Pseudo liceum z klasa w TL:> :|

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: FANTOMAS » 3 cze 2006, o 22:17

To ,że na wyniki nauki w szkole ma wpływ wiele czynników to ogólnie wiadomo wszystkim. Nie było natomiast dobrych wyników nauki w LO z wielu powodów ,choć chęci , wizje i ambitne plany dyrektorki na początku kadencji były duże.
Jak widać z treści niektórych postów jak i opinii - wielu mieszkańców ocenia,że były to jednak miraże . Nie ma kompleksu boisk i kortów tenisowych , hala zaniedbana , a uczniów przyjmuje się z minimalnym progiem punktów , podczas gdy 5,6 lat temu było zupełnie inaczej .
Może dla wielu tak wygodniej ,bo pociechy niektórych vipów tomaszowskich i wielu znajomych miały poprzednio utrudniony dostęp do tej szkoły z uwagi na jak twierdzono wówczas zbyt "wysoki próg punktowy " przy przyjęciach . Jak nastała dyrektorka to się to wnet skończyło, progi obniżono . Natomiast już wtedy duża część rodziców widząc co się dzieje i mając na uwadze przyszłość swoich dzieci wysłała je do szkół w Zamościu . I ta sytuacja z roku na rok się pogłębia .
O poziomie nauki i nauce nieprzydatnych przedmiotów do dalszych studiów nie piszę bo temat to niezbyt ciekawy .[/img][/i]
Na górę

Postautor: sisi » 3 cze 2006, o 22:27

Anonymous pisze:gimnazjalisci nie wyjezdzaja.mlodziez warszawy niektorych dzielnic np jest lepsza niz z psianki.p Dyrektor jest ok.mieszasz sisi tylko pisz prawde


miasta a dzielnice to jest różnica. w niektórych dzielnicach mieszkają np. rodziny patologiczne, w którym dzieci mają gorsze warunki do nauki, natomiast miasta nie są tak podzielone. a co do ostatniego zdania, to za bardzo nie wiem o czym mówisz.
Na górę

Postautor: gosc » 8 cze 2006, o 13:30

Anonymous pisze:A nagonka na p. dyrektor w TZ trwa w najlepsze. Wczoraj ukazał sie kolejny paszkwil, zresztą nic nowego nie wnoszący. Podejrzewam, ze napisany na zamówienie oponentów p. Palak.
Cytowanie przez TZ bylego dyrektora swiadczy o tym,ze nie do konca pogodzil sie on z utrata stolka
Na górę

Postautor: wues » 8 cze 2006, o 14:03

To źle podejrzewasz, iz artykuł był pisany na zamówienie. Chyba nie w tej epoce zyjesz... Halo prosze sie obudzić!!! wystarczy sie przejśc po Tomaszowie, by dowiedzieć się co społeczeństwo tego miasta mówi o ZS nr 1. Zresztą związany jestem z Tomaszowem, znam historie niejednej szkoły. To co się wyprawia obecnie w ZS nr 1 przechodzi ludzkie pojęcie...

Przepraszam bardzo ale z racji tego, że związany jestem też zawodowo z ową gazetą, która pisuje "paszkwile", chciałem być w temacie biernym czytelnikiem na forum. Niestety nie da się. Dziwię sie głupocie autora cytowanego przeze mnie wpisu. Pozwól kolego, że iz to my dziennikarze wiemy jak wyglada praca w gazecie. Ty wiedzieć nie musisz, a fakt, iz wypisujesz bzdury, tylko to potwierdza. Więc jak sie nie zna tematu, to sie trzyma język za zębami, bo inaczej przyznajesz sie do wlasnej glupoty.
Na górę

Postautor: Absolwent » 8 cze 2006, o 14:51

Szanowny Wuesie, z przykroscia musze stwierdzić, że nie rozwiałeś moich wątpliwości co do obiektywizmu Redacji TZ w ocenie działalności P. dyrektor P. Zwłaszcza wydaje mi sie nie na miejscu cytowanie tradycyjnie wrogo ustosunkowanego, nieobecnego od 5 lat w szkole, byłego dyrektora S. jako osoby kompetentnej do oceny pracy obecnej p.Dyrektor. To budzi moje i nie tylko moje powazne obawy co do trafności doboru eksperta jak i samej diagnozy. Widać gołym okiem, że artykuł jest tendencyjny i nic tu nie pomoga Twoje zapewnienia o bezzstronności. Ty chyba żyjesz w świecie idealnym, ja zaś w świecie realnym. Różnica między tymi światami jest mniej więcej taka, jak miedzy biegunem północnym a południowym.

Z poważaniem:

Absolwent
Na górę

Postautor: zaq » 8 cze 2006, o 19:45

progi punktowe przez ostatnie 5 lat sa niskie poniewaz szkola ma duze wydatki a duzo uczniow to wiecej subwencji.nie da sie ze slabymi uczniami prowadzic elitarnej szkoly.daje sie wyczuc brak obiektywizmu a na wet wrogosc TZ w stosunku do osoby P Dyrektor, ktora jak ktos powiedzial nie zdolala zrealizowac ambitnych planow.Tygodnik opublikowal wyniki maur i ilosc punktow zdobytych przez uczniow z pisemnych i ustnych.zamosc gora co sie porownywac ze spoleczniakiem.jedyne tomaszowskie liceum na tej liscie to wlasnie Bartosz.Reszta mniej punktow. Wyniki w Bartoszu sa najlepsze w tomaszowie choc rownie latwo sie tam dostac jak i do ekonomika.zobaczymy czy TZ napisze cos o jednak wrabianiu P Dyrektor w niezgodne z prawem wystawianie ocen bo wyglada na to ze prawo miala bo nauczyciel byl na zwolnieniu.Caly szum ma odpowiednio zawazyc na nowych wyborach dyrekcji,Mozna bylo podniesc progi punktowe wyslac na emeryture co niektorych i nie byloby teraz takich jaj.tak to widze-z daleka
Na górę

Postautor: Gość » 8 cze 2006, o 20:02

zaq pisze:progi punktowe przez ostatnie 5 lat sa niskie poniewaz szkola ma duze wydatki a duzo uczniow to wiecej subwencji.nie da sie ze slabymi uczniami prowadzic elitarnej szkoly.daje sie wyczuc brak obiektywizmu a na wet wrogosc TZ w stosunku do osoby P Dyrektor, ktora jak ktos powiedzial nie zdolala zrealizowac ambitnych planow.Tygodnik opublikowal wyniki maur i ilosc punktow zdobytych przez uczniow z pisemnych i ustnych.zamosc gora co sie porownywac ze spoleczniakiem.jedyne tomaszowskie liceum na tej liscie to wlasnie Bartosz.Reszta mniej punktow. Wyniki w Bartoszu sa najlepsze w tomaszowie choc rownie latwo sie tam dostac jak i do ekonomika.zobaczymy czy TZ napisze cos o jednak wrabianiu P Dyrektor w niezgodne z prawem wystawianie ocen bo wyglada na to ze prawo miala bo nauczyciel byl na zwolnieniu.Caly szum ma odpowiednio zawazyc na nowych wyborach dyrekcji,Mozna bylo podniesc progi punktowe wyslac na emeryture co niektorych i nie byloby teraz takich jaj.tak to widze-z daleka


masz racje.teraz to juz przesadzaja! czepili sie bezpodstawnie i drąża temat.może czepią sie teraz innej szkoly??bo w każdej czegos mozna sie uczepic. 8)
Na górę

Postautor: Gość » 8 cze 2006, o 20:06

szkoda gadac.moze ktos wreszcie usunie ten temat juz zupełnie denny i ściema leci jak _ _ _ _ ... i w ogóle tylko pewien użytkownik w kółko pokazuje jaki to jest mądry....(SISI) .pozdro
Na górę

Postautor: sisi » 8 cze 2006, o 20:41

zaq pisze:progi punktowe przez ostatnie 5 lat sa niskie poniewaz szkola ma duze wydatki a duzo uczniow to wiecej subwencji.nie da sie ze slabymi uczniami prowadzic elitarnej szkoly.
Caly szum ma odpowiednio zawazyc na nowych wyborach dyrekcji,


to nie bede udawała mądrej-po prostu zadam pytanie: dlaczego więc do Bartosza nie próbują się dostać dobrzy uczniowie, idą tam tylko słabi (ok, z wyjątkami, które potwierdzają regułę ;))
A z tym, że szum ma zaważyć na wyborach dyrekcji to sie zgadzam- tyle że moim zdaniem ten szum jest potrzebny.

szkoda gadac.moze ktos wreszcie usunie ten temat juz zupełnie denny i ściema leci jak _ _ _ _ ... i w ogóle tylko pewien użytkownik w kółko pokazuje jaki to jest mądry....(SISI) .pozdro


temat nie jest denny, ponieważ Brtosz był dobrą szkołą i część osób mieszkająca w Tomaszowie jest niezadowolona, że obniżył swój poziom. na przykład ekonomik nigdy nie stał na jakimś bardzo wysokim poziomie i nikt nie ma pretensji...ale LO na górce było naprawde dobre. dlatego temat jest wart dyskusji. niestety znajdują się ludzie(tacy jak Ty), którzy zamiast cos dodać do dyskusji krytykują ją. napisz poprostu swoje zdanie, poprzyj to argumentami. a nie obrażaj innych, bo to nie ma sensu.
Na górę

Postautor: FANTOMAS » 8 cze 2006, o 21:28

Widać,że niektóre wypowiedzi są nie na rękę poplecznikom obecnej dyrektorki, a temat chcą zamknąć starym sposobem .Niestety cenzury już nie ma, a to stanowisko jest publiczne, na utrzymanie idą środki finansowe z naszych podatków i o efektach pracy i wywiązania się z obowiązków zawodowych nikt nie może kneblować komuś gęby. Tyle by to robić z kulturą i bez naruszania tzw. dóbr osobistych . Jeżeli są zwolennicy i mają pozytywne argumenty - to prosimy o nie .
Rozumiem też , że niektóre fakty są tak oczywiste, że trudno z nimi dyskutować .
Na górę

Postautor: vasyl » 8 cze 2006, o 22:54

sisi pisze:dlaczego więc do Bartosza nie próbują się dostać dobrzy uczniowie

Bo są idiotami i słuchają wywodów ludzi, którzy mało wspólnego mają z tą szkołą.
sisi pisze:idą tam tylko słabi

No no.. widzę, że zorientowana jesteś. Na jakiej grupie ludzi przeprowadzałaś badania?


Wiem, że nie wnoszę nic do tematu, ale już mnie męczą twoje posty.
No offence.
Na górę

Postautor: FANTOMAS » 9 cze 2006, o 09:09

Drogi Vasylu. Widzę,że Ci puściły nerwy i zaczynasz obrażać porządnych ludzi, nie wspominając o dość dużej grupie młodzieży, która wybrała naukę w Zamościu .
Jeżeli są wysuwane konkretne argumenty, a Ty kogoś wyzywasz bez jakichkolwiek argumentów to świadczy " dobrze " tylko o Tobie . Jeśli nie znasz dokładnie tematu to nikt nikomu nie każe /ale i nie zabrania / pisać swoich uwag i wniosków w tym temacie . Jest wiele innych na tym forum, może bardziej przyjemniejszych i łatwiejszych .
Kierowanie szkołą i bycie dyrektorem nie jest przyjemnością ,lecz pracą.Za określone obowiązki otrzymuje się odpowiednie pieniądze . Faktem też, że Ta szkoła miała przez wiele pewien prestiż i poziom nauki . Niestety za obecnego dyrektora nastąpiły znaczące zmiany ,co wielu uczestników tego tematu to podnosiło . Czy to ,że wiele ludzi ma krytyczny pogląd na efekty pracy osoby publicznej to jest naganne i bezprawne ? To,że wielu rodziców i młodzież zdecydowało aby uczęszczali do takich szkół o lepszym poziomie nauki w Zamościu to jest wysoce nagane ? Są " głupi " jak to określiłeś ? A może w tych ocenach i niechęci do innych się nieco zagalopowałeś ?
Na górę

Postautor: vasyl » 9 cze 2006, o 15:49

Nie sądzę, żebym się zagalopował. Jednocześnie nie mogę zaprzeczyć - puściły mi nerwy. Czemu? Wszędzie się słyszy, że uczenie się 'na górce' jest bez sensu. Są w niej ciągłe afery, lekcje się nie odbywają, kiepscy nauczyciele.. długo by wyliczać. Mówią o tym w większości ludzie w żaden sposób nie związani z tematem. Nazwałem idiotami tych, którzy kiedują się opiniami właśnie takich osobników. Co gorsze, ci 'idioci' całą swoją zebraną wiedze przekazują dalej. I koło się zamyka.
Jeśli kogoś uraziłem, to przepraszam.
Oczywiście można dalej tworzyć polemiki o tym, że te informacje nie mogą być wysane z palca, skoro w środowisku jest taka, a nie inna opinia. Nie sposób się z tym nie zgodzić, ale uwierzcie, Głowacki wcale nie wypada gorzej niż ekonomik. Takie i podobne opinie można opowiadać o każdej szkole. Nikt nie napisze o tym, że w zamojskiej szkole jakaś klasa nie ma przez trzy miesiące lekcji fizyki, bo nauczyciel jest na zwolnieniu. Proponuję nabrać lekkiego dystansu do sprawy.
Na górę

Postautor: sisi » 9 cze 2006, o 19:40

vasyl pisze:Wszędzie się słyszy, że uczenie się 'na górce' jest bez sensu. Są w niej ciągłe afery, lekcje się nie odbywają, kiepscy nauczyciele.. długo by wyliczać. Mówią o tym w większości ludzie w żaden sposób nie związani z tematem. Nazwałem idiotami tych, którzy kiedują się opiniami właśnie takich osobników. Co gorsze, ci 'idioci' całą swoją zebraną wiedze przekazują dalej. I koło się zamyka.


mówią o tym nie tylko ludzie, którzy nie są związani ze szkołą, ale także cześć uczniów i nauczycieli. uczenie na "górce" nie jest bez sensu, tyle, że obecnie Zamość oferuje nam lepsze licea niż Bartosz...niestety

vasyl pisze:Oczywiście można dalej tworzyć polemiki o tym, że te informacje nie mogą być wysane z palca, skoro w środowisku jest taka, a nie inna opinia. Nie sposób się z tym nie zgodzić, ale uwierzcie, Głowacki wcale nie wypada gorzej niż ekonomik.


o ile pamiętam to nikt nie mówił, że LO "na górce" wypada gorzej od ekonomika. ja przynajmniej tak nie twierdzę.
dobra, żeby nie było, że mam tylko złe zdanie o tej szkole- (jak zwykle z tego co słyszałam, bo nie chodzę na górke) w tym LO panuje świetna atmosfera ;)
Na górę

Postautor: Gość » 9 cze 2006, o 20:13

sisi ciagle o tej gorce.na razie maja lepsze wynik9 o d ekonomika ktory pozalsie Boze nie powiem co przentuje.szkoda gadac.czep sie swojej szkoly.na gorce od poczatku kadencji Dyrektorce psula robote czesc nauczycieli z innej opcji.dlatego tak glosno o tej zlej atmosferze bo sami to rozdmuchuja,nie spodobala sie Pani ze starostwa i juz (nawiasem mowiac mila kobieta).tak to wyglada a do zamoscia moze sobie jechac kto chce sa ludzie ktorzy mysla ze jak zaplaca w spoleczniaku to od razu pocieche wyedukuja.ich prawo.liczne klasy ,bo musialy byc .na gorce wiec dozamoscia.wielu porzadnych ludzi posyla swietnych uczniow na gorke.ida na dobre studia.a cieniasy tylko narzekaja ze im poziomu nikt nie moze zapewnic.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”