Tutaj jest mapka i wtępny projekt obwodnicy

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Obwodnica Tomaszowa » 29 cze 2006, o 10:56

Tutaj jest mapka i wtępny projekt obwodnicy


Projektowana inwestycja polega na budowie obwodnicy miasta Tomaszów Lubelski, jako odcinka drogi ekspresowej nr 17 Warszawa – Hrebenne. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie.


Inwestycja zlokalizowana jest na terenie miasta Tomaszów Lubelski oraz przylegających do niego terenów gminy Tomaszów Lubelski, powiat tomaszowski, województwo lubelskie. Długość obwodnicy wynosi 9,45 km.

Zagospodarowanie tego obszaru to grunty rolne, łąki, nieużytki, w niewielkiej powierzchni lasy i ogrody działkowe. Obwodnica przecina również szereg cieków wodnych, w tym rzekę Sołokiję.

Założono następujące etapowanie inwestycji:
Etap 1 – budowa jednojezdniowej drogi ekspresowej (jezdnia lewa - wschodnia) oraz:

1. Węzła drogowego „Tomaszów Północ” na przecięciu z DW 850,
2. Przejazdu drogowego na przecięciu z DP 3521 L,
3. Przepustu na rz. Sołokii w ciągu projektowanej obwodnicy,
4. Przejazdu drogowego na przecięciu z DP 3543 L,
5. Węzła drogowego „Tomaszów Południe” na włączeniu istn. DK 17 – wyjazd /wjazd od strony Hrebennego,
6. Przejazdów drogowych „Sołokija I” i „Sołokija II” na przecięciach z drogami gruntowymi w rejonie węzła „Tomaszów Południe”,
7. Dróg dojazdowych (w układzie docelowym),
8. Budowa, przebudowa lub zabezpieczenie urządzeń infrastruktury technicznej (w układzie docelowym),
9. Wyburzenie zabudowań kolidujących z trasą (12 budynków, w tym 6 mieszkalnych)

Etap 2 (przyszłościowy, ok. 2025 roku) – dobudowa jezdni prawej (zachodniej) wraz z dostosowaniem rozwiązań z etapu 1 (węzły, obiekty inżynierskie).
Docelowa szerokość pasa drogowego jest zmienna w granicach 40-60 m.
Obwodnica będzie posiadać połączenia z istniejącymi drogami wyłącznie w dwóch realizujących wszystkie relacje węzłach (nie licząc włączeń dróg dojazdowych na początku i końcu trasy).
Dla połączenia obwodnicy z drogą wojewódzką nr 850 (km 1+673) projektuje się węzeł drogowy „Tomaszów Północ”, z przeprowadzeniem drogi wojewódzkiej ponad obwodnicą i włączeniem łącznic za pomocą skrzyżowań.
Na przecięciu projektowanej obwodnicy i drogi powiatowej nr 3521 L (km 3+868), zakłada się realizację przejazdu drogowego, w którym droga powiatowa biegnie jak w stanie istniejącym, zaś ponad nią przeprowadzana jest projektowana obwodnica.
Na przecięciu projektowanej obwodnicy i drogi powiatowej nr 3543 L (km 5+622), zakłada się realizację przejazdu drogowego nad projektowaną obwodnicą.
Dla włączenia istniejącej drogi krajowej nr 17, stanowiącej wyjazd / wjazd do miasta od strony Hrebennego, proponuje się budowę całkowicie bezkolizyjnego węzła drogowego „Tomaszów Południe” (km 8+312).
Drogi niższych klas są zamykane a w uzasadnionych przypadkach znajdują kontynuację w nowo projektowanych drogach dojazdowych. W rejonie węzła „Tomaszów Południe” projektuje się dwa przejazdy gospodarcze pod obwodnicą.

Bardziej szczegółowe informacje o rozwiązaniach technicznych obwodnicy znajdują się w materiałach wyłożonych do publicznego wglądu w dniach od 18.05.2006 do 07.06.2006 w następujących urzędach:
1. Urząd Miasta Tomaszów Lubelski, ul. Lwowska 57
2. Urząd Gminy Tomaszów Lubelski, ul. 29 Listopada 9
3. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim, ul. Lwowska 68.
W w/w miejscach znajdują się również zeszyty do wpisywania uwag i opinii dotyczących projektowanej obwodnicy.
Na górę

Postautor: quez » 29 cze 2006, o 18:48

nie znam się na obwodnicach, ale .. Łał !
Na górę

Postautor: Gość » 29 cze 2006, o 20:28

Gdzie będzie najblizysz wjazd na Tomaszów (jadąc od Zamościa)?
Czy bedzie to ul. Zamojska, czy może Łaczowiecka? Bo jeżeli Zamojska to i tak wszyscy bedą jechali prosto :D
Na górę

Postautor: Gość » 29 cze 2006, o 21:11

A wiesz co to są znaki drogowe? Chyba ja będzie napisane centrum prosto, a na lewo Hrebenne, to nikt się nie będzie pchał w miasto. W Piaskach też jeżdżą prosto jak zrobili tą nową obwodnicę?
Na górę

Postautor: rys » 29 cze 2006, o 21:27

tak. zgadzam sie. obwodnica fajna rzecz. zdecydowanie
Na górę

Postautor: Gość » 30 cze 2006, o 08:27

Anonymous pisze:A wiesz co to są znaki drogowe? Chyba ja będzie napisane centrum prosto, a na lewo Hrebenne, to nikt się nie będzie pchał w miasto. W Piaskach też jeżdżą prosto jak zrobili tą nową obwodnicę?


w piaskach nie ma wjazdu od lublina
Na górę

Postautor: Gość » 30 cze 2006, o 12:37

ojej ten projekt chyba obejmie nasza zieloną działeczke :/ a tak sie fajnie grilowało...
Na górę

Postautor: Gość » 30 cze 2006, o 16:59

Anonymous pisze:w piaskach nie ma wjazdu od lublina

No to ciekawe, bo mi się wydawało, że jest. Czyli droga w Piaskach to ślepa ulica i wjazd jest tylko od strony Zamościa? Nie, no to jest nawet bardzo ciekawe. To nie wiem jak ja to zrobiłem, ale jakimś cudem przejachałem przez całe Piaski i nawet znalazłem się później na nowej obwodnicy.
Na górę

Postautor: Gość » 2 lip 2006, o 09:43

Anonymous pisze:No to ciekawe, bo mi się wydawało, że jest. Czyli droga w Piaskach to ślepa ulica i wjazd jest tylko od strony Zamościa? Nie, no to jest nawet bardzo ciekawe. To nie wiem jak ja to zrobiłem, ale jakimś cudem przejachałem przez całe Piaski i nawet znalazłem się później na nowej obwodnicy.


Specjalnie pojechałem sprawdzić i jakos nie zauwazyłem wjzdu na Piaski od Lublina. Były natomiast dwa zjazdy na miasto, ale juz z obwodnicy. :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 2 lip 2006, o 10:52

Anonymous pisze:Specjalnie pojechałem sprawdzić i jakos nie zauwazyłem wjzdu na Piaski od Lublina. Były natomiast dwa zjazdy na miasto, ale juz z obwodnicy. :roll:

A skąd miałby być zjazd jak nie z obwodnicy? A te dwa zjazdy to niby dokąd były, nie do Piask?
Na górę

Postautor: L&M » 2 lip 2006, o 14:27

załóżcie nowy temat "obwodnica Piaski-Lublin" bo ten dotyczy tomaszowskiej obwodnicy
Na górę

Postautor: Gość » 2 lip 2006, o 22:02

Anonymous pisze:A skąd miałby być zjazd jak nie z obwodnicy? A te dwa zjazdy to niby dokąd były, nie do Piask?


Bo widzisz w Zamościu masz małe niby rondo i mozna powiedzieć że jest bezpośrednio wjazd na Zamość, lub wyjazd na obwodnicę.
Na górę

Postautor: Colin » 5 lip 2006, o 02:32

widzę ze u was też są plany na obwodnicę, u nas planują od kilku lat wykonać tą obwodnicę, ale narazie muszą wykupić wszystkie tereny :) więdz możecie poczekać troszkę:)
Na górę

Postautor: moderator1 » 5 lip 2006, o 12:53

chyba sobie poczekamy gdzieś do 2040 r albo dłużej znając tomaszowskie władze :evil: :evil:
Na górę

Postautor: Tomaszowianin » 5 lip 2006, o 14:47

Budowa obwodnicy m. Tomaszowa Lub. na drodze krajowej nr 17 nie zależy wyłącznie od władz miejskich .Decyzje w tej sprawie zapadają niestety w Warszawie w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i ew. w Ministerstwie . Jest to inwestycja centralna wartości kilkudziesięciu mln złotych /około 9,5 km drogi wraz z wykupem terenów /. Miasto ze względu na skromny budżet nie ma jakichkolwiek możliwości realizacji tej inwestycji.
A termin rozpoczęcia budowy aktualnie trudny jest do sprecyzowania . Ostatni termin to rozpoczęcie budowy - 2008 r. jest też nieco zagrożony z uwagi na czas potrzebny na wykonanie projektu budowlanego, uzyskania zezwolenia , wykup terenu itp.
Aktualne prace na " 17 " to remont nawierzchni na odcinku Tomaszów -rondo - Święcie ,który potrwa do przyszłego roku .
Ogłoszone były też przetargi na remont kolejnych 2 odcinków tej trasy Tartak Tarnawatka - Dąbrowa Tomaszowska i Święcie - Hrebenne .
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”