamordowac. Ohyda!!!


Geri, dla Ciebie kilkucentymetrowy płód jest Ci rówieśnikiem, rozumiem, ale są też inne osoby, które uważają inaczej.
Teraz wyobraź sobie jak byś się czuła gdybyś w wieku np 17 lat urodziła dziecko
Na górę

Postautor: Gość » 27 lip 2006, o 14:11

quez pisze:
versera pisze:to jest jej sprawa co ona robi z dzieckim (...)

żartujesz, prawda? czy tak Ci się tylko wypsnęło.?


Nie nie żartuje, bo nikt nie wie dlaczego chciała to dziecko usąnąć Każdy myśli że jak urodzi to bedzie lepiej dla wszystkich Może dziecko to efekt gwałtu bo w Poilsce kobiety tego nawet nie zgłaszają na policję więć tabletki wczesnoporonnej nie dostną W takim razie jak jesteście przeciwnikami aborcji to niech zostaną wycofane tabletki "72h po" i wszystko bedzie tak jak chce Radio Maryja i Giertrych.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”