no i mamy koronawirusa w Tomaszowie

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 24 mar 2020, o 09:53

Spacery bez celu, spotkania ze znajomymi "w plenerze" – to, zdaniem ekspertów, powinno być na jakiś czas bezwzględnie zabronione. I tak ma się stać (w Niemczech np. zakazano zgromadzeń powyżej dwóch osób; we Włoszech czy Hiszpanii obywatele właściwie nie mogą wychodzić z domów, podobnie w innych krajach Europy zachodniej, choćby we Francji).

– Teraz przed nami są trzy rozstrzygające tygodnie. Dwa tygodnie przedświąteczne, no i ten tydzień okołoświąteczny. W tym momencie już jest pora na podjęcie dalszych działań, dalszych restrykcji. W mojej ocenie w sytuacji, gdy pogoda się trochę poprawia, coraz więcej osób chodzi na bulwary Wisły w Krakowie czy Warszawie, potrzebne będzie jednak wprowadzenie restrykcji, które pozwolą nam nadal utrzymywać tę niską krzywą wzrostu zachorowań – przyznał już 23 marca wicepremier Jarosław Gowin w Programie 1 Polskiego Radia.

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w- ... 661304449a
Na górę

Postautor: Easero » 24 mar 2020, o 12:17

No własnie, nie wiadomo kto na nia oddycha,ale ona ma dla siebie rękawiczk i maske natomiast wszystkich innych ma daleko a ci co oddychają na nia są setki i to jest na JEJ RĘKAWICZKACH ,a ludzie to zabieraja do swoich domów dła swoich rodzin
Ludzie, opamiętajcie się !!!!!!!
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2020, o 13:38

No wariactwo jakieś. Pretensje do sprzedawczyni, że ma rękawiczki. A jak wyjdzie z ubikacji i nie umyje rąk to nawet nie wiesz co ci przekaże. :roll:

A ty nie dotykasz towarów bez rękawiczek zanim coś wybierzesz? Nie zastanawiasz się , że możesz komuś cos przekazać? Ciesz się człowieku, że jeszcze sklepy spozywcze czynne zamiast tak prdolić bez sensu
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2020, o 14:12

Koronawirus w Polsce. Nowe restrykcje i ograniczenia

nie wolno korzystać z bulwarów, parków, czy placów zabaw
po ulicach nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby (ograniczenie to nie dotyczy jednak rodzin)
dozwolone jest wychodzenie w celu pomocy osobie potrzebującej, na przykład zawiezienie jedzenia lub leków
pojawią się ograniczenia dotyczące poruszania się w komunikacji publicznej - tylko miejsca siedzące, podzielone przez dwa
w mszach św. i pogrzebach będzie mogło uczestniczyć do pięciu osób plus sprawujący mszę
kara za nieuzasadnione gromadzenie się może skutkować mandatem w wysokości nawet 5 tys. zł, a w działaniach weryfikujących policji pomoże wojsko
obostrzenia obowiązują od dziś (24 marca) do 11 kwietnia
podstawą prawną wprowadzenia dzisiejszych rozwiązań jest ustawa o chorobach zakaźnych

Nie do końca jasny jest status zwykłego spaceru lub wyjścia na bieganie lub rower. - Wyjścia na spacer są dla nas niezbędne, dla zdrowia fizycznego i także psychicznego, ale to nie oznacza, że musimy się gromadzić - powiedział minister Szumowski.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronaw ... ja/b6rrhbv
Na górę

Postautor: Carlito » 24 mar 2020, o 14:21

Koronawirus w Polsce. Nowe restrykcje i ograniczenia

nie wolno korzystać z bulwarów, parków, czy placów zabaw
po ulicach nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby (ograniczenie to nie dotyczy jednak rodzin)
dozwolone jest wychodzenie w celu pomocy osobie potrzebującej, na przykład zawiezienie jedzenia lub leków
pojawią się ograniczenia dotyczące poruszania się w komunikacji publicznej - tylko miejsca siedzące, podzielone przez dwa
w mszach św. i pogrzebach będzie mogło uczestniczyć do pięciu osób plus sprawujący mszę
kara za nieuzasadnione gromadzenie się może skutkować mandatem w wysokości nawet 5 tys. zł, a w działaniach
weryfikujących policji pomoże wojsko
obostrzenia obowiązują od dziś (24 marca) do 11 kwietnia
podstawą prawną wprowadzenia dzisiejszych rozwiązań jest ustawa o chorobach zakaźnych

Nie do końca jasny jest status zwykłego spaceru lub wyjścia na bieganie lub rower. - Wyjścia na spacer są dla nas niezbędne, dla zdrowia fizycznego i także psychicznego, ale to nie oznacza, że musimy się gromadzić - powiedział minister Szumowski.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronaw ... ja/b6rrhbv
W dupe niech mnie pocałują.
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2020, o 14:29

Forumowy. Chodzisz do obory i sikasz na ręce. Wątpię żeby ktoś ciebie pocałować. Skończyły się patrole po Tomaszowie :lol: :lol:
Na górę

Postautor: Carlito » 24 mar 2020, o 14:53

Forumowy. Chodzisz do obory i sikasz na ręce. Wątpię żeby ktoś ciebie pocałować. Skończyły się patrole po Tomaszowie :lol: :lol:
Ruchaj starą.
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2020, o 15:14

Całkiem sama jesteś? Ale z Włoch to nie wróciłaś?
Nie, mieszkam i pracuję w TL. W pracy mam wolne i cóż, siedzę na dupsku w domu i mimo, że nie jestem jakaś duszą towarzystwa to brakuje mi codziennych obowiązków i spotkań z ludźmi. A bliskiej rodziny tutaj nie mam.
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2020, o 19:20

Inne podejście
https://www.youtube.com/watch?v=kmjvFL8uLRQ


tez mnie ciekawi jak będziemy z tego wychodzili.
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2020, o 19:27

Ruchaj starą.
Odezwała się tomaszowska elita nazywająca tomaszowiaków hołotą, bydłem i rogacizną
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2020, o 19:33

Nie, mieszkam i pracuję w TL. W pracy mam wolne i cóż, siedzę na dupsku w domu i mimo, że nie jestem jakaś duszą towarzystwa to brakuje mi codziennych obowiązków i spotkań z ludźmi. A bliskiej rodziny tutaj nie mam.
To teraz dopiero sobie posiedzimy. Nawet na spacer do parku ciebie nie zaproszę. Wszystkie wejścia ławkami zastawione :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2020, o 19:39

To teraz dopiero sobie posiedzimy. Nawet na spacer do parku ciebie nie zaproszę. Wszystkie wejścia ławkami zastawione :roll:
https://www.facebook.com/ireneusz.mar/v ... 3MzQ2Mzg0/
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2020, o 20:42

A ja przez to siedzenie w domu czuje sie tak cholernie samotna.
Mogę przyjechać i Ciebie pocieszyć. Wziąść szampana? :P
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2020, o 20:45

Mogę przyjechać i Ciebie pocieszyć. Wziąść szampana? :P
A test na koronowirusa z wynikiem negatywnym masz?
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2020, o 21:24

U dwóch pacjentów szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Zamkniętych zostało sześć szpitalnych oddziałów, w tym SOR. Część personelu została już wysłana na kwarantannę zbiorową.

https://www.dziennikwschodni.pl/zdrowie ... uVL11TGt_0

Robi się niewesoło
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”