Cuchnąca sprawa

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: mieszk » 30 cze 2020, o 13:25

Witam,
Chcę poruszyć temat pojazdów służby oczyszczania miasta z których wylewa się niesamowicie cuchnąca ciecz. Sytuacja ta nie jest nowa w poprzednich latach też miała miejsce.
Rozumiem że tak zwana ''śmieciarka'' jak przejeżdża może pozostawiać po sobie nieprzyjemny zapach. Wiadomo że dzięki nim żyje się nam lepiej i nie toniemy w odpadach, robakach, gryzoniach. I tego rodzaju pojazd nie powinien pozostawać nic po sobie! Z normalnego prywatnego pojazdu jak wylewało by się coś takiego policja z miejsca zatrzymałaby dowód rejestracyjny.
Dowiedziałem się w MPGiK-ku że pojazdy są w pełni uszczelnione i ten szlam po prostu przelewa się górą, kiedyś mieli taki pomysł że jak kierowca widzi że poziom cieczy z odpadów jest już wysoki otwierali właz od kanalizacji sanitarnej i przez specjalny zawór spustowy zlewali całość. Jak dla mnie pomysł dobry o ile pojazd był wyposażony jeszcze w dodatkowy przewód by nie ochlapać wszystkiego dookoła.
Tylko niektórym mieszkańcom to przeszkadzało i zaczęli z tego tytułu kręcić aferę nie rozumiejąc że większość płynu i tak trafia do oczyszczalni za to mamy piękne niesamowicie śmierdzące ścieżki przez całe miasto, których zapach ciężko usunąć bieżącą wodą. Nie jest to przyjemne kiedy idzie się z dzieckiem na spacer i czuć coś takiego.
Proszę państwa nie żyjemy w średniowieczu pod całym miastem jest położona sieć z kanalizacją sanitarną ona nie musi służyć tylko do usuwania odpadów ciekłych z gospodarstw domowych.
Może trzeba temat poruszyć na sesji rady miasta. Nie tylko doposażyć pojazdy do takiego działania,a jednocześnie uchwałą zezwolić na zlewanie nadmiaru cieczy do studzienek kanalizacji sanitarnej aby nam poruszało się po mieście przyjemniej. Naszym pracownikom MPKiK-u pracowano się w przyjemniejszy warunkach bo oni muszą wdychać to codziennie.
Na górę

Postautor: Gość » 30 cze 2020, o 18:05

Jakich radnych wybraliśmy? Niemoc mnie ogarnia po obejrzeniu dzisiejszej sesji. Wszyscy ślepo wszystko przyklepują podnosząc rękę, a Pani radna drżącym głosem zgłasza prośbę o przejście, jakby przepraszała, że w ogóle głos zabiera. To nie ma co się dziwić że jest tak źle. Oni dzięki nam żyją. My dzięki im nie pożyjemy. Jeszcze teraz wszyscy popływamy razem z pieniędzmi,
Które tylko będą szły w basen.Kto ośmieli się zgłosić że śmieciarka śmierdzi, zakładają że tak ma być. Ogromny smutek 😔 mnie ogarnia. I chyba nie tylko mnie....
Na górę

Postautor: Gość » 2 lip 2020, o 10:41

Po skończonym dniu pracy ,śmieciarkę trzeba umyć to następnego dnia nie będzie śmierdziała. Ale co tu wymagać takich rzeczy?
Na górę

Postautor: Gość » 2 lip 2020, o 13:16

Gość pisze:
> Po skończonym dniu pracy ,śmieciarkę trzeba umyć to następnego dnia nie
> będzie śmierdziała. Ale co tu wymagać takich rzeczy?
Po co myć?Żeby przez noc stała na placu i nie śmierdziała a z rana znów będzie do niej wrzucane coś cuchnącego?Głupiego robota.
Powinni uszczelnić śmieciarkę tak by nic z niej nie wypływało.
Na górę

Postautor: g1o2s3c » 2 lip 2020, o 19:28

eklera tez to tyczy
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”