Ludzie pilnujcie swoje dzieci

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 16 lip 2019, o 14:01

Ludzie, jak idziecie do restauracji napić się piwska i nażreć się pizzy a przy tym zabieracie ze sobą swoje dzieci to kr**a jasna pilnujcie je a nie że jak już jest strefa do zabawy wydzielona dla dzieci to macie z bani i aby piwsko donosili. Sytuacja z niedzieli, jestem sobie z rodziną w staropolskiej, jest tam dużo miejsca do zabawy dla dzieci, mój 3 letni syn poszedł bawić się do basenu z kuleczkami, były tam również inne dzieci, mój syn nie zaczepiał żadnego z nich ale jedno z tych dzieci uwzięło się nad moim synem i zaczęło rzucać w niego tymi kulkami aż w pewnym momencie wyglądało to tak że mój syn siedział i się bawił a ten stał nad nim rzucał (z racji tego że był chyba młodszy od mojego syna to to rzucanie wyglądało dosyć koślawo i większość piłek leciała poza basen ale część z nich trafiała mojego syna w głowę) a obok siedziała przy stoliku matka z ojcem i mieli wyj****e, stół suto zastawiony pizzami, kuflami po piwie, odstawia się wielka schadzka. O tym że dzieci wspinały się na to materacowe obrzeże tego basenu i skakały z wysokości w kulki wolę nie wspominać bo na sam ten widok przechodzą mnie ciarki, przecież to dziecko mogłoby sobie coś złamać podczas takiego skoku albo skoczyć na inne dziecko i coś mu zrobić!!! A rodzice? Nawet nie patrzyli w tamtą stronę. Ludzie włączcie myślenie a nie pizza, piwsko, śmiechy, hihy i ale my jesteśmy rodzice, a co tam nasz syn? aaa bawi się to fajnie. Potem idzie takie dziecko do przedszkola i nauczycielka musi się z takim jednym użerać bo on nie ma od małego wpojone od rodziców w głowę jak powinna wyglądać wspólna zabawa, że może sobie stanąć nad jakimś innym chłopcem (bądź dziewczynką) i go gnębić bo ma takie widzi mi się.
Na górę

Postautor: wwwww » 16 lip 2019, o 14:07

To straszne. A zwróciłeś uwagę rodzicom czy grzecznie zabrałeś dziecko, po czym siadłeś do komputera i to napisałeś?
Na górę

Postautor: Gość » 16 lip 2019, o 18:15

a co miała rodziców wychowywać, kultury uczyć, oleju do głowy nalewać ? Przyjdzie i na to dla nich czas. Ma kobieta rację, tak to dzisiaj wyglada. W restauracji siedzi i myśli, że opiekę nad dzieckiem ma w cenie jedzenia zapewnioną i ubezpieczenie jakby 'coś'.
Na górę

Postautor: Gość » 17 lip 2019, o 09:36

Rodzice głupsi niż te ich dzieci, bezstresowe wychowanie popsuło, ja to bym strzeliła w tyłek i upomniała jak ma się zachowac, ale jak dziecko ma się umieć zachować jak czasami są sytuacje, że rodzic sam nie umie i nie umie kultury nauczyć bo sam jej nie ma a co najgorsze brak reakcji rodzica. Teraz czy dzieci czy młodzież to po prostu tragedia robią co chcą, chodzą gdzie chcą, mówią co chcą nie zwracając na kogoś uwagi, straszne czasy nastały.
Na górę

Postautor: wwwww » 17 lip 2019, o 09:53

To straszne. A zwróciłeś uwagę rodzicom czy grzecznie zabrałeś dziecko, po czym siadłeś do komputera i to napisałeś?
Zwrócić uwagę nie zaszkodzi. Coś, co dla Ciebie może być niegrzeczne lub nietaktowne, wcale nie tak samo musi być odbierane przez drugą osobę. Uświadamianie to nic złego, wystarczy tylko trochę chęci.
Na górę

Postautor: Gość » 17 lip 2019, o 11:17

Moim zdaniem powinna Pani zwrócić grzecznie uwagę rodzicom żeby zwracali na swoje dziecko uwagę bo może zrobić krzywdę sobie i komuś.Skoro Pani dziecko ładnie się bawiło to czego to Pani miała by stać nad dzieckiem i je pilnować by któreś z dzieci dziecka nie uderzyło itp?Skoro rodzic tego ,,niegrzecznego,, dziecka jest obok to po zwróceniu uwagi niech sam stoi i pilnuje własnego dziecka i mu już tak miło nie będzie a Pani z za stolika mogła by sobie zerkać czy wszystko jest w porządku.Ja często sam zwracam uwagę czy to rodzicowi czy dziecku(jeżeli jego rodzic nie zwraca uwagi na pociechę) jeżeli sypie piaskiem,rzuca czymś w stronę mego dziecka,sam będąc zawsze obok monitorując zachowanie swojej pociechy a gdy staje się nie grzeczna od razu wkraczam czasem dając klapsa,ale to może tylko dlatego że jetem facetem i nie idę na plac zabaw na ploteczki jak to mają w naturze mamusie robić,a idę pilnować dziecko.Nie inaczej jest gdy jesteśmy rodziną w staropolskiej,dziecko zawsze chce bym był obok i nie ważne czy bawię się z nim czy tylko stoję,tak się nauczyło ale dzięki temu mogę reagować szybko bo dziecko to tylko dziecko nie odróżnia nie raz co wolno a co nie.Rodzice po prostu są za wygodni w tych czasach,widać to często w sklepie gdy rodzic robi zakupy nie patrząc na to co dziecko robi,nie starając się tłumaczyć dziecku.
Na górę

Postautor: Gość » 17 lip 2019, o 13:35

To straszne. A zwróciłeś uwagę rodzicom czy grzecznie zabrałeś dziecko, po czym siadłeś do komputera i to napisałeś?
Jak jesteś taka mądra/y to sam zwróć uwagę! Ja kiedyś próbowałam i taka mamusia, której się zwróciłam uwagę ( zwłaszcza jak jest po drugim lub więcej piwie) to tak chapę darła, że szok cytuję: " nikt mi nie bedzie mówił jak mam dziecko wychowywać " itp.
Na górę

Postautor: Gość » 17 lip 2019, o 18:46

A ja mam prośbę do rodziców uczcie swoje dzieci że wychodzący { sklep,autobus,itp} ma pierwszeństwo wiem że nie wszyscy o tym wiecie
Na górę

Postautor: Gość » 20 lip 2019, o 15:24

To straszne. A zwróciłeś uwagę rodzicom czy grzecznie zabrałeś dziecko, po czym siadłeś do komputera i to napisałeś?
Jak jesteś taka mądra/y to sam zwróć uwagę! Ja kiedyś próbowałam i taka mamusia, której się zwróciłam uwagę ( zwłaszcza jak jest po drugim lub więcej piwie) to tak chapę darła, że szok cytuję: " nikt mi nie bedzie mówił jak mam dziecko wychowywać " itp.
Ja nie mogę .... rodzice mają dzieci, a chleja alkohol, szlajaja się po klubach i barach...jakby mieli naście lat. Gdzie tu dojrzałość i odpowiedzialność, gdzie autorytet rodziców. Nie wychowują swoich dzieci tylko "hodują".
A zwróć takiemu rodzicowi uwagę, który jest pod wpływem alkoholu to Cię zwyzywa jak nie pobije w najlepszym wypadku. Czy Wy nie wyszaleliscie się się w młodości.... :roll:
Na górę

Postautor: Jprd » 20 lip 2019, o 17:29

A może pozwolić dzieciom być dziećmi? Oczywiście każdy z tu komentujących jak miał 3 lata mówił pięknie "proszę dziękuję przepraszam", nie wyglupial się, nie szalał i nie bawił. Ot siedziało się po turecku w kącie 14 godzin na dobę.
Na górę

Postautor: Gość » 20 lip 2019, o 18:16

Jeśli rodzice są pod wpływem alkoholu,to nie mogą opiekować się małoletnimi dziećmi. Trzeba było zadzwonić do Policji , to byłaby nauczka na przyszłość.
Na górę

Postautor: Gość » 20 lip 2019, o 18:39

Fajna Reklama " Staropolskiej " ! Tu może rodzic przyjść ze swoim dzieckiem i CHLAĆ !!! Wpadajcie Tatusiowie i Mamusie do Nas !!! Jest strefa Relaksu dla Dziecka I Strefa Relaksu Alkoholowego dla Rodzica !!!!!!!!!! Brawo :lol:
Jak by to był PORZĄDNY i PRZYZWOITY lokal to zakazał by sprzedaży alkoholu rodzicom przychodzącym z Dziećmi !!! Ciężko coś takiego Wprowadzić Właścicielowi ??? Czy tylko liczy się Zysk , a co z Tymi Dziećmi ??? Ciekawe czy Właściciel " Staropolskiej " zastanawiał się kiedyś ilu z jego klientów , rodziców po powrocie do domu i wypiciu kilku piw robi w domu chlew, rozróbę i wyżywa się na Rodzinie , może i na tych Dzieciach ???
" Staropolska " Tatusiu Tu się Nachlejesz a w domu Dziecko Zlejesz !!! Przyjdź Zapraszamy !
Na górę

Postautor: Gość » 20 lip 2019, o 19:00

A może pozwolić dzieciom być dziećmi? Oczywiście każdy z tu komentujących jak miał 3 lata mówił pięknie "proszę dziękuję przepraszam", nie wyglupial się, nie szalał i nie bawił. Ot siedziało się po turecku w kącie 14 godzin na dobę.
Czy Ty człowieku rozumiesz co autor/ka tematu napisał/a względem tego co działo się w owym lokalu. Dziecko zostało poturbowane przez inne niegrzeczne dziecko, rzucające kulkami. Agresja rodzi agresje... Nie pozwalajcie korzystać dzieciom z gier komputerowych gdzie gracz ma 10 " żyć " i zabija kolejnych graczy. I sami nie bijcie dziecka. TO NIE "śmieć" ale żywa istota.
Dzieciom potrzebna jest uwaga...
Na górę

Postautor: Jprd » 20 lip 2019, o 22:03

A może pozwolić dzieciom być dziećmi? Oczywiście każdy z tu komentujących jak miał 3 lata mówił pięknie "proszę dziękuję przepraszam", nie wyglupial się, nie szalał i nie bawił. Ot siedziało się po turecku w kącie 14 godzin na dobę.
Czy Ty człowieku rozumiesz co autor/ka tematu napisał/a względem tego co działo się w owym lokalu. Dziecko zostało poturbowane przez inne niegrzeczne dziecko, rzucające kulkami. Agresja rodzi agresje... Nie pozwalajcie korzystać dzieciom z gier komputerowych gdzie gracz ma 10 " żyć " i zabija kolejnych graczy. I sami nie bijcie dziecka. TO NIE "śmieć" ale żywa istota.
Dzieciom potrzebna jest uwaga...
Lecz się i to prędko zanim z niedojebanego trola zmienisz się w zagrożenie dla otoczenia.
Na górę

Postautor: Gość » 20 lip 2019, o 22:58

Prawda zabolała, ale miała zaboleć...

8) :shock:
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”