Internet Swiatłowód

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 25 mar 2019, o 09:07

Czasami trafiają się osoby które nie wyrażają zgody na przekopanie działki, podczas budowy wszczynają awantury, namawiają sąsiadów aby również się nie zgadzali piszą skargi, wzywają policje, straszą sądem itp.
A na końcu jakby nigdy nic się nie stało chcą się podłączyć i to najlepiej za darmo bo jest się przecież np. znajomym szwagra...
Światłowód zawsze lepiej robi się tam gdzie ktoś go chce niż tam gdzie ludzie robią wszystko aby tylko go nie mieć.
W takich przypadkach możliwość wykonania przyłącza światłowodowego tracą albo tylko pojedyncze osoby albo w najgorszym przypadku traci cała okolica.

Tak więc może niech przedmówca opowie historię dlaczego nie zostało do niego wykonane przyłącze skoro zakładam, że wszyscy sąsiedzi dookoła je mają ?!
Odnośnie dofinansowań z UE to ani jeden dom jednorodzinny na terenie Tomaszowa Lubelskiego nie był wykonany z dofinansowania. Przyłącza do domów jednorodzinnych na terenie Tomaszowa Lubelskiego wykonywane są w 100% ze środków własnych firmy. Priorytetowo robimy tam gdzie ludzie są najbardziej zainteresowani a unia europejska nie ma z tym nic wspólnego.
Osoby które wyjątkowo nam utrudniały traktowane przez nas są również wyjątkowo, radni i burmistrz nic tu nie pomogą.
Nie wiem więc skąd co niektórzy pozyskują swoje informacje ale postaramy się to odpowiednio wyjaśnić.
Dzien dobry.
Cieszę się, że ktoś z firmy TOM-NET zainteresował się sprawą. Czyli apel zadziałał.
Mieszkam w okolicach ulicy wyzwolenia/al. południowej i z tego co pytałem sąsiadów nikt tu nie ma jeszcze podłączonego światłowodu. wiec nie wiem skąd insynuacje, "że wszyscy sąsiedzi dookoła je mają" tak szczerze to nie znam nikgo kto by miał go w Tomaszowie w domu prywatnym.
"Osoby które wyjątkowo nam utrudniały traktowane przez nas są również wyjątkowo, radni i burmistrz nic tu nie pomogą." - co to ma oznaczać ?
Mam rozumieć, że w mojej okolicy nie ma swiatłowodu przez sąsiadów a Panstwo na złość komuś pomineliście całą okolicę ?
Poproszę o informację co mogę/możemy zrobić żeby ta inwestycja w naszej okolicy ruszyła ?
Jesteście firmą działającą w Tomaszowie lubelskim wiec nie powinniscie od tego miasta zaczynać? Po co były zbierane podpisy 3 lata temu skoro dalej nic sie nie dzieje!!!
Na górę

Postautor: user » 25 mar 2019, o 09:24

Kiedy kończyłem budowę domu (2015) to zbiegło się to w czasie jak Tomnet kopał światłowód na sąsiedniej ulicy.
Udało mi się przekonać sąsiadów, że to jest bardzo dobra i przyszłościowa inwestycja, nawet jak nie skorzystają od razu, to warto mimo wszystko mieć przyłącze na działce, zwłaszcza że było ono wykonywane wtedy bezpłatnie.
Internet przez światłowód jest na chwilę obecną najlepszą i najtańszą ofertą internetu dostępną w Tomaszowie (szkoda, że nie dla wszystkich jeszcze).
Udało mi się też dogadać z Tomnetem żeby wykonali robotę extra i podłączyli kilka domów z ulicy Piłsudskiego (czego w owym czasie nie mieli w planach).
Podłączony do komputera / konsoli lub telewizora przez kabel faktycznie potrafi osiągnąć nieraz 150 Mb/s (zależy też od źródła).
Po wifi max to 50 Mb/s ale to wynika właśnie z ograniczeń dostarczonego przez nich sprzętu.
W cenie niecałych 50 zł miesięcznie lepszej oferty nie ma obecnie na rynku, zwłaszcza dla takiej prędkości i takiej stabilności działania (1 awaria na ponad 3 lata użytkowania).
U mnie działa bardzo dobrze, nawet kiedy kilka urządzeń korzysta z internetu w tym samym czasie.
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2019, o 09:32

Kiedy kończyłem budowę domu (2015) to zbiegło się to w czasie jak Tomnet kopał światłowód na sąsiedniej ulicy.
Udało mi się przekonać sąsiadów, że to jest bardzo dobra i przyszłościowa inwestycja, nawet jak nie skorzystają od razu, to warto mimo wszystko mieć przyłącze na działce, zwłaszcza że było ono wykonywane wtedy bezpłatnie.
Internet przez światłowód jest na chwilę obecną najlepszą i najtańszą ofertą internetu dostępną w Tomaszowie (szkoda, że nie dla wszystkich jeszcze).
Udało mi się też dogadać z Tomnetem żeby wykonali robotę extra i podłączyli kilka domów z ulicy Piłsudskiego (czego w owym czasie nie mieli w planach).
Podłączony do komputera / konsoli lub telewizora przez kabel faktycznie potrafi osiągnąć nieraz 150 Mb/s (zależy też od źródła).
Po wifi max to 50 Mb/s ale to wynika właśnie z ograniczeń dostarczonego przez nich sprzętu.
W cenie niecałych 50 zł miesięcznie lepszej oferty nie ma obecnie na rynku, zwłaszcza dla takiej prędkości i takiej stabilności działania (1 awaria na ponad 3 lata użytkowania).
U mnie działa bardzo dobrze, nawet kiedy kilka urządzeń korzysta z internetu w tym samym czasie.
Dokładnie o to chodzi. Znamy zalety swiatłowodu i szkoda, że w Tomaszowie tak mało robi się w kierunku nowych przyłączy.
Jesli nie TOM-NET to może konkurencja zacznie działać.
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2019, o 12:18

Panie Burmistrzu, nasi radni!! - Prosimy o zbadanie tej sprawy!!
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2019, o 12:47

Panie Burmistrzu, nasi radni!! - Prosimy o zbadanie tej sprawy!!
Ale co dokładnie radni z burmistrzem mieli by zbadać ? Mają prosić ludzi aby dawali tom-netowi zgody na przekopanie działki oraz przekonywać banki aby chciały takie inwestycje kredytować ?
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2019, o 12:57

Panie Burmistrzu, nasi radni!! - Prosimy o zbadanie tej sprawy!!
Ale co dokładnie radni z burmistrzem mieli by zbadać ? Mają prosić ludzi aby dawali tom-netowi zgody na przekopanie działki oraz przekonywać banki aby chciały takie inwestycje kredytować ?
Chciałbym zaznaczyć, że Tomnet zebrał podpisy i na tym się skonczyło. To było 3 lata temu. Chyba do tej pory juz powinien być połozony .
Nie rozmawiamy tu o firmie Tomnet tylko np. o projekcie "Polska Cyfrowa" ,może trzeba znalezc inna firmę która chetnie zajmie się położeniem światłowodu w miescie Tomaszów Lubelski a tym wlasnie powinni zająć się radni.
Poza tym brnąc dalej w to ile UE pomaga i dokłada do realizacji takich projektów to widać na oblejonych samochodach i koparkach Tomaszowskiego dostawcy internetu :)
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2019, o 15:21



Ale co dokładnie radni z burmistrzem mieli by zbadać ? Mają prosić ludzi aby dawali tom-netowi zgody na przekopanie działki oraz przekonywać banki aby chciały takie inwestycje kredytować ?
Chciałbym zaznaczyć, że Tomnet zebrał podpisy i na tym się skonczyło. To było 3 lata temu. Chyba do tej pory juz powinien być połozony .
Nie rozmawiamy tu o firmie Tomnet tylko np. o projekcie "Polska Cyfrowa" ,może trzeba znalezc inna firmę która chetnie zajmie się położeniem światłowodu w miescie Tomaszów Lubelski a tym wlasnie powinni zająć się radni.
Poza tym brnąc dalej w to ile UE pomaga i dokłada do realizacji takich projektów to widać na oblejonych samochodach i koparkach Tomaszowskiego dostawcy internetu :)
Ale pierniczysz... jeżeli firma nie wywiązywała by się z projektów UE dawno by musiała kary płacić i tak by się prężnie nie rozwijała.A to że wszystko jest oznaczone logiem nie oznacza że to dzięki dotacjom.Wydaje mi się że firma już jest tak wysoko rozwinięta że i bez dotacji dobrze by sobie radziła z poszerzaniem grona klientów.Co do podpisów,one jeszcze nic nie znaczą nie mają formy prawnej itp.Rozumiem irytację że jedyna firma w regionie świadcząca usługi po światłowodzie do tej pory nie podłączyła komuś swojej usługi ale to polityka firmy i można się kłócić i g.. wskórać.Jest to firma prywatna i właściciel kładzie kabel gdzie mu się podoba,a nawet jeżeli dostał dofinansowanie to na takie miejsce na które napisał sam projekt bez nacisku z zewnątrz.
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2019, o 17:27

Jesli jest oznaczone logiem jest to symbol ze zostało zakupione z dotacji UE jaki inny byłby powod tych oznaczen. Jesli mamy monopoliste w Tomaszowie to moze wlasnie po to mamy Burmistrza i rade miasta zeby zrobila cos w tym kierunku i moze skłoniła inne firmy do checi inwestycji w naszym miescie.
Wygladasz mi na pracownika w/w firmy bo strasznie jej bronisz.
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2019, o 18:08

A w jaki sposób burmistrz ma kogoś skłonić do inwestycji? Zagrozić mu jakimś konsekwencjami, utrudnianiem, kontrolami? Czy może ma mu z publicznych pieniędzy dać na instalację tego konkretnego klienta, bo on chce i już?
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2019, o 18:50

Ludzie z tomaszowka zachowuja sie jak male dzieci,ja chce ja musze to miec,mamo zrób coś bo on ma a ja nie. Im sie to normalnie należy i nie rozumiem wlascicieli tom netu dlaczego w ogóle nie zrobili swiatlowodu tylko w tl jak mogli robic na wiochach. No wsydzcie sie .
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2019, o 18:55

Jesli jest oznaczone logiem jest to symbol ze zostało zakupione z dotacji UE jaki inny byłby powod tych oznaczen. Jesli mamy monopoliste w Tomaszowie to moze wlasnie po to mamy Burmistrza i rade miasta zeby zrobila cos w tym kierunku i moze skłoniła inne firmy do checi inwestycji w naszym miescie.
Wygladasz mi na pracownika w/w firmy bo strasznie jej bronisz.
Jestem tylko klientem tom-netu i wypowiedziałem się obiektywnie.Bo Ty chcesz to cała firma ma wszystko zrobić by światłowód Ci puścić gdyż inaczej będziesz się złościć jak małe dziecko :lol: Naklejki świadczące o dofinansowaniu unijnym mogą mieć bo już realizowali projekty z UE gdzie musieli spełnić wymóg obanerowania firmy w ten sposób.Może i dalej korzystają z projektów ale w innych miejscowościach czy regionie miasta i nie mogą po prostu w ramach projektu np: rozbudowy linii w Rogóznie ożyłować Twoją ulice bo w razie kontroli wiadomo czym by to groziło.Rozumiesz? Po za tym nie da sie wszystkim na raz robić i wszystkich nie zadowoli przez to
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2019, o 21:53

Panie Burmistrzu, nasi radni!! - Prosimy o zbadanie tej sprawy!!
Na górę


Postautor: Gość » 26 mar 2019, o 08:59

Zauważyłem na tym forum, ze komentarze są najczęściej po to tylko zeby dokopac temu co założył post. Nic nie pomagaja w sprawie, nic pozytywnego nie wnoszą. Po co ludzie się odzywacie skoro ta sprawa was wcale nie dotyczy. Nikt nie potrzebuje waszych porad oraz krytyk.

Wracając do sprawy woj. Lubelskie otrzymuje ogromne dotacje na rozwój regionu w programie "Polska Cyfrowa" wiec czemu w naszym miescie nic sie nie dzieje ? nie opłaca się już tu robić żadnych inwestycji ? Po to są właśnie władze miasta żeby zachęcić. Może dołożyć coś z budżetu miasta do takich inwestycji. Tu nie chodzi tylko o sam internet ale również o możliwość dostępu do tanszej tv. cyfrowej.
Na górę

Postautor: Gość » 26 mar 2019, o 10:39

A w jaki sposób burmistrz ma kogoś skłonić do inwestycji? Zagrozić mu jakimś konsekwencjami, utrudnianiem, kontrolami? Czy może ma mu z publicznych pieniędzy dać na instalację tego konkretnego klienta, bo on chce i już?
Burmistrz lub rada miasta nie musi nikomu grozic , ale moze sprawdzic czemu lokalnym firmom nie chce sie lub nie opłaca rozwijac sieci swiatłowodowej w miescie. Moze bedą mogli jakos pomoc lub trzeba bedzie zachecic do tych inwestycji innych inwestorów.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”