Hejnał

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Ahoj » 11 lip 2021, o 21:15

Kto wybrał te zdecydowanie nie tomaszowskie dźwięki, które codziennie w południe straszą mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego?!?!
Na górę

Postautor: Gość » 12 lip 2021, o 05:25

Forumowy.
Na górę

Postautor: Gość » 12 lip 2021, o 09:46

Gość pisze:
> Forumowy.

Francowaty-PiSdowaty!!! Dawno tak wcześnie dyżuru na forum nie zaczynałeś!!!!
Który głód cię tak męczy, że spać ci nie daje? - ten alkoholowy, czy ten głód wąchania?
A czy przypadkiem nie oba?
Na górę

Postautor: Tomaszyk » 21 lip 2021, o 14:20

A na pytanie nie ma odpowiedzi - nikt nic nie wie czy nikt do tego zgniłego jaja nie chce się przyznać
Na górę

Postautor: Gość » 21 lip 2021, o 16:50

Wypadałoby zapytać gospodarza miasta, chyba on o tym zadecydował. Nikt nie potrafi nawet odpowiedzieć,kto jest "kompozytorem" tego "hymnu".
Na górę

Postautor: kama v » 21 lip 2021, o 18:09

A mnie się podoba , dla mnie to za krótko grają.
Na górę

Postautor: Rob » 13 wrz 2021, o 21:59

Mnie też hejnał bardzo się podoba ,szkoda że będzie tak krótko.Powinien być grany tak jak w Krakowie .
Na górę

Postautor: Gość » 13 wrz 2021, o 22:47

Słusznie.Grać co godzinę.
Na górę

Postautor: Gość » 14 wrz 2021, o 09:43

Jestem zapalonym turystą Roztocza. U Was pracuję służbowo. Zazdroszczę Wam Hejnału. Bardzo mi się podoba. Trochę się nim zainteresowałem i otrzymałem informację, że twórca jego jest kapelmistrz płk WP w stanie spocz. Bogdan Pałczyński. Brawo Tomaszów.
No ale macie też czuba na forum. On jest beznadziejnie durny, służbę na forum chyba uznaje za patriotyczne wyzwanie stojące przed nim. Niestety każdy z nas na te stare lata może mieć jakieś ułomności. Ten ma takie.
Na górę

Postautor: Gość » 14 wrz 2021, o 09:55

Mogli by puszczać muzykę przez cały dzien z tych głośników. Po co ma byc cicho i sennie w miasteczku. Niech gra muzyka. Codziennie inny gatunek, tak dla edukacji. I dać każdemu obywatelowi głośnik do domu aby nie uronił ani jednej nuty. I grać głośno, tak żeby głusi słyszeli. I wiecej łuków zrobić w mieście. Jeden to mało, ja chcę przed blokiem u nas i przed piaskownicą. I jeszcze przed Biedronkami. Jak by to było ekstra, jak by to było pięknie przechadzać sie w cieniu łuków w rytm muzyki... My tu w Tomaszowie bardzo kochamy piękno i dobrą muzykę.Tak.
Na górę

Postautor: Gość » 14 wrz 2021, o 10:11

Trochę nas postraszyłes tą frazą-"pracuję służbowo" :)

Akurat dla mnie ten hejnał może byc albo może go nie być.
Ludzi bardziej denerwuje samo jego odtwarzanie.Tu przypomnę majowe maryjne melodie niosace sie z wiezy "Nowego " Kościoła.
Nie wiem czy to wina akustyki czy głośników ale brzmi to fatalnie.
Nie wiem czy to tez jest planowane ale aby chyba nie kolidowac z innymi dzwiekami puszcza sie go za trzy 12 by równo o 12 zabiły dzwony(chyba nie wszystkie) o 12 w Nowym Kosciele i aby zakończyć tę tyrade dzwieków dzwonem ze Starego Kościoła tak 10 po 12.

Nie wiem czy w Cerkwi sa dzwony ale jakby byly to ... brakuje miejsca :)

Panu kapelmistrzowi jednak dziekujemy bo miał dobre intencje.
Może w ramach turystycznej atrakcji puszczajmy ten hejnał w sezonie letnim.
Na górę

Postautor: julian » 14 wrz 2021, o 10:49

Kompozytor długo słuchał protestanckiej pieśni "Nearer, my God, to Thee"
Na górę

Postautor: Gość » 14 wrz 2021, o 11:19

julian pisze:
> Kompozytor długo słuchał protestanckiej pieśni "Nearer, my God, to
> Thee"
Możesz wyjaśnić w jakich nutach,wartościach rytmicznych, ozdobnikach, dostrzegasz te podobieństwa.

Z pewnością Hymn Polski i Serbii są oparte na motywach tej samej melodii ludowej do której Józef Wybicki napisał tekst Mazurka Dąbrowskiego, a słowacki poeta Samo Tomášik napisał tekst wszechsłowiańskiej pieśni rewolucyjnej "Hej Słowianie"
Tu na pewno widzę podobieństwa i to duże.
Na górę

Postautor: Gość » 14 wrz 2021, o 11:28

edit.
Tego Pana (FRANC)proszę o nie zabieranie głosu specjalizującego się we wpisach w każdym temacie.
Na górę

Postautor: julian » 14 wrz 2021, o 11:30

Muzykiem nie jestem ale tak mi się jakoś ten hejnał z tą pieśnią kojarzy. Nawiasem mówiąc "Nearer, my God, to Thee" to piękna pieśń religijna. Czasami można ją usłyszeć w naszych kościołach.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”